Glob Vana Fiyatları 2021

Glob vana, sistemler için oldukça kullanışlı ve kritik bir üründür. Glob vana fiyatları vananın boyutuna, yapıldığı malzemeye ve taşıdığı özelliklere göre değişkenlik gösterir. Vana seçimi yapılırken vananın entegre edileceği sistemin eleman sayısına, ve çevre koşullarına dikkat edilmelidir. 

Birçok sektör ve işkolunda kullanılan glob vanalar, basit ancak oldukça önemli bir işlevi üstlenir. Glob vana kullanılmadan sistem randımanlı çalışmayabilir. Glob vana genellikle dış görünüşleri ve işlevleri benzediği için gate vanalarla karıştırılır. Ancak ikisi aynı vana tipi değildir. Glob vananın bazı noktalarda gate vanaya göre üstünlük sağlayan özellikleri vardır. Bu özellikler de glob vana fiyatlarını şekillendirir. 

Glob Vana Nedir?

Açma kapama görevi gören vanalara glob vana denir. Vana milinin ucunda yer alan klapeler sayesinde akışkanlar için gereken geçiş aralığı ayarlanır. Glob vanalar, akışkanların hassas bir şekilde iletilmesine olanak sağlarlar. Diğer vana çeşitlerine göre tam sızdırmazlık sağladığı için akışkan sızmasından dolayı sistemde oluşabilecek tüm sorunları engeller. 

Glob vanaların yüksek basınç ve sıcaklığa dayanıklı olan modelleri bulunur. Basınç kayıpları ise diğer vana çeşitlerine göre daha fazladır. Ayrıca sık sık yapılan açma kapama işlemleri için glob vanalar bire bir uygundur. 

Glob Vana Nerelerde Kullanılır?

Glob vanalar birçok farklı alanda kullanılabilir. Her alan için sistem özelliklerine en uygun glob vana seçilmelidir. Daha zorlu sistemler için kullanılabilecek glob vana fiyatları diğer glob vanalara göre daha yüksektir. 

Glob vanalar sıcak ve soğuk su tesisatlarında, kızgın yağ tesisatlarında, buhar tesisatlarında, basınçlı hava tesisatlarında, kimyasal tesisatlarında kullanılabilecek en güvenli vanalardır. Sızdırmazlık özelliği sayesinde etrafa akışkan yayılımını önler. 

Glob Vana Fiyatları 

Glob vananın birçok farklı çeşidi bulunur. Bu çeşitler; baskılı glob vana, metal körüklü glob vana, dişli glob vana, flanşlı glob vana, köşe tip glob vana vb. şeklindedir. Glob vana fiyatları çeşitten çeşide değişmektedir. 

Tüm vana alternatiflerine ulaşmanın en kolay yolu ise Adavana’yı ziyaret etmektir. Kısa sürede teslimat, uygun fiyatlar ve uzun süreli kullanım garantileri ile ürünlere sahip olabilirsiniz.

Call Now ButtonAra
× WhatsApp Destek