Emniyet Ventili

Emniyet Ventili

Kullanım alanlarına göre emniyet ventillerini Tam Kalkışlı ve Bronz olarak üretmekteyiz. Emniyet Ventillerinin ayarlanabilir basınçlı membranlı tipleri sayesinde akışkanın geçişi sırasında yaşanacak olan problemleri önleyebilirsiniz.

Emniyet ventilleri genellikle kalorifer sistemlerinde, ısıtma sistemlerinde ,  sıcak su ısıtma sistemlerinde , sıhhi tesisat sistemlerinde ve termosifonlarda basıncın engellenmesi için kullanılmaktadır. Sizlerde Ada Van’ın basınç önleyici ve ayarlanabilir basınç emniyet ventillerine sahip olmak istiyorsanız bizimle irtibata geçebilirsiniz.

Yurtiçi ve yurtdışı stoklarımız sayesinde çok kısa sürede vana taleplerinizi karşılayabilmekteyiz!

 

Emniyet Ventili Çeşitleri

Ada Vana olarak:

  • Çelik,
  • Paslanmaz Çelik,
  • Bronz,
  • Alüminyum,
  • Plastik

ve diğer malzemelerden siparişe özel Emniyet Ventili üretimi veya ithal ettiğimiz hazır stoklardan Emniyet Ventili satışı gerçekleştirmekteyiz. Isıtma, soğutma ve sıhhi tesisat sistemlerinde oluşan aşırı basıncın tahliye edilmesinde kullanılan emniyet ventilleri ile tesisatlar da ki aşırı basıncı kontrol altına alabilirsiniz. Emniyet Ventillerinin bağlantılarını Flanşlı ve Dişli olarak üretmekteyiz. Isıtma sistemlerinde kullanılanıldığından tahrik ünitesini manuel olarak tasarladık. Kalorifer sistemlerinde, hat emniyeti amacıyla kullanıldığından sıcaklığı  (-200 °C) –( +550 °C) arasındadır. Anma Çapı ise DN 15 – 200/1’’ – 4 ‘’ olup Anma Basıncı PN 16 – 40 / Class 150-300 ’ dir.

Thermal Relief Vana

Özellikle su şebekelerinde büyük bir öneme sahip olan thermal relief vana ürünü, ani değişimlere karşı oldukça pratik bir vana çeşidi olarak dikkat çekmektedir. Su hızında gerçekleşebilen ani değişimler karşısında işlevselliğini ortaya koyan vana, pompa sistemlerinde de devreye giren bir yapıya sahiptir. Şebeke sistemlerinin sorunsuz bir şekilde işleyebilmesi adına üretilmiş olan bu ürün, sektörel anlamda birçok iş koluna da yardımcı ekipman olarak katkı sunmaktadır.

Dişli ve flanşlı olmak üzere iki ayrı bağlantı şekline sahip olan basınç rahatlatma vanası, belirli derecelere kadar da maksimum katkıyı vermektedir. Yüksek basınçlı elektrik pompalarında ve motorlu yangın pompalarında bu ürün sık sık kullanılır.

Flanşlı Emniyet Ventili

Paslanmaz çelikten veya duruma göre sfero dökümden oluşturulan flanşlı emniyet ventili, basınç yüksekliğinin ortaya çıktığı durumlarda kullanılabilen bir yardımcı ekipmandır. Basınç yükselmelerinin ani bir biçimde gerçekleşmesinin yanı sıra insanın sehven yapmış olduğu hatalarda ve buhar sistemlerinde de bu ürün korunaklı bir işleyiş için artı değer katar. Basınç yükselmeleri karşısında sistemi korumak ve süreci sorunsuzca ilerletmek adına flanşlı ventiller büyük bir öneme sahiptir.

Elbette ki sipariş verirken akışkan stiline, açma basıncına, sıcaklık değerlerine ve benzeri unsurlara dikkat etmek gerekir. Çünkü ürün hassas yapılarda da kullanılabilmektedir. Flanşlı ürünün en çok kullanıldığı alanlar ise kağıt fabrikaları, gıda tesisleri ve kimya sektörü olarak bilinmektedir.

Pressure Safety Vana

Birçok farklı iş kolunda pressure safety vana ürünü, iş güvenliğini ve çalışanların sağlığını korumak adına tercih edilen bir alternatif haline dönüşmüştür. Basınç gibi önemli bir kavramın sık sık kullanıldığı sektörlerde, iş sürecinin en sağlıklı şekilde tamamlanması adına bu vana tipi büyük öneme sahiptir. Kontrol sürecini insan işine bırakmaya yarayan ürün, sağladığı artı değerler ile dikkat çekmeyi başarır. Oldukça pratik bir ürün olan bu vana türü, basınç karşısında sorunsuz bir süreci beraberinde getirir.

Basıncın yükselmesi veya azalması durumunda kontrol edilebilir bir hale dönüşmesi adına bu vana tipi işlevselliğini gösterir. Fiyat performans açısından son derece verimli bir ürün olması da vana türünü ön plana çıkarır.

Paslanmaz Emniyet Ventili

Günümüzde özellikle kazan ve tankların işlevsellik kazandığı sektörlerde, güvenilir bir iş süreci adına paslanmaz emniyet ventili fazlasıyla kritik bir öneme sahiptir. Kullanıcıların son derece memnun kaldığı ve güvenilirliği ile ön plana çıkmayı başaran emniyet ventili, çevresel etkenlere karşı dayanıklı olması açısından da çeşitli sektörlerde tercih edilmektedir. Paslanmaz tipteki emniyet ventili, işlevselliği ve dayanıklılığı ile büyük beğeni toplamaktadır.

Tesisatlarda yer alan akışkan basıncını kontrol altına alarak basıncın çevreye ve sisteme zarar vermesini önleyen bu ürün, karşı basınç prensibi ile çalışmaktadır. Özellikle kapalı devre tipi ısıtma sistemlerinde, güneş enerjisi sistemlerinde ve boyler sistemlerinde yoğunlukla tercih edilen bir üründür.

TEKLİF AL

Emniyet Ventili Kalite Standartları

Tüm ürünlerimiz DIN –ANSI – API normlarına uygundur. Kalite Belgelerimizi İncelemek İçin > Tıklayın!

Emniyet Ventili Özellikleri

Malzemeler : Çelik, Paslanmaz Çelik, Bronz,
Bağlantı : Flanşlı, Dişli
Tahrik Ünitesi : Manuel
Sıcaklığı : (-200 °C) –( +550 °C)
Anma Çapı : DN 15 – 200 / 1”-4 “
Anma Basıncı : PN 16 – 40 / Class 150-300

Emniyet Ventili Boyutları

Emniyet Ventilleri – Tam Kalkışlı
PN 16 – 40/Class 150-300 DN 15 – 200 / 1”-4 “
Bronz Emniyet Ventilleri
PN 16 – 40/Class 150-300 DN 15 – 200 / 1”-4 “

Emniyet Ventili Teklif Almak İçin Bize Mesajınızı Yazıp Gönderin

Call Now ButtonAra
× WhatsApp Destek