Akış Kontrol Vanaları Fiyatları 2021

Hayatı kolaylaştıran ve iş hayatında da çeşitli avantajlar sağlamaya devam eden vanalar, çeşitli amaçlar doğrultusunda doğru bir biçimde kullanılmalıdır. Bu bağlamda da onlarca farklı sektör ve endüstri çerçevesinde sınıflandırmalar yapılır. Özellikle dağıtım sistemleri açısından düşünüldüğü taktirde, debi değerlerinin değişkenliği büyük problemlerin önünü açabilmektedir. Dolayısıyla da akış kontrol vanaları oldukça hayati bir öneme sahip yardımcı bir ekipman olarak ön plana çıkar. Yaşanan sorunların başında gelen debi değerlerinin değişime uğraması problemi, temelinde farklı nedenlere bağlı olarak bu problemi karşımıza çıkarmaktadır.

Sistem içerisinde kolonlarda farklı dirençlerin bir araya gelmesiyle beraber akış sistemlerinde yaşanabilen debi değer değişikliği, elbette ki can sıkan bir durumdur. Fakat bu problemin önüne geçmek amacıyla üretilen akış kontrol vanaları, uygun bir biçimde kullanıldığı taktirde sorunun def edilmesini sağlamaktadır. Dolayısıyla birçok farklı sektör dahilinde bu ürün sık sık tercih edilir ve kullanıcıların iş sürecini daha pratik bir biçimde tamamlamasını sağlar.

Akışı kontrol etmekte olan bu vanalardan önce, debinin yetersiz kalması durumunda sistemlerin tam verim ile çalışamaması sık sık karşı karşıya kalınan bir durum olarak biliniyordu. Dolayısıyla da özellikle ısıtma ve soğutma sistemlerinde meydana gelen sıcaklık farkları, can sıkacak bir noktaya ulaşıyordu.

Debi Kontrol Vanası

Debinin tahmin edilenden daha yüksek bir değere ulaşması veya düşmesi, elbette ki sistemlerde istenmeyecek bir neden sonuç ilişkisi olarak biliniyor. Akış kontrol vanaları bu anlamda sistemlerin sorunsuz bir şekilde işlevlerini yerine getirebilmeleri adına ekstra katkı sağlıyor.

Sistemlerde yer alan enerji tüketimini arttıran debi yetersizliği karşısında, sistemlerin kullanım süresinin kısalması da beraberinde gelmektedir. Fakat akış kontrol vanaları ile beraber artık bu sorunun önüne geçilmiş, uzun süreli ve sorunsuz bir kullanım deneyimi karşımıza çıkmıştır.

Debi değerlerini dengeleme imkanı veren bu unsur, kullanıcıların sistemde tasarlamış olduğu debi miktarlarını elde edebilmesini sağlamaktadır. İhtiyaç duyulan KV miktarını hesaplayan bu vanalar, çap tayin etmeye de yaramaktadır. Çapa bağlı bir biçimde vananın debi değerini sağlaması için ihtiyaç duyduğu açıklık pozisyonunun belirlenmesi ile, vana belirlenen pozisyona getirilmektedir.

Akış kontrol vanaları çerçevesinde alınan ürün ile beraber aynı zamanda açıklık pozisyonu hesaplanan vananın bu durumu kaybetmemesi adına vananın açılmasının da önüne geçilebilmektedir. Kilitlenebilme özelliği olmasından dolayı vana gövdesinde yer alan deliklere sondalar takılır. Böylelikle debi değerinin ölçülebilmesi de mümkün kılınır.

Debi Kontrol Vanası Fiyatları

Akış kontrol vanaları sağladığı imkanlar ile büyük bir kolaylık sunmaya devam etmektedir. Birçok müşteri, çeşitli araştırmalar yaparak debi kontrol vanalarının fiyat listesini öğrenmeyi amaçlar.

Adavana’yı ziyaret ettiğiniz taktirde en uygun akış kontrol vanaları fiyatlandırmalarını öğrenebilirsiniz. Böylelikle sahip olacağınız ürün, sorunsuz bir kullanımın yanı sıra uzun yıllar boyunca uygun fiyatlı ürünü değerlendirme şansını da karşınıza çıkaracaktır.

Call Now ButtonAra
× WhatsApp Destek