32lik Küresel Vana Fiyatları 2021

Adavana tarafından hazırlanıp hizmetinize sunulan 32lik küresel vana ile hayat konforunuzu bir miktar daha artırabilirsiniz. Müşterisine karşı güler yüzlü çalışanlarıyla destek veren Adavana, yaptığı işlerle sadece tecrübe değil, bir de gönül kazanıyor. Peki, konuyu daha detaylandıracak olursak, küresel vana nedir? 32lik küresel vana ne işimize yarar? 

Küresel Vana Nedir? 

Küresel vana, operasyon sahasından geçen akışı (sıvı, gaz, buhar) 90 derecelik açıya sahip kol yardımıyla kontrol etmemizi sağlayan bir araçtır. Küresel vana, vermiş olduğu yüksek emniyet sayesinde alıcı kimselerin ilgi odağını oluşturmaktadır. 

Günlük hayatta muhtemelen görmüş olabileceğiniz bu vanalar sayesinde, her gün onlarca tehlikeden kurtuluyoruz. Çoğu zaman insan gözüne önemsiz olarak görünen bu ekipman aracılığıyla; 

  • basınç kayıplarını minimize edebilir, 
  • olası sızdırma tehlikesinin önüne geçebilirsiniz. 

Küresel Vana Çeşitleri

5 tip küresel vana çeşidi vardır. Bu vana çeşitler kategorize edilirken mekanik yapısı ve mimarisi göz önünde bulundurulur. 

Genellikle az yer kaplama özelliğiyle bilinen küresel vanaların beş çeşidi şu şekildedir; dişli küresel vana, , kelebek kollu küresel vana, flanşlı küresel vana, mini küresel vana ve doğalgaz küresel vana. Peki, 32lik küresel vana fiyatları hakkında genel durum değerlendirmesi nasıl? 

32lik Küresel Vana Fiyatları

400 dereceye kadar dayanıklılık gösterip alıcı kimselerin bütün beklentilerini en iyi şekilde karşılayan 32lik küresel vanaların ekonomik oluşu, tercih edilmelerini sağlayan en büyük gerekçe olarak biliniyor. 

İşin sadece parasal boyutuna bakarsak, küresel vanaların fiyat-performans ürünü olduğunu ve verilen her kuruşu fazlasıyla hak ettiğini görebiliriz. 

Küresel Vananın Avantajları

Küresel vana çeşidinin başlıca avantajları aşağıdaki gibidir:

  • Çok yüksek basınçlarda faaliyet gösterebilmesi (Bu yüzden endüstriyel amaçlı kullanıldığı da olur.)
  • Çok yüksek ısı sıcaklıklarında çalışır olması. Bir araştırmaya göre, küresel vanaların 400 dereceye kadar sorunsuz çalıştığı saptanmıştır. Bu açıdan sıvı, gaz ve buhar taşımacılığı için oldukça ideal bir üründür.
  • Sadece yüksek ısı sıcaklığında değil, düşük ısılarda da işlevsel olmasından ötürü, soğuk memleketlerde de epey tercih edilen bir modeldir. Soğuk iklimler de kullanışlı olması açısından, donmaya dayanıklı küresel vana tercih edilir.
  • Vana üzerindeki kolun hafif olması nedeniyle kullanım kolaylığı sağlanır. 
  • Her türlü doğal afet karşısında veya doğal döngü içerisinde bakım ihtiyacı olmaksızın yıllarca işlerliğini sürdürebilir. 

Tüm vana alternatiflerine ulaşmanın en kolay yolu ise Adavana’yı ziyaret etmektir. Kısa sürede teslimat, uygun fiyatlar ve uzun süreli kullanım garantileri ile ürünlere sahip olabilirsiniz.

Call Now ButtonAra
× WhatsApp Destek