Çek Vana (Çekvalf)

Çek Vana (Çekvalf)

Hayatı kolaylaştıran unsurların başında gelen vana sistemleri, çeşitli alternatifleri ile karşımıza çıktığı için seçim imkanı tanımaya devam etmektedir. Alıcıların farklı sektörler dahilinde kullandığı ve hayatını kolaylaştırdığı vanalar, akışkanların kontrolünün sağlanması konusunda ekstra katkı sağlamaktadır. Özellikle basınç gerektiren yerlerde kullanılabilen vanalar olduğu gibi, sıcak ve soğuk sistemlerde de tercih edilebilen alternatifler de bulunmaktadır. Bu bağlamda da çek vana modelleri, en çok ilgi gören ve barındırdığı özellikler ile beğeni toplayan vanaların başında gelir.

Ada Vana olarak çek vana modellerimizde güçlendirilmiş yay teknolojisi kullanıldığından disk üzerinde tam kapanma sağlayarak yer yönde montaj yapma fırsatınız bulunmaktadır. Çek vana içerisinden geçen akışkanların tek yöne akışı için geriye dönmesini engellemek amacı ile üretilen mekanik vana özelliğine sahiptir. İşletme emniyeti yüksek olan vanaları füruma göre komplike armatürlerinden yerine de geçebilir. Sizlerde işletmelerinizde maksimum güvenlik sağlamak adına kolay kullanım özelliğine sahip olan çek vanalardan faydalanabilmek için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Çekvana (Çekvalf) Çeşitleri

Ada Vana olarak Çelik, Paslanmaz Çelik, Bronz, Alüminyum, Plastik ve diğer malzemelerden siparişe özel Çek Vana (Çekvalf) üretimi veya ithal ettiğimiz hazır stoklardan vana satışı gerçekleştirmekteyiz. Çek Vanalar ile her türlü akışkanın geçişini sağlamaktadır. Çek vanalar sayesinde akışkanların geriye dönmesi engellenerek işletmelerinizde emniyet sağlayabilirsiniz. Çek Vanalarımızın bağlantıları flanşlı, kaynak ağızlı ve dişlidir. Çek vanadan geçecek olan akışkanın sıcaklığı (-50 °C) –(+560 °C) kadar dayanıklıdır. Çek vanalarımızın tahrik üniteleri Volanlı, Dişli kutulu, Elektrikli, Pnömatikli ve Hidrolikli olarak üretilmektedir. İşletmelerinizde emniyet ve güvenlik amatörü olarak kullanabileceğiniz Çek Vanaların Anma Çapı DN 50- DN1200 arasındadır. Anma Basıncı ile PN 6- PN 320 arasındadır. Çek vanalar, genel bağlamda:

  • Dual Çek Vana
  • Pirinç Çalpara Çek Vana
  • Swing Çek Vana

gibi çeşitliliklere de sahip durumdadır.

Yangın Çek Vana

Çek vana modelleri, kullanım alanı olarak yangın önleme sistemlerinde de sık sık tercih edilir. Bunun en büyük sebebi, su akışına tek yönlü izin veren bir sisteme sahip olmasıdır. Ters istikametteki akışların önüne geçen vanalar, yangın tesisatlarında olmazsa olmaz bir öneme sahiptir. Dolayısıyla da sürekli olarak kullanılır. Yangın çek vana ihtiyacınız için kaliteli ve uygun fiyatlı ürünlerimizi tercih edebilirsiniz.

Yurtiçi ve yurtdışı stoklarımız sayesinde çok kısa sürede vana taleplerinizi karşılayabilmekteyiz!

 

 

Çek Vana (Çekvalf)

Çek Vana (Çekvalf)

Çalpara Check Vana

Çekvalf vana türleri büyük bir öneme sahip durumda iken çalpara check vana ürünleri de sahip olduğu özellikler ile birçok sektörde sürekli olarak tercih edilmektedir. Yay teknolojisinin güçlendirilmesi ile sorunsuz ve uzun süreli bir kullanıcı deneyimi sunmakta olan ürün ile beraber tam kapama işlemi rahatça gerçekleşmektedir. Bu durum, ürünün tercih edilme oranını ciddi bir şekilde artmaktadır.

Günümüzde ürünün kullanım alanları her geçen gün biraz daha genişlerken özellikle su hatları ve kağıt fabrikalarında bu vana tipine rastlamak olağandır. Aynı zamanda ısıtma ve soğutma sistemleri ve gemi mekanik ve soğutma sistemlerinde de çek vana türü yoğun şekilde tercih edilir.

Swing Check Vana

Akışkan transferlerinin hassas bir yapıda ve sağlıklı bir biçimde gerçekleşmesi adına swing çheck vana ürünleri büyük bir öneme sahip olmaya devam ediyor. Kullanılabilirliği ve sağladığı artı değerler ile ön plana çıkan ürün, tek yönlü akışkanlar kapsamında oldukça büyük kolaylıklar sunuyor. Kullanıcılarına sorunsuz bir deneyim vaadi sunan ürün işlevselliği ve performansı ile beğeni toplamayı başarıyor.

Aksi istikamette gerçekleşmesi muhtemel akışları önleyen vana tipi, bu özelliği ile ilgi görmeyi başarır. Günümüzde onlarca farklı sektörde kullanılan bu vana tipi özellikle pompa basma hatlarında sık sık tercih edilir. Bunun yanı sıra itfaiye dolum ağızlarında ve kat girişlerinde de bu vanalara rastlamak mümkündür.

Paslanmaz Check(Çek) Vana

Günümüzde özellikle akışkan transferlerinde ters yönde hareketi engellemesi sebebiyle paslanmaz check (çek) vana türü sık sık tercih edilmektedir. Vana tipinin sahip olduğu özellikler kadar iç ve dış dizaynı da kullanıcılara önemli avantajlar sağlamaktadır. Normal vana tiplerinin kullanıldığı sektörler değişim halinde iken, paslanmaz tip vanalar daha kısıtlı sektörlerde daha fazla performans vermesi ile ön plana çıkar.

Ürünü tercih edilebilir kılan en önemli etkenlerin başında vananın dış etkenlere karşı olan dayanıklılığı gelmektedir. Çevresel faktörleri ekarte eden bir sistem çerçevesinde bu ürün tipi fazlasıyla ön plana çıkar. Kimyasal sektörlerde de bu kapsamda tek yönlü akışın kontrol edilmesi adına bu vana tipi çok sık kullanılır.

Wafer Check(Çek) Vana

Akışkan transferi sırasında akışkanın geriye dönmesini engellemek amacıyla Wafer Check(Çek) Vana fazlasıyla verimli bir kullanıcı tecrübesi sağlamaktadır. Pek çok sektörde ön plana çıkan ürün, günümüzde tek veya çift yönlü olarak da kullanılmaktadır. Fakat yine de ürün ağırlıklı olarak tek yönlü akışkanların belirli bir düzen çerçevesinde transferinin gerçekleşmesi adına ön plana çıkmaktadır.

Ürünü tercih eden sektörlerin başında yangın söndürme sistemleri gelmektedir. Akışkan gidişatını kontrol altına almasıyla bilinen bu vana tipi, aksi istikamette gerçekleşen hareketleri de engellemektedir. Sıcak ve soğuk su sistemleri de, yangın söndürme sistemlerinin ardından bahsi geçen vana türünün en çok kullanıldığı sektör olarak bilinmektedir.

Flanşlı Check (Çek) Vana

Birçok sektör için hayati bir kontrol sistemini mümkün kılan flanşlı check (çek) vana, kullanım kolaylığı sağladığı için de beğeni toplamayı sürdürüyor. Birçok yangın söndürme sistemi için kontrol mekanizmasının oluşmasını ve yangın söndürme sistemlerinin kolaylıkla kontrol edilmesini sağlayan ürün tipi, kullanıcı memnuniyetini ön planda tutuyor. Sistemlerde yer alan diğer yardımcı ekipmanların zarara uğramasının önüne geçen ürün, iç ve dış alanlardaki kullanım için de son derece uygundur.

Diğer vana tipleriyle kıyaslandığında uygun fiyatlarıyla dikkat çeken ürün, 120 derecelik çalışma sıcaklıklarına kadar uyum sağlar. Pompa basma hatlarından itfaiye dolum ağızlarına kadar onlarca farklı sektörde kullanılan ürün, kullanıcılarına güvenli bir iş ortamının oluşturulması konusunda destek sağlamaktadır.

CL800 Vana

Sürgülü vana tipi ürün çeşitleri arasında yer alan CL800 vana, akışkan geçişlerinin sağlanması konusunda artı değer sağlamaya devam etmektedir. Özellikle hassas akış transferi gerektirmeyen sektörlerde fazlaca ön plana çıkan bu ürün tipinde, tam açık şekilde çalışma özelliği yer almaktadır. Çift yönlü akışkanların gerçekleştirilecek transfer işlemleri için de bu vana türü ön plana çıkar. Ucuz ve rahat bir şekilde bulunabilmesi de bahsi geçen vana tipini dikkat çekici kılar.

Düşük sıcaklıkları barındıran iş kollarında da kullanılabilen ürün, yangın emniyetlidir. Sıcak ve soğuk su tesisatlarında dikkat çeken ürün petrol taşıma hatlarında ve petrokimya tesislerinde de çok sık tercih edilen bir alternatif haline gelmiştir.

API Check Vana

Tek yönlü akışkan transferlerinin sağlanması konusunda API Check Vana tipi ürünler fazlasıyla yüksek destek verdiği için büyük beğeni toplamaktadır. İç kısımdan transferi sağlanan akışkanların geriye dönüşüne engel olma konusunda işlevsellik kazanan vana tipi, mekanik bir vana olarak bilinmektedir. Kullanım alanı olarak son derece geniş bir alana yayılmasından dolayı, ürünün kullanım sıklığı her geçen gün biraz daha artmaya devam ediyor.

Fiyat performans açısından tüketicilerine memnuniyet veren ürün, günümüzde ısıtma ve havalandırma boru hatlarında sık sık tercih edilir. Gemi inşaatları, pompa türleri ve yağ endüstrisinde de bu ürün sıklıkla tercih edilmektedir.

BS1868 Check Vana

Çek vana türleri arasında BS1868 check vana ürünü, kullanım konusundaki rahatlığı ve müşteri memnuniyetini sağlamadaki başarısı ile dikkat çekiyor. Diğer vana tiplerinden bazı özel yönleri çerçevesinde ayrılmayı başaran ürün, yaylı ve yaysız olarak iki farklı türde üretilmektedir. Kullanıldığı sektörlerin de teknoloji ile beraber geliştiği günümüzde, ürünün tercih edilebileceği alanlar artış göstermeyi sürdürmektedir.

İşlevleri gereğince hidrolik sistemlerde sık sık tercih edilen vana tipi, yardımcı ekipmanlar arasında en çok ön plana çıkan alternatiftir. Kulanım alanı olarak yangın söndürme tesisatlarından otomotiv sektörüne, doğal gaz tesisatlarından yer altı kuyularına kadar geniş çaplı bir havuza sahiptir.

Çift klepeli check Vana

Çalışma prensibi açısından diğer vana türlerine göre daha kolay bir süreç vaat eden çift klepeli check vana türü, birçok sektör için önemli bir yardımcı ekipmandır. Kullanım alanları çerçevesinde farklı malzemeler ile üretimi sağlanan vana türü, piyasada birçok vana türü ile beraber görülebilmektedir. Sektörel anlamda kullanım alanı git gide genişleyen bu vana tipi, temel olarak iç bölümde transferi gerçekleşen akışkanların geriye dönüşünü engellemek üzerine kullanılır.

Üretiminin ardından fiyat performans kapsamında oldukça pratik bir ürün olarak kayıtlara geçen vana türü, yangın pompası çıkışlarında kullanılmaktadır. Aynı zamanda birden fazla su kaynağının yer aldığı depolarda da bu tip vanalar güvenli ve kolay bir akışkan transferi sağlamaktadır.

Dual Plate Check Vana

Güvenli bir iş sürecinin ve akışkan transferinin tamamlanması adına dual plate check vana büyük bir öneme sahip olarak işlevselliğini devam ettirmektedir. Kullanıcıların oldukça kolay bir biçimde ürüne sahip olabildiği günümüzde, vana tipi fiyat performans verisi anlamında memnuniyet sağlamaktadır.

Yaylı ve yaysız olarak iki ana grupta farklı üretimlere bağlı olarak piyasaya sürülen vana tipi, ani kapanmaların önüne geçme konusunda oldukça yeteneklidir. Bu sayede kullanım rahatlığını arttıran önemli bir unsuru kullanıcılarına sunan vana, günümüzde özellikle yangın söndürme sistemlerinde büyük rol oynamaktadır.

Forged Vana

Akışkan transferlerinin kontrolünü en iyi biçimde gerçekleştirmek adına forged vana tipi ürünler hayatı kolaylaştırmaya devam ediyor. Pek çok farklı projede kullanılan ürün, barındırdığı avantaj ve dezavantajlar ile farklı sektörlerde boy gösteriyor. Tüm vana tipleri aşağı yukarı aynı amaç doğrultusunda kullanılıyor olsa da bu tip vanalar kendine has özellikleri ile dikkat çekiyor.

Özellikle buhar tesisat projelerinde fazlaca ön plana çıkmaktadır. Aynı zamanda ürünün kullanım alanları arasında sıcak ve soğuk su tesisatları da bulunur. Bu bağlamda, ürünün yüksek ve düşük sıcaklıklar için uygun bir iç ve dış dizayna sahip olması, vana tipini ön plana çıkarır.

TEKLİF AL

Çek Vana KALİTE STANDARTLARI

Tüm ürünlerimiz DIN –ANSI – API normlarına uygundur. Kalite Belgelerimizi İncelemek İçin > Tıklayın!

Çek Vana (Çekvalf) ÖZELLİKLER

Malzemeler : Çelik, Paslanmaz Çelik, Bronz , Diğer Malzemeler
Bağlantı : Flanşlı, Kaynak Ağızlı, Dişli
Tahrik Ünitesi : Volan, Dişli Kutulu, Elektrikli, Pnömatik, Hidrolik
Sıcaklığı : (-50 °C )–(+560 °C)
Anma Çapı : DN 50 – 1200 / ½” – 32”
Anma Basınca : PN 6 – 320 / CL150-CL2500

150LB / 300LB / 600LB / 800LB / 900LB / 1500LB / 2500LB

Çek Vana (Çekvalf) BOYUTLAR

Çek Vanalar – Pik Döküm
PN 16        CL150-CL2500 DN 40-300
Çek Vanalar- Dövme Çelik
PN 100      CL150-CL2500 DN 50-250
Çek Vanalar- Dövme Çelik
PN 250      CL150-CL2500 DN 50-300
Çek Vanalar- Dövme Çelik
PN 320      CL150-CL2500 DN 50-300
Çek Vanalar- Dövme Çelik
PN 16         CL150-CL2500 DN 40-250
Çek Vanalar- Dövme Çelik
PN 25         CL150-CL2500 DN 40-250
Çek Vanalar- Dövme Çelik
PN 40         CL150-CL2500 DN 40-250
Çek Vanalar- Dövme Çelik
PN 63          CL150-CL2500 DN 40-250
Çek Vanalar- Paslanmaz Çelik
PN 16-40    CL150-CL2500 DN 15-300
Çek Vanalar- Pik Döküm- Sfero Döküm
PN 16           CL150-CL2500 DN 15-300
Çek Vanalar – Lift Tipi – Dövme Çelik
PN 16-40     CL150-CL2500 DN 15-50
Çek Vanalar – Lift Tipi – Dövme Çelik
PN 63-160    CL150-CL2500 DN 15-50
Çek Vanalar – Lift Tipi – Dövme Çelik
PN 250          CL150-CL2500 DN 15-125
Çek Vanalar – Lift Tipi – Dövme Çelik
PN 320        CL150-CL2500 DN 15-125
Çek Vanalar – Lift Tipi – Dövme Çelik
PN 16-40      CL150-CL2500 DN 15-300
Çek Vanalar – Lift Tipi – Dövme Çelik
PN 63-160     CL150-CL2500 DN 50-200
Dual Klapeli Disk Çek Vana
PN 6-16         CL150-CL2500 DN 50-1200
Dual Klapeli Disk Çek Vana
PN 25-40        CL150-CL2500 DN 50-1200
Dual Klapeli Disk Çek Vana
PN 63-160       CL150-CL2500 DN 50-800
Wafer Tip Disk Çek Vana
PN 25-40         CL150-CL2500 DN 50-1000
Wafer Tip Disk Çek Vana
PN 6-40            CL150-CL2500 DN 15-100
Wafer Tip Disk Çek Vana
PN 6-40            CL150-CL2500 DN 125-200
Wafer Tip Disk Çek Vana
PN 63-160        CL150-CL2500 DN 15-100

Çek Vana Teklif Almak İçin Bize Mesajınızı Yazıp Gönderin

    Call Now ButtonAra
    × WhatsApp Destek