Duplex Paslanmaz Vana 2021

Dayanıklılığı ve mevcut gücü ile büyük bir kolaylık sağlamaya devam eden duplex paslanmaz vana, aslında genel anlamda bir vana çeşidi olarak bilinmektedir. Birçok sektör içerisinde kolaylık sağlarken aynı zamanda fiyat performans anlamında da ön plana çıkan vana türleri, çeşitli kategorilere ayrılık kullanıcılara artı değer sağlamaya devam ediyor.

Çok farklı kullanım amaçları olmamasına karşın çeşitlere ayrılan ve sektörel olarak değişiklik gösterebilen vana tercihi yaparken oldukça dikkatli olunmak zorundadır. Aksi taktirde beklenenin tersine daha kısa sürede ömrünü tamamlayan veya işlevini yitirmeye başlayan bir vana ile karşı karşıya kalınabilir. Böyle bir problem ile karşılaşmamak adına sektöre göre tercih yapılırken duplex paslanmaz vana da oldukça sık bir biçimde tercih edilmektedir.

Sağladığı avantajlar ile ilgi odağı olan paslanmaz vanalar, özellikle çalışma şartları düşünüldüğünde çevresel faktörlerin ağırlıklı olarak hüküm sürdüğü yerlerde kullanılmaktadır. Bu bağlamda da başta kimyasal maddelerin akışkan transferi olmak üzere basınç değerlerinin değişken seyrettiği yerlerde de bu tür sık sık tercih edilir. Kullanım kolaylığının yanı sıra duplex paslanmaz vana çeşidi sektör içerisinde oldukça rahat bir biçimde bulunabilen türlerin başında gelir. Uygun fiyatı ve sağladığı ekstra katkılar, bahsi geçen bu vana türünü tercih edilebilir kılar.

Yapıların asit, dış etkenler ve basınç gibi faktörlere bağlı olarak dış bölümünün zedelenmesi durumu bilinen bir gerçektir. Dolayısıyla duplex paslanmaz vana türü her zaman için çevresel faktörlerin vanalara zarar verme ihtimalinin olduğu yerlerde tercih edilir.

Duplex Paslanmaz Vana Yapısı

Duplex Paslanmaz Vana 2020

Dayanıklılığı sayesinde birçok sektörde adeta can damarı olmayı başarmış olan paslanmaz vanalar, yapısal özellikleri ile diğer türlerden ayrılmaktadır. Oksidasyon karşısında dayanıklı bir yapıya sahip olan, direnç gücü yüksek ve mekanik mukavemeti yüksek olan paslanmaz vana, sıcaklıklara karşı da fazlasıyla dayanıklıdır. Bu yönü ile dahi kendini diğer örneklerinden ayıran vana çeşidi, soğuk işlendiği taktirde hafif magnetikleşme ihtimalini de barındırır.

Paslanmaz çelikten üretilmekte olan bu vana türü, uzun süreli kullanım imkanı ile beraber yoğun bir biçimde ön plana çıkmaktadır. Korozyon mukavemeti gibi unsurlara da dayanıklılığı ile beğeni toplayan duplex paslanmaz vana çeşidi bu sayede kimyasal faktörlerin esas olduğu alanlarda yoğun bir biçimde tercih edilir.

Duplex Paslanmaz Vana Nerede Kullanılır?

Dış etkenlere bağlı olarak aşınmanın güçlü seyredebileceği bölgelerde yoğunluklu olarak tercih edilen paslanmaz vanalar, uzun süreli kullanım imkanı tanımaktadır. Dış yapısı ile beraber çevresel faktörleri ekarte etmeyi başarmaları, ürünü ön plana çıkarmayı başarır. Bu bağlamda da kullanıcılar fiyat performans anlamında en dayanıklı ürünlerin başında gelen duplex paslanmaz vana kullanımını sıklıkla tercih eder.

Ürünü en uygun fiyat ile almak adına ise yapılması gereken tek şey Adavana’yı ziyaret ederek fiyat listemizi incelemek olacaktır.

Call Now ButtonAra
× WhatsApp Destek