Cryogenic Gate Vana 2021

Sektör bazlı düşünüldüğü taktirde kullanıcılara oldukça büyük avantajlar sağlayan ve sistemi daha net bir biçimde ilerleten vanalar, bazı alternatiflere ayrılmış durumdadır. Bu bağlamda da Cryogenic gate vana, en çok tercih edilen vana türü olarak kayıtlara geçmiştir. Alternatifleri ile beraber sektörden sektöre değişen, aynı zamanda kullanım avantajlarına ve dezavantajlarına göre seçim imkanı tanıyan bu vanalar, fiyat performans açısından değerlendirilir. Elbette ki bunun yanı sıra birçok müşteri, kullanılacak alana ve sektöre göre de vana tercihini yapar.

Onlarca farklı sektör içerisinde kullanılan ve sistemin tam anlamıyla oturmasını sağlayan Cryogenic gate vana, tabi ki de bazı unsurlar barındırır. Bu unsurlar avantajlı olabildiği gibi dezavantajlardan da oluşabilmektedir. Fakat sürecin sonunda artı değer sağladıkları sektör içerisinde büyük bir rahatlık yaratmayı başarırlar. Bu anlamda da aşağıda da belirtilecek olan avantajları, cryogenic vanaları tercih edilebilir kılmaktadır.

Cryogenic Gate Vana Avantajları Nelerdir?

Cryogenic Gate Vana 2020

 

Basınç sınıfı olarak ANSI 150 ile 4500 arasında değişebilen Cryogenic gate vanalar, kompakt flanş bağlantı yolu ile karşımıza çıkabilmektedir. Manuel veya elektrik aktuatör operasyonu ile sunulan vana türünde çaplar da opsiyonel bir biçimde tercih edilebiliyor.

Tercih imkanı da sağlamasından dolayı tercih edilenbilen gate vana, malzeme havuzunu da oldukça zengin tutmasıyla beğeni toplamaktadır. Bir Cryogenic gate vana ürünü, karbon çelikten, monelden, nikelden, hasteloydan, titanyumdan veya zirkonyumdan oluşturulabilmektedir. Bu bağlamda da vana türleri arasında bir çeşit olduğu gibi sektör bazlı olarak da düşünüldüğü zaman kullanım alanındaki şartlara uygunluk gösteren ürünün seçimi de mümkün olabilmektedir.

Akışın sağlandığı alanda direnç kapsamında düşük seviyeli bir ilerleyiş vaat eden bu vana çeşidi, her iki yönden de akış sağlama özelliği ile dikkat çekmektedir. Fiyat performans açısından oldukça avantajlı kılınan bu vana türü, yüksek basınçlar için de kesinlikle tercih edilebilecek türden bir üründür. Yangın emniyeti de içeren cryogenic vana, müşterilerin kolay olduğu kadar risksiz bir kullanım tecrübesi yaşamasını da mümkün kılmaktadır.

Cryogenic Gate Vana Dezavantajları Nelerdir?

Cryogenic gate vana, tam sızdırmazlık kapsamında yapılabilecek proje ve tesisatlar için uygun bir vana çeşidi değildir. Ölü hacim içermelerinden dolayı da bu vana türünün içinde kalıntıların ortaya çıkması son derece muhtemeldir. Bunun tek sebebi de ölü hacim içermelerinin bir sonucudur.

Bahsi geçen bu vana türü, sürekli olarak açma kapama yapmak adına da uygun bir ürün değildir. Bu nedenle ürün tercihi yaparken, bu dezavantajlı senaryoları da göze alarak tercih yapılmalıdır. Bahsi geçen vana çeşidi, sızdırmazlık yüzeylerinde bozulmalara da yol açabilir. Bunun sebebi de yarım açık pozisyonda meydana gelen ve sürgünün titreşmesi ile sonuçlanan bir senaryonun sonucudur.

Cryogenic Gate Vana Fiyatları

En kaliteli ve uygun fiyatlı bu vana tipi için için Adavana’yı ziyaret ederek fiyat alabilirsiniz. Kalite ile tanışmak ve uzun süreli bir iletişim kurmak adına, Adavana birçok farklı fırsatı siz değerli müşterilerimizin karşısına çıkaracak.

Call Now ButtonAra
× WhatsApp Destek