Diyafram Vana

Diyafram Vana

Akışkanın sızdırmazlık yüzeyine dik açı ile ulaşmasını sağlayan diyafram vanalarının bağlantıları Flanşlı ve dişli olarak üretilmektedir. Tahrik üniteleri ise Manuel, Dişli Kutulu, Elektrikli ve Pnomatik olarak tasarlanmıştırç Membramları BUtil, EPDM, Viton, Hipalom ve PTFE’dir. Dış yüzeyleri PTFE, Halar ve Butik olarak kaplanmaktadır.

Endüstriyel ve tıp sektöründe fazlaca kullanımına rastlanan diyafram vanaların Anma Çapları DN 15 – 400 ½ ‘’-16’’’dır. Anma Basınç aralığı ise PN 10 – 40 /Class 150 – 300 arasında olarak üretilmektedir. Diyafram vanaların üretimini müşteri ihtiyaç ve talepleri üzerine manuel, Çift ve tek etkili pnomatik aktüatörlü olarak da üretmekteyiz. Bağlantı seçenekleri olarak dişli ve flanşlı üretimlere sahiptir. Sizlerde tesis ve tesisatlarınızda diyaframlı vanalara uygun fiyatlar ile sahip olmak istiyorsanız Ada Vananın farklılıklar yaratan dünyasına katılabilirsiniz.

Yurtiçi ve yurtdışı stoklarımız sayesinde çok kısa sürede vana taleplerinizi karşılayabilmekteyiz!

Diaphragm Vana

Birçok model ve alternatife göre diaphragm vana ürünü, kompakt seçenekleri sayesinde önemli maddeler çerçevesinde üretilmektedir. Günümüzde plastik gövdeleri, başlıkları ve el çarkları, ürünün kullanım sıklığını arttıran en önemli unsurların başında gelir. Oldukça pratik bir ürün olarak sektörler arasındaki yerini alan vana tipi, kullanıcı memnuniyeti sağlamayı başararak sık sık tercih edilir. Özellikle sızdırmazlık seviyesi kapsamında fazlasıyla tercih edilen bir alternatif olarak dikkat çeken ürün, ölü hacim de barındırmaz.

Ölü hacim barındırmaması ve kendiliğinden drenajı gerçekleştirmesi, bu vana tipini diğer vana türlerinden ayıran önemli etkenler arasında yer almaktadır. Bunun yanı sıra agresif akışkanların olduğu sektörler, ürünün kullanımı için fazlasıyla uygundur.

Diyafram Vana Çeşitleri

Ada Vana olarak:

  • Pik,
  • Sfero, Çelik,
  • ve Paslanmaz Çelik

malzemelerden siparişe özel Diyafram Vana üretimi veya ithal ettiğimiz hazır stoklardan Diyafram Vana satışı gerçekleştirmekteyiz. Kaliteli ve sağlam malzemelerden üretilen diyafram vanalar ile temiz ve kirli akışkanların güvenilir olarak sızdırmazlığını sağlayabilirsiniz. Diyafram Vanalar bir membranın akış yönüne dik olacak şekilde hareket ettirilip, akışkanın sızdırmazlık yüzeyine oturmasını sağlamaktadır. Ayrıca çeşitli sektörlerde ve çeşitli amaçlarda da sıklıkla kullanılan bir üründür. Diyafram Vanalar genellikle üniversal olarak kullanılmaktadır.

 

 

 

Weir Tip Diyafram Vana

Membranlı vana olarak da nitelendirilen weir tip diyafram vana ürünü, ölü hacim bulundurmamasından dolayı büyük beğeni toplamaktadır. Ölü hacim içermediği için sterilize edilebilen bir ürün tipi olan bu vana türü, düşük sıcaklıklardaki kullanım için son derece uygundur. Düşük basınçlı iş kollarında da tercih edilebilen ürün, iki yönlü akışkanların transferlerinin gerçekleşmesi adına artı değer sağlamaya devam etmektedir.

Başta kimya tesisleri olmak üzere endüstriyel tesislerde, gen araştırma ve fermantasyon gibi biyoteknolojik tesislerde ve benzeri alanlarda bu vana türü sık sık tercih edilir. Dayanıklı yapısı ve uzun süreli kullanım imkanı, vanayı bu sektörlerde ön plana çıkaran en önemli etkenlerden biridir.

Paslanmaz Diyafram Vana

Küçük montaj boyutlarına sahip olmasından dolayı kolay bir kullanım sağlamakta olan paslanmaz diyafram vana çeşidi, birçok farklı özelliği ile ön plana çıkmaktadır. Geniş çaplı bir yelpaze için uygun bir kullanım standardı sunan ürün, akış için uygun bir yapıya sahiptir. Böylelikle ürün, akışkan transferinin en sağlıklı şekilde gerçekleşmesi adına büyük bir artı değer sağlamaktadır.

Yüksek düzeyde yapılacak açma ve kapama işlemleri için de uygun bir yapıda yer alan paslanmaz vana, çevresel faktörlerin ön planda olduğu sektörlerde de dayanıklıdır. Dış dizaynı paslanmaz malzemelerden imal edilen vana tipi, fiyat performans açısından da tüm kimya tesislerinde sorunsuz bir kullanıcı deneyimi sağlamaktadır.

TEKLİF AL

Diyafram Vana Kalite Standartları

Tüm ürünlerimiz DIN –ANSI – API normlarına uygundur. Kalite Belgelerimizi İncelemek İçin > Tıklayın!

Diyafram Vana Özellikleri

Malzemeler : Pik, Sfero , Çelik , Paslanmaz Çelik
Bağlantı : Flanşlı, Dişli
Tahrik Ünitesi : Manuel, Dişli Kutulu, Elektrikli, Pnomatik
Membram: Butil, EPDM, Viton, Hipalom, PTFE
Kaplama: PTFE, Halar, Butil
Anma Çapı : DN 15 – 400 1/2″ – 16″
Anma Basıncı : PN 10 – 40 / Class 150 – 300

Diyafram Vana Boyutları

Flanşlı Diyafram Vana – Manuel
PN 10-40/Class 150-300 DN 15-500/1/2″ – 20″
Flanşlı Diyafram Vana – Çift Etkili Pnomatik Aktüatörlü
PN 10-40/Class 150-300 DN 15-500/1/2″ – 20″
Flanşlı Diyafram Vana – Tek Etkili Pnomatik Aktüatörlü
PN 10-100/Class 100-600 DN 15-500/1/2″ – 20″
Dişli Diyafram Vana – Manuel
PN 10-40/Class 150-300 DN 15-500/1/2″ – 20″
Dişli Diyafram Vana – Çift Etkili Pnomatik Aktüatörlü
PN 10-40/Class 150-300 DN 15-500/1/2″ – 20″
Dişli Diyafram Vana – Çift Etkili Pnomatik Aktüatörlü
PN 10-100/Class 100-600 DN 15-500/1/2″ – 20″

Diyafram Vana Teklif Almak İçin Bize Mesajınızı Yazıp Gönderin

    Call Now ButtonAra
    × WhatsApp Destek