Dövme Gate Vana Avantajları ve Fiyatları 2021

Kullanım amaçlarına göre değişebilen ve pek çok farklı sektör için adeta can damarı olan vanalar, çeşitli farklılıklara bağlı olarak bazı kategorilere ayrılmış durumdadır. Vanaların kullanım amaçları ve dahil olacakları sektöre göre düzenlendiği bilinirken, bu türler arasında dövme gate vana da önemli bir yer tutmaya devam ediyor. Birçok sektör için büyük kolaylıklar sağlamasıyla bilinen gate vanalar arasında yer alan tür, diğer vana çeşitlerine göre bazı artı ve eksi unsurları elbette ki bulunduruyor.

Birçok farklı akışkanın basınç düzeylerini kontrol etme, isteğe göre ayarlama gibi görevler gören dövme gate vana, akışkanların geçişini sağlama konusunda da katkı sağlamaktadır. Bu anlamda açma veya kapatma seçenekleri, bahsi geçen vana türünde mümkün olan bir durumdur.

Dövme Gate Vananın Avantajları

Gate vanalar, farklı sektörlerde kullanılabildiği gibi barındırdığı özellikler ile birçok sektör için de uygun değildir. Bu bağlamda sunduğu seçenekler ile beğeni toplamayı sürdüren gate vanalar, elbette ki uygunluk yönünde artı ve eksi unsurlar barındırır.

Çok veya tek parçalı bir sürgü barındıran dövme gate vana, tam açık ve tam kapalı standartlarda yapılan çalışmalar adına tercih edilmektedir. Zira ürünün uygunluğu da tam açık veya tam kapalı olarak gerçekleştirilen projeler için uygun durumdadır.

Düzgün bir akışkan geçişinin yanı sıra direnç konusunda düşük seviyeleri tercih etmek isteyen kullanıcılar, bu vana türünü tercih edebilmektedir.

İki yönden de akış adına uygun olan dövme gate vana, kullanıcılarına bu çeşitliliği sağlaması ile ön plana çıkmaktadır. Bunun yanı sıra fiyat anlamında da birçok vana türüne göre daha uygun liste fiyatlarına sahip olan vana türü, bulunabilirlik anlamında da artı değer sağlamaktadır. Kolay bir biçimde bulunabilen gate vana, yüksek basınçların yer aldığı işlerde de kullanım sebebi olmaktadır.

Düşük sıcaklıklara bağlı olarak faaliyet gösterilecek olan yerlerde de kullanılabilen vana türü, aynı zamanda yangın emniyetine de sahip durumdadır. Bu anlamda ürün risksiz bir kullanım şansı verir.

Dövme Gate Vananın Dezavantajları

Dövme gate vana tercihini yapacak olan bireyler, bazı dezavantajlara sahip olduklarını da bilmelidir.

Akışın kısılmasıyla beraber milin hareket seviyesi arasında tam anlamıyla bir orantı bulunmamaktadır. Dolayısıyla akış kontrolünün hassas olmasını isteyen kişiler, bu vana türünü tercih etmemektedir.

Esneme özelliği olmayan bu vana türünde, tek parça sürgünün yanında sıcak akışkanın olduğu bir tesisat çerçevesinde kapama işlemi yapıldığı sırada, sürgü yuvaya soğuk bir konumda oturur. Dolayısıyla da akış kesilir. Çıkış tarafının soğuması ve sürgünün sıkışmasıyla birlikte, vanayı tekrardan açmak adına yüksek seviyede bir kuvvet uygulanması gerekebilir.

Dövme Gate Vana Fiyatları

Adavana’yı tercih eden müşterilerimiz, en uygun fiyat garantisi ile dövme gate vana tercihlerini bizden yana kullanarak ürüne kısa süre içerisinde kavuşabilir.

Call Now ButtonAra
× WhatsApp Destek