Basınç Kontrol Vanası Nedir? 2020

Çok sayıda farklı sektörde akışkanların sağlıklı bir şekilde transferinin sağlanmasını mümkün kılan basınç kontrol vanası, hayati bir öneme sahip durumdadır. Birçok sektörün can damarı olarak işlevlerini devam ettiren ürün ile birlikte ürünün tercih edilebilirlik oranı artış göstermiştir. Sektör bazında düşünüldüğü taktirde birçok iş kolunda problemlerin önüne geçmeyi başaran ürün, fiyat performans açısından da müşterilerin memnuniyet içinde bir deneyim yaşamasını sağlıyor.

Her yönü ile büyük bir ilgi odağı olmayı başaran ürün ile beraber, basıncın kontrol edilebilir bir hale gelmesi daha kolay oluyor. Böylelikle de ürünün tercih edilmesinin ardından kullanıldığı alanlar sürekli olarak genişliyor.

Basınç Sabitleme Kontrol Vanası

Basınç Kontrol Vanası Nedir? 2020

Akışkan transferlerinin insani bir mekanizma tarafından kontrol edilebilmesinin yanı sıra basınç kontrol vanası değerlerin sabit tutulmasını da sağlamaktadır. Bu yönüyle büyük bir öneme sahip olan basınç sabitleme kontrol vanası sayesinde, basınç değerlerinin manuel olarak kontrolü sağlanmaktadır.

Bazı sektörlerde basıncın artı veya eksi değerlere ulaşması ile beraber iş sürecinin uzadığı bilinen bir gerçektir. Fakat basınç sabitleme işlemi ile birlikte, artık böyle bir problem kalmıyor olup iş kolları büyük bir rahatlama yaşamaya başlamıştır. Dolayısıyla ürün son derece kullanışlı bir alternatif olarak karşımıza çıkmaktadır.

Basınç Düşürücü Kontrol Vanası

Basınç düşürmeye yarayan kontrol vanaları da, basınç değerlerinin normalin üzerinde seyrettiği anlarda büyük bir katkı sağlamaktadır. Oldukça kolay bir şekilde kullanım imkanı sunmakta olan bu ürün ile beraber, basınç düşürme işlemi çok daha kolay bir biçimde gerçekleşir. Bu işlemin yalnızca tek bir yardımcı ekipman ile yapılabilmesi de, tesisat devrelerinde oluşabilecek tehlikelerin önüne geçmektedir. Tüm bu etkenler, basınç kontrol vanası çeşidi olarak bu ürünü de ön plana çıkarır.

Fark Basınç Kontrol Vanası Danfoss

Fark basınç kontrol vanası da, tesisat devrelerinde iki nokta arasında yer alan basınç farkını ayarlayan ve değer çerçevesinde sabit düzeyde tutmaya yarayan bir üründür. Oldukça kullanışlı olması ve basınç seviyesinin kontrolünü insan eline bırakması ile ilgi gören bu ürün de, tam anlamıyla bir fiyat performans çeşididir.

Kullanım kolaylığı ile büyük bir beğeni toplayan fark basıncı ayarlayan vana, sistem içerisinde sağladığı denge ile ön plana çıkar. Dengeyi sağlamasının yanı sıra değişken debili sistemlerde de yüksek akış hızının önüne geçmesi ile bilinmektedir.

Fark Basınç Kontrol Vanası Ne İşe Yarar?

Basınç kontrol vanaları arasında yer alan fark basınç vanası, tesisatların bir ucundan diğer ucuna olan basınç farkını kontrol edilebilir bir hale dönüştürmektedir. İş sistemlerinde büyük kolaylıklar sağlaması ile bilinen bu ürün, yüksek akış hızına da mani olarak birden fazla işlevsel özelliğini ortaya çıkarmaktadır. Aynı zamanda yine değişken debilere sahip olan tesisat sistemlerin bünyesinde de gürültünün önüne bu vana tipi ile geçilmektedir.

Call Now ButtonAra
× WhatsApp Destek