Bıçaklı Vana

Bıçaklı Vana

Bıçaklı vanalarımızın farklı anma çapına ve farklı anma basıncına sahip olan çeşitleride bulunmaktadır. Bunlar; Wafer-Tek Taraflı Standart Bıçaklı Vana, Bi Directional Bıçaklı Vana, Bi Directional Bıçaklı Vana Özel Sürgülü, Bıçaklı Sürgülü Vana – Madencilik, Çift Sürgülü Bıçaklı Vana- Pnömatik Aktüatör, Bıçaklı Vana- Silolar, Yüksek Basınç Bıçaklı Vanalar ve Bi Directional Yüksek Basınç Bıçaklı Vanalar’dır. Sizlerde sektörel anlamda emniyetinizi sağlayacak ve lifli akışkanların geçişini sağlamak istiyorsanız bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Yurtiçi ve yurtdışı stoklarımız sayesinde çok kısa sürede vana taleplerinizi karşılayabilmekteyiz!

Bıçaklı Vana Çeşitleri

Ada Vana olarak:

  • Pik,
  • Sfero,
  • Çelik,
  • Paslanmaz Çelik,
  •  ve Özel Alaşım

malzemelerden siparişe özel Bıçaklı Vana üretimi veya ithal ettiğimiz hazır stoklardan vana satışı gerçekleştirmekteyiz. Bıçaklı vanalar ile lifli akışkanların geçişinde tam sızdırmazlık sağlanmaktadır. Bıçaklı vanaların bağlantıları Wafer, Lug ve Çift Flanşlı olarak üretilmektedir. Genellikle kağıt sanayi ve atık su hatlarındaki metal metale gb maddelerin tam sızdırmazlığının saplanması amacıyla kullanılmaktadır. Tek ve Çift yönlü olarak ürettiğimiz bıçaklı vanaların sürgü malzemeleri:

  • Çelik,
  • AISI 304 ,
  • AISI 316,
  • AISI 316L,
  • AISI 316TI

olarak kullanılmaktadır. Anma Çapı ise DN 50 – 2000 2’’ –  80’’ dir. Anma Basıncı ise PN 10 – PN 100 arasındadır.

 

Paslanmaz Bıçaklı Vana

Diğer vana tiplerine göre daha kompakt bir tasarıma sahip olan paslanmaz bıçaklı vana ürünü, temel farklar barındırmasıyla bilinmektedir. Özellikle sızdırmazlık konusunda son derece başarılı olan ürün, çamur ve benzeri katı ürünlerin transferlerinin sağlandığı boru hatlarında sık sık tercih edilir. Bıçaklı yapısı sayesinde transfer sürecinin sorunsuz bir biçimde gerçekleşmesini sağlayan ürün ile beraber, onlarca sektör işlerini büyük bir kolaylıkla idame ettirme fırsatı yakalamıştır.

Ürün, dış dizayn olarak genellikle karbon veya paslanmaz çeliklerden oluşmaktadır. Bunun yanı sıra açma kapama anında katı ürünlerden dolayı sorun yaşanmaması da, arıtma sektörlerinde ürünü ön plana çıkarır. Silo uygulamaları da farklı proseslere sahip olmasına karşın bıçaklı vana ile rahatlıkla çalışabilmektedir.

Pistonlu Bıçaklı Vana

Atık su hatları başta olmak üzere benzer iş kollarında pistonlu bıçaklı vana sağladığı kolaylıklar ile sektörlerin sorunsuz işlemesine katkı sağlamakta. Tek ve çift parçalı olmak üzere iki gövdeden oluşabilen ürün tipinde tam sızdırmazlık konusunda problem yaşanmaz. Sızdırmazlık anlamında büyük beğeni toplamayı başaran ürün, tam verimlilik ile işlevselliğini beğeninize sunmaya devam ediyor.

İki yönlü akış için de uygun bir ürün tipi olan bu vana çeşidi, sabit bir konum gerektirmeksizin tüm konumlarda monte edilebilmektedir. Bakımının da kolay olmasından dolayı ürün tam anlamıyla bir fiyat performans alternatifidir. Kullanım alanları da kağıt sanayi ve lifli akışkanların geçtiği sektörler olarak genişlemeye devam etmektedir.

Pnomatik Bıçaklı Vana

Oldukça kompakt bir tasarıma ve çalışma sistemine sahip olan pnomatik bıçaklı vana, diğer vana tiplerine göre farklı temeller barındırmaktadır. Sızdırmazlık seviyesi kapsamında son derece başarılı bir sisteme sahip olan üründe, bıçaklı yapısı en çok dikkat çeken unsur olarak görülür. Bıçaklı yapısı ile beraber akışkan transferlerini en sorunsuz hali ile gerçekleşmektedir.

Dış dizayn olarak da fazlasıyla dayanıklı ve memnuniyet verici bir yapıya sahip olan ürün, sektörler arasında artı değer sağlamaktadır. Özellikle lifli akışkan içeren akışkanların olduğu sektörlerde ön plana çıkan ürün, kağıt sanayi alanında da sık sık tercih edilir. Barındırdığı özellikler, ürünü tercih etmek adına son derece geçerli sebeplerdir.

Bıçaklı Sürgülü Vana

Diğer vana tiplerine göre bıçaklı sürgülü vana çeşidi çok sayıda farklı özellik barındırması ile ön plana çıkmayı başarmaktadır. Günümüzde özellikle çamur ve benzeri tipteki akışkanların boru hatlarından sorunsuz bir şekilde geçmesi büyük bir öneme sahip durumdadır. Bu bağlamda da bıçaklı vana tipi, bahsi geçen akışkanların transferlerini sağlama konusunda önemli bir işlevsellik gösterir.

Aynı zamanda ürün tipini farklı kılan etkenler arasında bıçaklı yapısı başı çekmektedir. Bu sayede ürünün kullanıcıları üründen üst düzey performans alır. Katı akışkanların da bulunabildiği sektörlerin tamamında bu ürün tipi tercih edilebilir. Oldukça dayanıklı yapısı, ürünün çeşitli etkenlere karşı da işlevsellik kazanmasını sağlamaktadır.

TEKLİF AL

Bıçaklı Vana KALİTE STANDARTLARI

Tüm ürünlerimiz DIN –ANSI – API normlarına uygundur. Kalite Belgelerimizi İncelemek İçin > Tıklayın!

Bıçaklı Vana ÖZELLİKLER

Malzemeler : Pik, Sfero , Çelik , Paslanmaz Çelik, Özel Alaşımlar
Bağlantı : Wafer, Lug, Çift Flanşlı
Tahrik Ünitesi : Manuel, Dişli Kutulu, Elektrikli, Pnomatik, Hidrolik
Sızdırmazlık: Metal Metale, EPDM, NBR, PTFE
Sürgü Malzemesi: Çelik, AISI 304, AISI 316, AISI 316L, AISI 316TI
Anma Çapı : DN 50 – 2000 2″ – 80″
Anma Basıncı : PN 10 – 100 / Class 150 – 600

Bıçaklı Vana Boyutları

Wafer – Tek Taraflı Standart Bıçaklı Vana
PN 10-16/Class 150 DN 50-2000/2″ – 20″
Bi Directional Bıçaklı Vana
PN 10-16/Class 150 DN 50-2000/2″ – 20″
Bi Directional Bıçaklı Vana Özel Sürgülü
PN 10-16/Class 150 DN 50-2000/2″ – 20″
Bıçak Sürgülü Vana – Madencilik
PN 10-16/Class 150 DN 50-2000/2″ – 20″
Çift Sürgülü Bıçaklı Vana – Pnömatik Aktüatörlü
PN 10-16/Class 150 DN 200-2000/8″ – 20″
Bıçaklı Vanalar – Silolar
PN 10-16/Class 150 DN 50-2000/2″ – 20″
Yüksek Basınç Bıçaklı Vanalar
PN 10-100/Class 150 DN 80-2000/3″ – 20″
Bi Directional Yüksek Basınç Bıçaklı Vanalar
PN 40-100/Class 150 DN 80-2000/3″ – 20″

Bıçaklı Vana Teklif Almak İçin Bize Mesajınızı Yazıp Gönderin

Call Now ButtonAra
× WhatsApp Destek