Asitte Paslanmaz Vanalar 2021

Başta kimya sektörü olmak üzere, agresif akışkanların yer aldığı sektör ve endüstrilerde yardımcı ekipmanlar hayati bir rol oynamaya devam etmektedir. Özellikle akış kontrolünün sağlanması amacıyla ortaya çıkan ürünler, işletmeler ve markalar tarafından satın alınır. Böylelikle daha kolay bir sürecin geride bırakılabilmesi adına uygun tüm şartlar ortaya konulmaktadır. Bu bağlamda asitte paslanmaz vanalar da özellikle agresif akışkanlara karşı büyük avantajlar sağlamaya devam etmektedir. Asit gibi birçok ürün ve örneğe göre daha agresif bir akışkanın sorunsuzca transferinin sağlanması adına bahsi geçen vana türünün büyük bir rolü bulunmaktadır.

Proses kontrolünde tercih edilen aktüatörlerde iki farklı vana çeşidi kullanılmaktadır. Temelinde asit içeren akışkanların borular içindeki akışının sorunsuz bir biçimde sağlanması yatarken bu doğrultuda üretilmiş olan bazı alternatifler yer almaktadır. Bu bağlamda da işleyişin sorunsuz olarak gerçekleşmesi adına bahsi geçen vanalar büyük bir öneme sahiptir. Asitte paslanmaz vanalar kapsamında, küresel vana ve kelebek vana sık sık tercih edilir.

Küresel Vana

Kimya sektörünün en agresif akışkanlarının başında gelen asit, birçok alanda kullanılabilmektedir. Aynı zamanda kullanım öncesinde akış transferinin sağlanması adına da, ağırlıklı olarak borular tercih edilir. Elbette ki iç tarafta yaşanabilecek durumlara karşı bir önlem mekanizması da geliştirilmiştir.

Kimyasal tercihlerde kullanılması tercih edilen asitte paslanmaz vanalar arasında küresel vana ilk sırayı almaktadır. Asit ve solvent gibi agresif akışkan alternatiflerinin tercih edildiği ortamlarda, bu vana türü sık sık kullanılır.

Küresel vanaların kimya sektörüne özel üretimlerinde kullanılan bir malzeme olan PVC küresel vana, aşındırma sorununa karşı kullanıcılara ürünün ömrünü uzatma şansı vermektedir.

Küresel vana tercihi yapacak olan kişiler, akışkan transferi gerçekleştirecek maddenin cinsini belirlemelidir. Bununla beraber vananın kullanılacağı yere dair bazı standartların da ortaya konması şarttır. Çünkü asitte paslanmaz vanalar sektörel bazda bazı değişik özelliklere sahip olabilir.

Bağlantı şekillerinin, çalışma ortamının sıcaklığının ve mevcut basınç bilgilerinin belirlenmesi de doğru ürünü alma konusunda katkı sağlayan diğer dış etkenler olarak bilinmektedir.

Kelebek Vana

Asitte Paslanmaz Vanalar 2020

Asit hatlarında paslanmaz vanalar bağlamında tercih edilen bir diğer alternatif de kelebek vana olarak bilinmektedir.

Kimyasal anlamda kullanılan küresel vanaya göre ağırlıklı olarak su arıtma tesislerinde bu vanayı kullanılırken görebilmek mümkündür. Aynı zamanda bina tesisatlarında da kullanılan kelebek vana, 2 flanş arasında mesafe anlamında uzunluk gerektirmemesi ve daha ekonomik olması sebebiyle ön plana çıkar.

Asit Hatlarında Paslanmaz Vanaların Fiyatları

Kelebek ve küresel vana çeşitleri, Asit hatlarında paslanmaz vanalar bağlamında dikkat çekmektedir. İki ürünün de kendine has özellikleri varken, kelebek vana küresel vanaya göre daha uygun fiyat aralıklarına sahiptir.

İki ürünü de en uygun seçenekler ile bulabilmek adına ise, Adavana’yı ziyaret etmeniz yeterli olmaktadır.

Call Now ButtonAra
× WhatsApp Destek