Karşı Ağırlıklı Vana 2021

Endüstrilerde sağlamış olduğu kolaylıklardan dolayı sık sık tercih edilen vanalar, özellikleri itibariyle bazı avantajlara sahip durumdadır.  İş sürecinin yönetimini kolaylaştıran ve kontrol mekanizmasının insanda olmasını mümkün kılan vanalar, çok sayıda farklı özelliğe sahiptir. Elbette ki kendi içinde ayrılan bu vanalar, yapılarına göre bazı ayrıştırmalara da sahip durumdadır. Bu bağlamda da karşı ağırlıklı vana çeşidi, sektörler baz alındığı taktirde çok sayıda alanda rahatça kullanılmaktadır. Özellikle bazı sektörlerde tehlike arz eden durumların önüne geçebilme amacıyla, vanalar sık sık kullanılır.

Pratik kullanım seçenekleri ve tehlikenin önüne geçmeyi sağlayan özellikleri sayesinde karşı ağırlıklı vana en bilinen modellerin başında gelmektedir. Vanaların çokça sektör içerisinde sunduğu katkılar bilinirken, bu vana tipi de bazı artı değerleri kullanıcılarına sağlamaya devam etmektedir. Sızdırmazlık özellikleri nedeniyle onlarca farklı sektörde kontrol mekanizmasının insanda kılınmasını beraberinde getiren çek vana çeşitleri arasında yer alan karşı ağırlıklı vana, çeşitli zorlukların üstesinden de kolayca gelebilmektedir.

Barındırdığı özellikler nedeniyle bu vana çeşidi, sızdırmazlık konusunda müşterilere garanti verilmesini sağlamaktadır. Doğru kullanıldığı taktirde oldukça önemli verimlerin alınabildiği bu çeşit, elbette ki yalnızca sızdırmazlık özelliğine sahip değildir. Halihazırda üründe mevcut olan onlarca farklı artı avantaj da karşımıza sık sık çıkar.

Karşı Ağırlıklı Vana Özellikleri

Karşı Ağırlıklı Vana

Kontrol edilebilen debi değerleri ve akışkan gidişatı konusunda yardımcı bir ekipman olan karşı ağırlıklı vana, kullanıcıların karşısına fiyat performans anlamında olumlu olarak çıkmaktadır. Alıcıların çok kolay bir biçimde satın alabildiği ürün, düşük basınç kaybı ile beğeni toplamayı başarır.

Düşük basınç kaybı, açık pozisyonlar için geçerli olup beraberinde tam kesit akışı da sağlamaktadır. Bu nedenle bahsi geçen vana türü son derece avantajlı bir fırsat kapısı aralamaktadır.

Uzun süreli kullanım imkanının da yer aldığı karşı ağırlıklı vana, bakım anlamında masraf çıkarmaz. Çünkü ürün, iç ve dış yapısı itibariyle orijinal parçaların çok uzun yıllar boyunca sorun yaratmadan çalışabilmesini mümkün kılmaktadır. Bu nedenle güvenli ve risksiz bir deneyim yaşamak isteyen kişiler, bu vanayı satın alarak işlerini kolaylaştırmaya devam eder.

Karşı ağırlık kolunun da ayarlanabildiği vana türünde hidrolik bir damper de yer almaktadır. Damper sayesinde sessiz kapanma işleminin gerçekleştiği vanada yatay veya dikey olarak kullanım imkanı da bulunmaktadır. Tüm bu özellikler ve aynı zamanda çift flanşlı düktil döküm hafif konstrüksiyon imkanı, karşı ağırlıklı vana modellerinin çokça sektör için olmazsa olmaz şeklinde yorumlanmasını beraberinde getirir.

Karşı Ağırlıklı Vana Fiyatları

Çeşitli basınç sınıflarına göre üretilmekte olan vanalar, standartları itibariyle değişkendir. Gövdesinin, milinin ve klapesinin de farklı standartlara göre üretildiği karşı ağırlıklı vana fiyatları, Adavana sayesinde en uygun aralıklarda karşınıza çıkar. Değerli müşterilerimiz bizlerle kontak kurduğu taktirde fiyat listemizi hızlıca görebilme şansı yakalar.

Call Now ButtonAra
× WhatsApp Destek