Bıçaklı Vana

Bıçaklı Vana

Bıçaklı vanalarımızın farklı anma çapına ve farklı anma basıncına sahip olan çeşitleride bulunmaktadır. Bunlar; Wafer-Tek Taraflı Standart Bıçaklı Vana, Bi Directional Bıçaklı Vana, Bi Directional Bıçaklı Vana Özel Sürgülü, Bıçaklı Sürgülü Vana – Madencilik, Çift Sürgülü Bıçaklı Vana- Pnömatik Aktüatör, Bıçaklı Vana- Silolar, Yüksek Basınç Bıçaklı Vanalar ve Bi Directional Yüksek Basınç Bıçaklı Vanalar’dır. Sizlerde sektörel anlamda emniyetinizi sağlayacak ve lifli akışkanların geçişini sağlamak istiyorsanız bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Yurtiçi ve yurtdışı stoklarımız sayesinde çok kısa sürede vana taleplerinizi karşılayabilmekteyiz!

Bıçak Vana

Bıçak vana; sektörde knife vana, knife gate vana, bıçaklı vana ve giyotin vana olarak da bilinir. Bıçak vanalar, katı partikülleri bulunduran ve lifli akışkanların geçişini sağlamak için kullanılır. Farklı yatak yapıları ile çamur benzeri akışkanların sistemde taşınmasında tam sızdırmazlık sağlar. Maden, şeker, arıtma ve silo sistemlerinde en çok kullanılan vana çeşitlerinden biridir.

Bıçaklı Vana Çeşitleri

Ada Vana olarak:

 • Pik,
 • Sfero,
 • Çelik,
 • Paslanmaz Çelik,
 •  ve Özel Alaşım

malzemelerden siparişe özel Bıçaklı Vana üretimi veya ithal ettiğimiz hazır stoklardan vana satışı gerçekleştirmekteyiz. Bıçaklı vanalar ile lifli akışkanların geçişinde tam sızdırmazlık sağlanmaktadır. Bıçaklı vanaların bağlantıları Wafer, Lug ve Çift Flanşlı olarak üretilmektedir. Genellikle kağıt sanayi ve atık su hatlarındaki metal metale gb maddelerin tam sızdırmazlığının saplanması amacıyla kullanılmaktadır. Tek ve Çift yönlü olarak ürettiğimiz bıçaklı vanaların sürgü malzemeleri:

 • Çelik,
 • AISI 304 ,
 • AISI 316,
 • AISI 316L,
 • AISI 316TI

olarak kullanılmaktadır. Anma Çapı ise DN 50 – 2000 2’’ –  80’’ dir. Anma Basıncı ise PN 10 – PN 100 arasındadır.

 

Paslanmaz Bıçaklı Vana

Diğer vana tiplerine göre daha kompakt bir tasarıma sahip olan paslanmaz bıçaklı vana ürünü, temel farklar barındırmasıyla bilinmektedir. Özellikle sızdırmazlık konusunda son derece başarılı olan ürün, çamur ve benzeri katı ürünlerin transferlerinin sağlandığı boru hatlarında sık sık tercih edilir. Bıçaklı yapısı sayesinde transfer sürecinin sorunsuz bir biçimde gerçekleşmesini sağlayan ürün ile beraber, onlarca sektör işlerini büyük bir kolaylıkla idame ettirme fırsatı yakalamıştır.

Ürün, dış dizayn olarak genellikle karbon veya paslanmaz çeliklerden oluşmaktadır. Bunun yanı sıra açma kapama anında katı ürünlerden dolayı sorun yaşanmaması da, arıtma sektörlerinde ürünü ön plana çıkarır. Silo uygulamaları da farklı proseslere sahip olmasına karşın bıçaklı vana ile rahatlıkla çalışabilmektedir.

Pistonlu Bıçaklı Vana

Atık su hatları başta olmak üzere benzer iş kollarında pistonlu bıçaklı vana sağladığı kolaylıklar ile sektörlerin sorunsuz işlemesine katkı sağlamakta. Tek ve çift parçalı olmak üzere iki gövdeden oluşabilen ürün tipinde tam sızdırmazlık konusunda problem yaşanmaz. Sızdırmazlık anlamında büyük beğeni toplamayı başaran ürün, tam verimlilik ile işlevselliğini beğeninize sunmaya devam ediyor.

İki yönlü akış için de uygun bir ürün tipi olan bu vana çeşidi, sabit bir konum gerektirmeksizin tüm konumlarda monte edilebilmektedir. Bakımının da kolay olmasından dolayı ürün tam anlamıyla bir fiyat performans alternatifidir. Kullanım alanları da kağıt sanayi ve lifli akışkanların geçtiği sektörler olarak genişlemeye devam etmektedir.

Pnomatik Bıçaklı Vana

Oldukça kompakt bir tasarıma ve çalışma sistemine sahip olan pnomatik bıçaklı vana, diğer vana tiplerine göre farklı temeller barındırmaktadır. Sızdırmazlık seviyesi kapsamında son derece başarılı bir sisteme sahip olan üründe, bıçaklı yapısı en çok dikkat çeken unsur olarak görülür. Bıçaklı yapısı ile beraber akışkan transferlerini en sorunsuz hali ile gerçekleşmektedir.

Dış dizayn olarak da fazlasıyla dayanıklı ve memnuniyet verici bir yapıya sahip olan ürün, sektörler arasında artı değer sağlamaktadır. Özellikle lifli akışkan içeren akışkanların olduğu sektörlerde ön plana çıkan ürün, kağıt sanayi alanında da sık sık tercih edilir. Barındırdığı özellikler, ürünü tercih etmek adına son derece geçerli sebeplerdir.

Bıçaklı Sürgülü Vana

Diğer vana tiplerine göre bıçaklı sürgülü vana çeşidi çok sayıda farklı özellik barındırması ile ön plana çıkmayı başarmaktadır. Günümüzde özellikle çamur ve benzeri tipteki akışkanların boru hatlarından sorunsuz bir şekilde geçmesi büyük bir öneme sahip durumdadır. Bu bağlamda da bıçaklı vana tipi, bahsi geçen akışkanların transferlerini sağlama konusunda önemli bir işlevsellik gösterir.

Aynı zamanda ürün tipini farklı kılan etkenler arasında bıçaklı yapısı başı çekmektedir. Bu sayede ürünün kullanıcıları üründen üst düzey performans alır. Katı akışkanların da bulunabildiği sektörlerin tamamında bu ürün tipi tercih edilebilir. Oldukça dayanıklı yapısı, ürünün çeşitli etkenlere karşı da işlevsellik kazanmasını sağlamaktadır.

Knife Gate Vana

Katı maddeler içermekte olan sıvıların ayrıştırılması adına knife gate vana, vana tipleri arasında en kullanışlı alternatif ekipman olarak dikkat çekmektedir. Akışkanların sorunsuz bir biçimde geçişi ve kontrolü konusunda artı değer sağlayan ürün, birçok sektöre can damarı olmayı sürdürmektedir. Bu bağlamda ilk olarak akla gelen sektörler kağıt endüstrisi ve atık su depoları olarak görülmektedir.

Bıçaklı vana türü özellikle basınç düşüşünün en alt seviyelere indirgenmesi ve tam alanlı bir akışın ortaya çıkması adına tasarlanmıştır. Hal böyle olunca ürün düşük hıza sahip akışkanlar ile çalışan sektörler için son derece kullanışlı bir üründür. Yüksek akışkan hızının bulunduğu iş kollarında tercih edilmez.

Wafer Tip Bıçaklı Vana

Günümüzde sıvı akışkanların yanı sıra katı unsurlar da bulunduran sektörler için wafer tip bıçaklı vana fazlasıyla ön plana çıkmaktadır. Son derece kaliteli bir kullanıcı deneyimi vaat eden ürün, katı akışkanların kesilmesine sunduğu destek ile beğeni toplar. Kullanım kolaylığının yanı sıra bıçağının pratik çözümler üretebilmesi, her zaman için olası sorunların önüne geçer.

Ürünün fiyat performans bağlamındaki verimliliği de bıçaklı vana tercihini tetikleyen unsurlar arasında yer alır. Ürün, günümüzde çamur gibi akışkanların olduğu yerlerde sıkça tercih edilir. Katı akışkanların yardımcı ekipmanlara zarar vermesinin önüne geçmesi ürünü kullanışlı ve özel kılıyor.

Lug Tip bıçaklı Vana

Lifli akışkanların kullanıldığı sektörlerde ön plana çıkan lug tip bıçaklı vana sektörel bazda birçok iş koluna artı değer sağlamaya devam etmektedir. Ürünün çıkış yaparak piyasaya sürüldüğü ilk günden bu yana kullanıcı kitlesi artış göstermeye devam ediyor. Kolay bir kullanım deneyimi vaat eden ve bu bağlamda ön plana çıkan ürün, tek yönlü akışkanlarda fazlasıyla önemli destek sağlamaktadır.

Bıçaklı bir ağza sahip olan ürün lifli akışkanların kesilmesini ve aynı zamanda bazı sektörlerde de ana madde haline gelmesini sağlamaktadır. Vana ürünü, günümüzde atık su depolarında da ayrıştırma işlemi için kullanılırken aynı zamanda kağıt endüstrisinde çok sık tercih edilmektedir.

Bıçaklı Sürgülü Vana Fiyat

Diğer bıçaklı vana çeşitlerine göre çok daha fazla özellik barındıran bıçaklı sürgülü vana fiyat olarak da geniş bir yelpazeye sahiptir. Çamur gibi yoğun akışkanların taşındığı sistemlerde kullanılması gereken bıçaklı sürgülü vanalar, üretildikleri malzemeye, sahip oldukları sürgü ve bıçak özelliklerine göre fiyatlandırılırlar. Uygun fiyatlara alınıp tesisatlara kolayca entegre edilebilirler.

Bıçaklı Vana Fiyatları

Bıçaklı vana fiyatları, vananın sağlamlığını ve kullanım alanlarını etkileyen etmenlere bağlı olarak değişir. Bıçaklı vananın pik, sfero, çelik, paslanmaz çelik ve özel alaşım malzemelerden yapılması birbirleri arasında fiyat farkları yaratır. Lifli akışkanların güvenli bir şekilde geçiş yapmasını sağlayan bıçaklı vanalar, flanş özelliklerine göre de fiyat değişimi barındırır.

Vananın kullanılacağı tesisata göre tek veya çift yönlü sürgülü olanları tercih edilebilir. Sürgü yönüne bağlı olarak çok büyük fiyat farkları oluşmasa da; sürgünün üretildiği malzeme, fiyatı etkileyen önemli bir etmendir. Akışkan güvenliği için oldukça önemli bir araç olan bıçaklı vanalar, tesisatın özelliğine göre farklı modeller göz önünde bulundurularak uygun fiyatlara temin edilebilir.

 

TEKLİF AL

Bıçaklı Vana KALİTE STANDARTLARI

Tüm ürünlerimiz DIN –ANSI – API normlarına uygundur. Kalite Belgelerimizi İncelemek İçin > Tıklayın!

Bıçaklı Vana ÖZELLİKLER

Malzemeler : Pik, Sfero , Çelik , Paslanmaz Çelik, Özel Alaşımlar
Bağlantı : Wafer, Lug, Çift Flanşlı
Tahrik Ünitesi : Manuel, Dişli Kutulu, Elektrikli, Pnomatik, Hidrolik
Sızdırmazlık: Metal Metale, EPDM, NBR, PTFE
Sürgü Malzemesi: Çelik, AISI 304, AISI 316, AISI 316L, AISI 316TI
Anma Çapı : DN 50 – 2000 2″ – 80″
Anma Basıncı : PN 10 – 100 / Class 150 – 600

Bıçaklı Vana Boyutları

Wafer – Tek Taraflı Standart Bıçaklı Vana
PN 10-16/Class 150 DN 50-2000/2″ – 20″
Bi Directional Bıçaklı Vana
PN 10-16/Class 150 DN 50-2000/2″ – 20″
Bi Directional Bıçaklı Vana Özel Sürgülü
PN 10-16/Class 150 DN 50-2000/2″ – 20″
Bıçak Sürgülü Vana – Madencilik
PN 10-16/Class 150 DN 50-2000/2″ – 20″
Çift Sürgülü Bıçaklı Vana – Pnömatik Aktüatörlü
PN 10-16/Class 150 DN 200-2000/8″ – 20″
Bıçaklı Vanalar – Silolar
PN 10-16/Class 150 DN 50-2000/2″ – 20″
Yüksek Basınç Bıçaklı Vanalar
PN 10-100/Class 150 DN 80-2000/3″ – 20″
Bi Directional Yüksek Basınç Bıçaklı Vanalar
PN 40-100/Class 150 DN 80-2000/3″ – 20″

Bıçaklı Vana Teklif Almak İçin Bize Mesajınızı Yazıp Gönderin

  Call Now ButtonAra
  × WhatsApp Destek