Kesme Vanası Fiyatları 2021

Çokça farklı sektör içerisinde kullanılan vanalar, bina ve daireler için de son derece büyük bir öneme sahip olup kolaylık anlamında ön plana çıkmaktadır. Sağladığı kolaylıklar ile dikkat çeken vanalar, kullanım amaçlarına göre bazı kategorilere ayrılmış olup kullanıcılar tarafından amaçları doğrultusunda tercih edilmektedir. Özellikle asıl amacı doğrultusunda doğru bir biçimde kullanıldığı taktirde bahsi geçen vanalar büyük katkı sağlar. Kesme vanası da vana çeşitleri arasında müşterilere sağladığı artı değerler nedeniyle sık sık tercih edilen bir alternatif olarak bilinmektedir.

Çeşitli sıcaklık ve diğer şartlara bağlı olarak kullanılabilen bu vana türü, özellikle bina ve daireler için olmazsa olmazdır. Fiyat performans olarak amaç doğrultusunda en uygun aralıklara sahip olan kesme vanaları, gazların kontrol edilebilmesi adına büyük bir öneme sahip durumdadır. Bunun yanı sıra sahip olduğu diğer özellikler de, kullanıcıların işlemleri daha kolay bir biçimde yapabilmesini sağlamaktadır.

Kesme Vanası Nedir?

Alıcıların bina, daire, yakıcı cihaz ve sayaç çerçevesinde kullanabildiği kesme vanaları, kullanım şartlarına bağlı olarak oldukça sık bir biçimde tercih edilmektedir. Bahsi geçen kullanım alanlarında uygun bir biçimde kullanılması durumunda gazın güvenli olarak kesilebilmesi adına kesme vanası tercih edilir.

Aynı zamanda gazı güvenli olarak kesebilmek dışında kontrol etme anlamında da kesme vanaları tercih edilmektedir. Belirli şartlara bağlı olarak kullanımı en yüksek verim ile gerçekleştirmek adına da bazı şartların ortaya çıkması gerekmektedir. Bu bağlamda ana gaz şebekesinin binanın iç tesisatı ile birleştiren noktada bazı kurallara uyulmalıdır. Böylelikle daha kolay ve verimli bir performans alınabilmektedir.

Kesme Vanası Nasıl Kullanılmalıdır?

Üstte de bahsedildiği gibi bina ve dairelerin bünyesine verilen gazların kontrolünü sağlamak adına tercih edilen bu vana, boru hattına konulmakta olan bir küresel tip olarak nitelendirilir. Ana gaz şebekelerinin binalardaki iç tesisat ile birleştiği noktada, aynı zamanda bina girişinde yapılan dişli bağlantı noktalarına bir adet ana gaz kesme vanasının monte edilmesi gerekmektedir.

Kullanım kolaylığı adına bahsedilen noktaya monte edilen vananın kolay ulaşıma sahip bir noktada olması elzemdir. Yükseklik olarak da toplamda 180 ile 210 cm arasındaki bir mesafede olmasının avantaj sağlayacağı kesme vanası, projede de belirtilmelidir.

Vananın ana görevinin bina tesisatından katlara verilen gazı kesmek ve açmak üzerine kurulduğu bilinmektedir. Dolayısıyla bina bünyesinde yer alan gaz hattındaki herhangi bir arızanın, yangının, depremin veya gaz kaçağının ortaya çıkması durumunda ana emniyet vanası, durumu kontrol altına almak adına avantaj sağlar.

Kesme Vanası Fiyatları

Kesme Vanası Fiyatları

Kesme Vanası Fiyatları

Apartmanlardaki bu kolaylıkları ile sık sık tercih edilen kesme vanası, fiyat performans anlamında maksimum katkıyı sağlamaktadır.

Müşterilerimiz, Adavana’yı tercih ettikleri taktirde kesme vanası çeşitlerimizi görebilir, en uygun fiyat garantisi ile kolay kullanıma sahip olan bu çeşidi satın alabilir.

Call Now ButtonAra
× WhatsApp Destek