Check Valve Fiyatları 2021

Vana çeşitleri arasında çeşitli özelliklere sahip olan alternatifler, birçok farklı sektör için adeta can damarı konumunda yer almaktadır. Bu alternatifler arasında da check valve olarak bilinen, diğer isimleri ile çek vana ve tek yönlü valf olarak da bilinen vana tipi çok sayıda özelliğe sahiptir. Kontrol mekanizmasının sağlanması açısından büyük bir öneme sahip olan vanalar arasında, çift ve tek yönlü akışın sağlanmasını mümkün kılan alternatifler yer almaktadır. Dolayısıyla da kullanıcılar birçok farklı yöntem arasında kendilerine en uygun olan vanayı tercih ederek hayatlarına kolaylık sağlamaya devam eder.

Sıvı ve gaz gibi akışkanların sorunsuz bir biçimde, tek yönlü bir konumda geçişini mümkün kılan kontrol valfi olarak nitelendirilen çek vanalar, tek yönlü geçişi sorunsuzca sağlamaktadır. İşletme emniyetinin yüksek seviyelerde seyretmesinden dolayı risksiz bir kullanım deneyimi vaat eden check valve seçeneği, sistemin güvenliğini de sağlamaktadır. Komplike olarak nitelendirilen vanaların yerine tercih edilen çek vana modeli, güvenli bir işleyiş açısından olmazsa olmazlardan biridir. Sabit bir sisteme sahip olan çek vanaların çalışan tek parçası menteşenin de olduğu bir disktir.

Check Valve İşleyişi

 

Check Valve 2020

 

Alternatif modellere de sahip olmasına karşın genel bağlamda bu modelin yaylı ve yaysız olarak iki temel grupta incelenebileceğini söylemek mümkündür. Çek vanalarda yer alan hareketli disk, menteşe pimi üzerinde kabiliyetleri itibariyle serbest bir şekilde hareket edebilmektedir. Çek vanalarda akışkanlar tek bir yönde akmaya uygun iken, diskin açılması ve serbest konumda olması geçişe müsaade etmesini sağlamaktadır.

Chech valve modellerinde akışın ters yönde ilerlemesi durumunda ise, disk hareket kabiliyetinden dolayı otomatik olarak kapanmaktadır. Dolayısıyla çek vananın takılmış olduğu hat, yalnızca istenilen yönde akışın sağlanmasını beraberinde getirmektedir. Aksi yöndeki bir hareketin gerçekleşmesi durumunda diskin kapanması, bu durumun önüne geçer. Bu bağlamda da çek vanalar tek yönlü çalışma sistemlerini güvenlik garantisi ile birleştirerek ön plana çıkmayı başarır.

Check Valve Modelleri

Check valve seçeneği, genel bağlamda yaylı ve yaysız olarak iki farklı kategoriye dahil edilebilmektedir. Yaysız olan çek vanalar yalnızca dik bir biçimde monte edilebildiği gibi, klape oturma yüzeyinin üst tarafında yer almak zorundadır.

Yaylı çek vanalar ise prensip olarak yatay ve düşey olarak monte edilebilme imkanına sahip durumdadır. Kapanmaların önüne geçmek adına ağırlık ve yay gibi uygulanabilen kollu tiplere sahip olan chech valve modelleri, yangın söndürme sistemlerinde büyük bir öneme sahiptir.

Check Valve Fiyatları

Check valve fiyatları bağlamında da farklı değişkenler mevcuttur. Yaylı ve yaysız olarak üretilen seçeneklerin değişken fiyatlara sahip olduğu bilinirken, kullanıcılar tüm seçenekleri Adavana’da bulabilmektedir.

Sektör ortalamasına göre en uygun fiyat garantisi ile avantaj sağlayan Adavana, check valve sahibi olmak isteyen müşterilere uzun süreli kullanım vaadi de veriyor.

Call Now ButtonAra
× WhatsApp Destek