Dual Plate Check Vana 2021

Pratikliği ve iş sürecini kolaylaştırması ile büyük bir beğeni toplamayı başaran vanalar, onlarca farklı sektör dahilinde sorunsuz bir kullanım vaat etmektedir. Bu bağlamda birçok farklı işin ayrı ayrı yapılması yerine tüm süreci tek koldan yürütme anlamında vana çeşitleri büyük bir ilgi görür. Hem fiyat performans anlamındaki yüksek verileri hem de uygun fiyatları nedeniyle, vanalar sektörel bazda sürekli olarak tercih edilir. Elbette ki her vana çeşidinin kendini diğerlerinden ayıran bazı net özellikleri de bulunmaktadır. Tercih yapılırken ön plana çıkan vana çeşitlerinden biri de dual plate check vana modelidir.

Artı ve eksi değerleri ile kullanımına uygun olan sektörlere büyük katkılar sağlayan bu vana, yatay ve dikey olarak kullanılabilme özelliği ile dikkat çekmektedir. Çift klapeli çek vana grubunda konumlanan dual plate check vana, aynı zamanda farklı özellikler de barındırır.

İki flanşın arasına bağlanarak süreci kolaylaştıran ürün, korozyona mukavim epoksi kaplı gövdesi ile de uzun süreli kullanım imkanı tanımaya devam ediyor. Malzeme türü olarak da sektöre bağlı olarak çeşitli üretimlerin yapıldığı ürünün türü, farklılaşabiliyor. Bu bağlamda da paslanmaz çelikten döküm çeliğe, sfero dökümden demir döküme kadar birçok farklı malzemeden ortaya çıkabiliyor.

Dual Plate Check Vana Nerede Kullanılır?

Dual Plate Check Vana 2020

 

Sızdırmazlık nedeniyle sektörel bazda onlarca farklı endüstride kullanılan bir ürün haline gelen dual plate check vana, su ve diğer akışkanlar adına sık sık tercih edilmektedir. Çalışma şekli itibariyle de net bir kullanıcı deneyiminin yaşanabilmesinden dolayı, ürün alternatifleri ile beraber ortaya çıkar.

Tek yönlü akışkanların kontrol altına alınabilmesi için uygun olan çek vana türünde varlığını devam ettiren dual plate check vana, disklerinin açılması ile akışkanın geçişini kolaylaştırır.

Yapı üzerinde yer alan disk, vana bünyesinde hareket halinde olan tek gövde olarak bilinmektedir. Pompaların çalışmasına bağlı olarak herhangi bir basıncın ortaya çıkması durumunda diskler hızlı bir şekilde açılır ve akışkanın geçişi mümkün kılınır. Pompanın durması halinde ise ortaya çıkabilecek bir senaryo olan düşük basınç durumunda disklere bağlı olan yayların da yardımıyla ters yöndeki akışkan basıncı kapatılır. Böylelikle akışkanın geriye dönüşü ve çift yönlü bir durumun ortaya çıkması engellenmiş olur.

Bu vana çeşidi, günümüzde sulama sistemlerinde ağırlıklı olarak tercih edilmektedir. Bunun yanı sıra arıtma sistemleri ve pis su hatları da, dual plate check vana tercihi yapabilmek adına mantıklıdır.

Yangın tesisatlarının olmazsa olmazı konumunda yer alan vana, yağ devrelerinde de katkı sağlamaktadır.

Dual Plate Check Vana Fiyatları

Sektörün en uygun fiyatlarını müşterilerine sunmayı hedefleyen Adavana, bu doğrultuda adımlar atmaya devam ediyor. Dual plate check vana modellerimiz, en uygun fiyat aralıklarında sizlere sunuluyor ve kolayca satın almanızın önü açılıyor.

Call Now ButtonAra
× WhatsApp Destek