Basınç Düşürücü Vanalar

Basınç Düşürücü Vanalar

Basınç düşürücü vanalar sayesinde günlük yaşantımızda da sıklıkla rastlamakta olduğumuz yüksek basınçtan dolayı patlamakta olan boruları ve kullanılan tesisat yada cihazları da kontrol altına alabilirsiniz. Basınç Düşürücülerimizin sıcaklığı (-200 °C) – (+700 °C) arasındadır. Anma Çapı DN 15 – DN 200 arasında olup Anma Basıncı PN 16 – PN 250 arasındadır. Sizlerde kolay kullanıma ve kolay kuruluma sahip olan basınç düşürücülerden yararlanarak işletme içi emniyetinizi sağlamak için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Yurtiçi ve yurtdışı stoklarımız sayesinde çok kısa sürede vana taleplerinizi karşılayabilmekteyiz!

Basınç Düşürücü Vana Nedir?

Basınç düşündürücü vana nedir?” sorusuna kısa ve anlaşılır bir cevap olması için; akışkanların bulunduğu bir sistemdeki basıncın olması gerekenin üzerine çıktığında düşürülmesini sağlayan vanadır denilebilir. Basınç düşürücü vanalar, basıncı ayarlayıp dengede tutarak sistemde yer alan ekipmanların uzun ömürlü kullanılmasına olanak sağlar.

Basınç düşürücü vana kullanılmazsa sistemde bulunan ekipmanlar yüksek basınca dayanamayıp sızdırmaya ve arızalanmaya başlar. Basınç hızlı bir şekilde düşürülemezse sorun tüm tesisattaki boruların patlamasına kadar gidebilir. Basınç düşürücü vanalar koruma amaçlı olarak pek çok sektörde kullanılır. Ayrıca, çıkış basınçları ayarlanabildiği için yüksek performans gösterirler. Entegre edileceği sisteme göre pik, sfero, çelik, paslanmaz çelik ve bronzdan üretilmiş basınç düşürücü vana modelleri tercih edilebilir.

Basınç Düşürücü Valf

Basınç düşürücü valf, pompa basıncını istenilen düzeyde tutan valflerin aksine çıkış basıncı da denilen kullanıcı basıncını düzenleyen valf çeşididir. Bu ürün tipi; çıkış basıncının ayarlanan değerin üzerine çıkmaması için sürgü, yay veya bilya sistemleri ile ortamı kumanda eder. Farklı malzemelerden üretilmiş ve çeşitli boyutlarda türü vardır; sisteme kolayca entegre edilebilir.

Basınç Düşürücü Vana Fiyat

Basınç düşürücü vana fiyat olarak uygun bir üründür ve tesisatlarda mutlaka bulunması gereken önemli ürünlerden biridir. Flanşlı ve dişli olmak üzere farklı bağlantı modelleri olan vanalar, bu yönleri ile farklı fiyatlara sahiptir. Ayrıca basınç düşürücü vananın, sfero, çelik, paslanmaz çelik, bronz gibi farklı malzemelerden üretilmesi fiyatı etkileyen bir diğer etmendir.

Basınç Ayar Vanası Fiyatı

Basınç ayar vanası fiyatı, vananın özelliklerine göre geniş bir yelpazeye sahiptir. Basınç vanasının üretildiği malzeme fiyatı etkiler; hangi malzemeden üretilen vananın kullanılacağına sistemde bulunan akışkanın türüne göre karar verilmelidir. Paslanma ihtimali yüksek olan sistemlerde paslanmaz çelik modeller en doğru tercihlerden biri olur.

Fiyatı etkileyen diğer önemli bir etmen de basınç ayar vanasının dayanabileceği maksimum basınç değeridir. Yüksek basınç değerlerine karşı dayanıklı olan modeller, diğerlerine göre biraz daha pahalıdır. Basınç ayar vanalarının maksimum çalışabildikleri sıcaklık değerleri de fiyat çeşitliliğine yol açar. Sistem gereksinimleri göz önünde bulundurularak en uygun fiyatlı basınç ayar vanası tesisata entegre edilebilir. Ürün fiyatları hakkında detaylı bilgi almak için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

 

Basınç Düşürücü Vana Çeşitleri

Ada Vana olarak

  • Pik,
  • Sfero,
  • Çelik,
  • Paslanmaz Çelik,
  • Bronz,

ve özel malzemelerden siparişe özel Basınç Düşürücü Valf üretimi veya ithal ettiğimiz hazır stoklardan Basınç Düşürücü Valf satışı gerçekleştirmekteyiz. üretmiş olduğumuz basınç düşürücüler ile basınç dalgalanmalarını engelleyerek işletme içi emniyetinizi sağlayabilirsiniz. Hava tesisatı, su tesisatı ve korozyon yapmayan akışkanlarda ve gazlarda basınç dalgalanmalarını dengelemekte olan basınç düşürücülerimizin bağlantıları Flanşlı  ve Dişlidir. Tahrik Üniteleri ise kendinden kumandalıdır.

Basınç Düşürücü Vanalar

Basınç Düşürücü Vanalar

Buhar Basınç Düşürücü

Basınç düşürücü vanaların sadece buhar basıncına yönelik olarak buhar basınç düşürücü modelleri vardır. Bir sistemde buhar basıncı olması gerekenin üzerine çıkarsa sistemde tahribata yol açabilir. Buhar basıncını düşürmek için sisteme entegre edilen basınç düşürücü, yüksek basınç durumlarını tespit ederek basıncı düşürür. Böylece sistemdeki tüm ekipmanlar uzun ömürlü olarak kullanılabilir.

2’’ Basınç Düşürücü Vana

2” basınç düşürücü vana, bağlantı kısımlarının çapı 2 inç olan basınç düşürücü vana çeşididir. Tesisatta tam sızdırmazlık sağlanabilmesi için aynı ölçülere sahip boru ve araçlarla birleştirilmelidir.

Yüksek sıcaklık değerlerindeki basınçlı havaya kadar dayanıklılık gösterip sistemin basıncını dengeler. Sıvı, gaz, kızgın buhar ve bütün akışkanlar için ayrı olarak tasarlanmış modelleri bulunur.

Basınç Düşürücü Vana 3/4

Basınç düşürücü vana 3/4, uygun ölçülerdeki tesisatlara dahil edildiğinde tam koruma sağlar. Vananın temel görevi; gaz, hava, su tesisatlarında ve korozyon yapmayan akışkanların bulunduğu tesisatlarda oluşacak basınç dalgalanmalarını engellemektir.

Basınç dalgalanmaları yüzünden tesisatın genelindeki hasarların önüne geçebilmek için kullanılır. Tesisatın bulunduğu çevreye ve akışkana göre farklı malzemelerden üretilmiş vanalar tercih edilebilir.

Basınç Düşürücü Vana Birim Fiyat

Basınç düşürücü vana birim fiyat, vananın özelliklerine göre değişkenlik gösterir. Vananın üretildiği malzemenin cinsi, çalışma basıncı ve maksimum sıcaklık düzeyi birim fiyatını etkileyen önemli etmenlerdendir. Yüksek miktarda para harcanarak oluşturulmuş sistemler uygun fiyatlı basınç düşürücü vanalar aracılığıyla korunabilir. Vananın özellikleri ile sistem gereksinimleri karşılaştırılıp doğru fiyatlı ürün bulunabilir.

Buhar Basınç Düşürücü Vana

Buhar basınç düşürücü vana, buhar üretebilecek sistemlerin güvenliğini sağlamak için kullanılan vana çeşididir. Buhar basıncı yükseldiğinde ortam basıncını dengeleyene kadar yay veya dişli sistemleri çalışır. Sistemde yer alan su buharı veya gazın maksimum yaratabileceği basınç değeri göz önünde bulundurularak vana seçimi yapılmalıdır. Aksi taktirde vana basınca dayanamayıp deforme olabilir.

Yangın Basınç Düşürücü Vana

Yangın söndürmede kullanılan depo, tanker ve devir-daimli söndürme sistemlerinde basıncın daima dengeli olması gerekir. Yüksek basınçtan kaynaklanan dengesizlik durumlarında, yangın basınç düşürücü vana kullanılarak bu sistemlerin güvenliği korunmalıdır. Yangın söndürme sistemlerinin acil durumlarda daima çalışır vaziyette olmaları için basınç düşürücü vanaların yardımı ile basınçları dengede tutularak uzun ömürlü kullanımı sağlanmalıdır.

TEKLİF AL

Basınç Düşürücü Vana Kalite Standartları

Tüm ürünlerimiz DIN –ANSI – API normlarına uygundur. Kalite Belgelerimizi İncelemek İçin > Tıklayın!

Basınç Düşürücü Vana Özellikleri

Malzemeler : Pik ,Sfero , Çelik , Paslanmaz Çelik , Bronz , Özel Malzemeler
Bağlantı : Flanşlı, Dişli
Tahrik Ünitesi : Kendinden Kumandalı
Sıcaklığı : (-200 °C) – (+700 °C)
Anma Çapı : DN 15 – 200
Anma Basıncı : PN 16 – 250

Basınç Düşürücü Vana Boyutları

T6 Buhar için
PN16- 250 DN 15 – 200
T7 – Buhar İçin
PN16- 40 DN 15 – 200
T8 – Kızgın Buhar için
PN16- 160 DN 20/40 – 80/125
T9 – Sıvılar ve Gazlar için
PN16- 40 DN 15 – 200
T92 –Sıvılar ve Gazlar için
PN16- 40 DN 15 – 200
T679 – Sıvılar ve Gazlar için
PN16 – 40 DN 15 – 65
PRV-250 – Bütün Akışkanlar
PN 16-250 DN 15 – 250
Bronz Basınç Düşürücüler
PN16- 40 DN 15 – 200

Basınç Düşürücü Vana Teklif Almak İçin Bize Mesajınızı Yazıp Gönderin

    Call Now ButtonAra
    × WhatsApp Destek