Basınç Tahliye Vanası

Basınç Tahliye Vanası

Ada Vana olarak

 • Pik,
 • Sfero,
 • Çelik,
 • Paslanmaz Çelik,

ve özel malzemelerden siparişe özel Basınç Tahliye Vana üretimi veya ithal ettiğimiz hazır stoklardan Basınç Tahliye Vana satışı gerçekleştirmekteyiz. Basınç Tahliye Vanaları ile pompa by-pass aşamasında süspansiyon iletimini sağlayabilirsiniz. Herhangi bir sebepten dolayı oluşan basınç fazlalığında sistemin herhangi bir öğesine zarar vermeden fazla suyu dışarı atarak size uyarıda bulunan basınç tahliye vanasının tahrik ünitesi otomatiktir. Basınç Tahliye Vanasının bağlantısı Flanşlı ve dişlidir. Sıcaklığı ise (-200 °C) – (+700 °C) arasındadır.

Montajı yapılan basınç tahliye vanalarının basınçlandırılan akışkanın basınç oranını sabit tutar. Fonksiyonel olarak giriş tarafındaki basıncı sabit tutmak için tasarlanmıştır.

Basınç Tahliye Vanası

Basınç Tahliye Vanası

Basınç Tahliye Vanası Özellikleri

 • Tesisatta ki basıncın yükselmesi durumunda ayarlanmış değerin üzerindeki fazla basıncı tahliye eder ve ayarlanan değerde sabit tutar.
 • Tesisattaki basıncın ayarlanan değerin daha da altına düşmesini engeller.
 • Tesisatta pompaların emme – basma hattı arasında oluşturulan by-pass devresi ile basınç sabitlenir.
 • Pompa çıkışlarında geri akışı ve ayarlanan basınç değerinin altında çalışmayı önler.

Yurtiçi ve yurtdışı stoklarımız sayesinde çok kısa sürede vana taleplerinizi karşılayabilmekteyiz!

Relif Vana Fiyat

Relief vana, su hızında oluşan ani değişimlerde ani basınç tahliye vanası görevi görür. Sistem güvenliğini korumak için en kullanışlı yöntemlerden biridir. Relif vana fiyat seçenekleri vananın sahip olduğu özelliklere göre değişir. Vananın üretildiği malzemenin cinsi, bağlantı şekli, maksimum çalışma sıcaklığı, giriş-çıkış basıncı ve çap ölçüleri vananın fiyatını etkileyen en önemli etmenlerdir.

Basınç Tahliye Valfi

Basınç tahliye valfi, sistemdeki basınç ayarlanan düzeyin üzerine çıktığında, üzerinde yer alan sayaç yardımı ile durumu tespit edip tahliye işlemine başlar. Basınç değerinin ayarlanan değerin altına düşmesini de engeller. Kullanışlı ayar mekanizması ile istenilen basınç değerine kolayca ayarlanabilir. Doğru boyutlarda kullanılarak sisteme dahil edildiklerinde uzun yıllar tam sızdırmazlık sağlayarak basınç dengesini korur.

Akışkanların barındığı sistemleri basınç değişimlerinin yaratacağı tahribattan korumak için en ekonomik çözüm tahliye valfi kullanmaktır. Bu valfler farklı akışkan türlerinin olduğu sistemlerde çalışabilirler. Düşük ve yüksek sıcaklık değerlerine karşı dayanıklılık gösterirler. Kullanılacağı sisteme göre pik, sfero, çelik ve paslanmaz çelikten yapılmış modellerinden biri seçilebilir. Montaj ve demontaj işlemleri oldukça kolaydır.

Basınç Tahliye Ventili

Basınç tahliye ventili, basınç tahliye valfi veya basınç tahliye vanası olarak da bilinir. Akışkanın bulunduğu sistemi veya depolandığı hazneyi basıncın yaratabileceği tahribattan korumak için kullanılır. Basınç değeri, kullanıcı tarafından ventile ayarlanan değerin üzerine çıkarsa ventil tarafından durum tespit edilir ve basınç olması gereken değere inene kadar tahliye işlemine başlar.

Basınç tahliye ventillleri, enerji, petro-kimya, tekstil, kağıt, yağ-gaz ve inşaat gibi pek çok farklı sektörde kullanılır. Yüksek sıcaklıklarda bozulmadan çalışmasını sürdürür ancak her ventilin dayanabileceği maksimum çalışma sıcaklığı vardır. Maksimum çalışma sıcaklığının üzerinde akışkanların bulunduğu bir sisteme monte edilirse bir süre sonra akışkan sızdırmasına ve bozulmaya başlar; herhangi bir basınç yükselmesi durumunda etkinlik gösteremez.

Yangın Relief Vana

Yangını söndürmek için kullanılan yangın pompaları ve diğer sistem ekipmanlarının yüksek basınçtan kaynaklı olarak zarar görmesi yangın relief vana çeşitleri tarafından engellenir. Bu vana tipi, yangın pompasının üreteceği fazla basınca karşı ters kuvvet uygulayarak basınç değeri olması gerekene ulaşana kadar su tahliyesi gerçekleştirir.

Vananın ayarlanabilir yapısı oldukça hassastır. İstenilen değerlere kolayca ayarlanabilir ve maksimum hassasiyetle sistemi kontrol etmeye başlar. Anormal bir basınç durumuyla karşılaşıldığında çıkış basıncını stabil hale getirene kadar çalışmasını sürdürür. Bağlantı şekli dişli ve flanşlıdır. Pik, sfero, çelik ve paslanmaz çelikten üretilebilir. Siparişe özel olarak, özel malzemelerden üretimi gerçekleştirilip uygun sistemlere entegre edilebilir. Montajı ve demontajı oldukça kolay bir şekilde gerçekleşir.

TEKLİF AL

Basınç Tahliye Vanası Kalite Standartları

Tüm ürünlerimiz DIN –ANSI – API normlarına uygundur. Kalite Belgelerimizi İncelemek İçin > Tıklayın!

Basınç Tahliye Vanası Teknik Özellikleri

Malzemeler : Pik ,Sfero , Çelik , Paslanmaz Çelik , Özel Malzemeler
Bağlantı : Flanşlı, Dişli
Tahrik Ünitesi : Otomatik
Sıcaklığı : (-200 °C) – (+700 °C)
Anma Çapı : DN 15 – 200
Anma Basıncı : PN 16 – 100

Basınç Tahliye Vanası Boyutları

Basınç Tahliye Vanaları
PN 16-100 DN 15-200

*Basınç Tahliye Vanalarının Anma Çapı DN 15 ile DN 200 ‘dür. Anma Basıncı ise PN 16 ile PN 100 arasındadır.

Basınç Tahliye Vana Teklifi Almak İçin Bize Mesajınızı Yazıp Gönderin

  Call Now ButtonAra
  × WhatsApp Destek