Dövme Globe Vana Fiyatları 2021

Akışkan sistemlerinin kontrolünü en iyi şekilde sağlamak adına farklı vana çeşitleri, alıcılar tarafından alınmakta ve birçok projede kullanılmaya devam etmektedir. Bu anlamda karşımıza çıkan alternatifler, bazı dezavantajlar ve avantajlar barındırdığı gibi kolaylık anlamında artı değer sağlar. Projelerin bünyesinde yer alan akışkanların hassas bir biçimde kontrol edilmesini sağlayan dövme globe vana da, sektörel bazda birçok farklı proje için kaçırılmayacak bir fırsat olarak nitelendirilir.

Vananın sahip olduğu olumlu yönler, üstünlük sağlama konusunda performansı da maksimum seviyeye ulaştırmaktadır. Kullanıcıların oturtmalı tip olarak da lanse edilen dövme globe vana türünde çalışma sistemlerini çözmeleri de son derece kolaydır. Klape tipine bağlı bir biçimde faaliyetlerini sürdüren globe vana, ek olarak farklı bir akış karakteristliğine de sahip durumdadır.

Tercih edilmesi adına geçerli onlarca farklı neden olan dövme vana çeşidi, fiyat performans kapsamında değerlendirildiği taktirde de son derece olumlu geri dönüşler alabilir. Petrokimya tesisleri başta olmak üzere birçok farklı sektörde de sık sık tercih edilen ürün, alıcıların işlemleri en güvenilir şekilde yapması adına katkı sağlar. Bununla beraber dövme globe vana ile birlikte gaz akışkanlar da kullanıma açık bir duruma gelmiş ve agresif sıvılar da bu yöntem ile başarıyla transfer edilmiştir.

Dövme Globe Vana Hangi Sektörlerde Kullanılır?

Vanaların neredeyse tamamı aynı amaç için kullanılıyor olsa da, iç dizayn kapsamında her türün kendine has özellikleri bulunmaktadır. Bu anlamda da sektörden sektöre ve projeye göre değişebilen vana çeşitleri, kullanım kolaylığının yanı sıra maksimum performans da sağlamaktadır. Dolayısıyla vana tercihi yaparken birden fazla etkene dikkat etmek gerekir.

Dövme globe vana çeşidi, buhar tesisatlarının projelerinde de sık sık tercih edilir. Bunun yanı sıra sıcak ve soğuk su tesisatları için de tercih edilebilecek bir vana türü olarak kayıtlara geçer. Çünkü ürün yüksek sıcaklıklar kadar düşük sıcaklıklar için de uygun bir biçimde kullanılmaktadır. Dayanıklılığı ve yüksek basınç faktörüne uygun nitelikleri, bu vana türünü belirtilen sektörlerde kullanılabilir kılar.

Dövme Globe Vananın Akış Yönü

Sektörel anlamda birçok farklı alanda tercih edilebilecek kalitede olan dövme globe vana, akış yönü itibariyle de net bir yanıt alınmasını sağlar. Bazı vana türlerinde görülen iki yönlü akış imkanı, bu vana türünde yer almamaktadır. Dolayısıyla kullanıcılar aksi yönde bir akış sağlamak adına dövme vanayı tercih edemez.

Tek yönlü ve gaz akışkanlar da dahil olmak üzere akış transferlerinin sağlanacağı seçenekler için bu vana kullanılmaktadır.

Dövme Globe Vana Fiyatları

Fiyat performans anlamında sıcaklıklara dayanıklı yapısı ile beğeni toplayan dövme globe vana, Adavana’da satışa sunulmaktadır. Bizleri ziyaret ederek en uygun fiyatları bulabilir ve böylelikle kullanım kolaylığı ile birlikte bütçenize uygun bir ürünü satın alabilirsiniz.

Call Now ButtonAra
× WhatsApp Destek