Drenaj Vanası 2021

Günümüzde onlarca farklı sektör içerisinde vana kavramı son derece büyük bir öneme sahip olduğu için birçok endüstri vana ürünlerini kullanmaya devam ediyor. İş sistemlerinin pek çok alanında kullanılabilen ve bu nedenle de sık sık tercih edilen vanalar çeşitli gruplara ayrılmış olup amaçlar doğrultusunda kullanılmaktadır. Bu bağlamda da özellikle işleyiş kısmındaki test bölümlerinde kontrol vanaları büyük bir öneme sahiptir. Drenaj vanası, bu doğrultuda kullanılmakta olup alıcılar tarafından özellikle bina montajlarında görülen yangın söndürme sistemlerinin çalışma stilinin belirlenmesine yardımcı olur.

Bina montajlarının ardından yangın söndürme sistemleri, artık neredeyse her yapıda yer almaktadır. Yenilikçi ve teknolojik üretimleri tercih eden kişiler tarafından bu bağlamda yangın söndürme sistemlerinin çalışma stilleri ve aksaklıkları da kontrol mekanizmasına bağlı olmak zorundadır. Dolayısıyla test ve drenaj kavramları, kontrol mekanizmasını sağlamak adına büyük bir öneme sahiptir.

Drenaj vanası, bu bağlamda kullanılmakla beraber farklı birimlerin verimliliğini de test etmekte olan en önemli unsurdur. Test aşamasında sık sık tercih edilen drenaj türü vanalar, yangın ile karşı karşıya kalınmasından sonra ve ardından gelen periyodik bakım dönemlerinde sistemin kontrolüne yardımcı olmaktadır.

Drenaj Vanası Nedir?

Drenaj vanası, yangın sistemlerinde kullanıldığı kadar farklı olanaklar dahilinde de tercih edilmeyi sürdürmektedir. Özellikle sprinkler tesisatları kapsamında karşımıza çıkan yapılarda, kontrol mekanizmasını sağlaması büyük bir ilgi görür.

Avantajlar barındırmasından dolayı tercih edilen bu vana türü, aynı zamanda gözetleme camı da bulundurmaktadır. Bu bağlamda da ürünün kullanılmaya başlanmasının ardından test aşamasında olumlu veya olumsuz sonuçları görebilmek mümkün hale gelmektedir. Ölçüleri de değişebilen drenaj vanası, bağlantı şekli olarak da net bir biçimde karşımıza çıkar. Dişli ve Yivli olarak üretimi süren vana türünün çalışma basıncı kapsamındaki maksimum çıkış değeri ise 300psi olarak bilinmektedir. 1 veya 2 inç olarak üretimi yapılan vanalar gövde, küre ve contadan oluşur.

Vananın gövdesi pirinç malzemesindne yapılırken, küresi ise krom kaplı bir şekilde yapılır. Conta ise teflon ile tamamlanır.

Drenaj Vanasının Uygulama Alanları

drenaj vanası

drenaj vanası

Sprinklerin kullanılabildiği her yapıda tercih edilebilecek bir ürün olan drenaj vanası, başta yangın söndürme sistemleri olmak üzere bahsedildiği gibi birçok sektör için uygundur.

Test ve bakımların başarılı bir biçimde gerçekleştirilmesi adına sprinkler sistemlerinin tercih edildiği her sektörde bu ürün kullanılmaktadır. Değişik ölçüler barındıran orifis vasıtasıyla sprinklerden geçmekte olan akış, eşit olarak dağıtılır. Böylelikle su akışı durumunun yaşanması halinde hatlarda yer alan alarm cihazlarının kontrol testlerinin denemeleri de başarıyla gerçekleştirilir.

Drenaj Vanası Fiyatları

Markamız siz değerli müşterilerimize uygun fiyat garantili drenaj vanası satışlarına başlamıştır. Bizleri tercih ederek sektörün en uygun fiyat aralıklarında vana satın alımı gerçekleştirebilir, maksimum performans garantisi ile ürüne sahip olma şansı elde edebilirsiniz.

Call Now ButtonAra
× WhatsApp Destek