Knife Gate Vana 2021

Vana çeşitleri arasında sektörel bazda düşünüldüğü taktirde çok sayıda farklı endüstri çerçevesinde alternatifli imkanların bulunabildiği bilinen bir gerçektir. Büyük kolaylıkları beraberinde getirmekte olan vanalar, kullananların birçok farklı unsurdan kurtulmasını ve süreci kolaylaştırmasını sağlar. Alıcıların kısa sürede büyük artı değerler ile karşı karşıya kalabildiği vanalar, bazı özellikleri çerçevesinde gruplara ayrılmış olup kategorize edilmiş bir durumdadır.

Bu anlamda da kategorilere göre beklentileri karşılayan, doğru bir ürünü seçmek birçok kişiye artı değer katacaktır. Pek çok farklı sektör içerisinde tercih edilen vana çeşitlerinden biri de knife gate vana olarak bilinmektedir. Büyük avantajlara sahip olan bu ürün, sızdırmazlık geçişini sağlama yöntemi ve iç ile dış görünümü sayesinde diğer türlerinden ayrılmaktadır.

Çalışma stili ve kullanılabilecek olan alanları ile fark yaratan knife gate vana çeşidi, iki yönlü akışkanların kontrolünün sağlanması adına büyük bir katkı sağlamaktadır. Bu nedenle de kullanılacağı sektör büyük bir öneme sahip olup özellikle tek yönlü akışkanlar için kesinlikle tercih edilmemelidir.

Vanaların en net özelliği de, kullanım garantisini sunarken alıcıların usule uygun olarak tercihler yapmalarıdır. Bu anlamda vana ömrünü kısaltacak unsurların başında yanlış dış ortamlarda yanlış kullanım şekillerine bağlı olarak düzen sağlamaktır.

Ürünü kullanırken bu nedenle son derece dikkatli davranıp knife gate vana çeşidini çift yönlü akışkanların bulunduğu konumlarda kullanmak gerekmektedir.

Knife Gate Vana Kullanım Alanları

Knife Gate Vana 2020

Kullanım alanları itibariyle katı maddelerin yer aldığı sektörlerde bu vana çeşidi sık sık tercih edilir. Kolay bir biçimde dizayn edilen ürün, kısa sürede katı maddelerin geçişi konusunda artı değer sağlamaya başlar. Özellikle ağır çamur ve katı madde içeren sıvıların kontrollü bir biçimde geçişinin sağlanması adına knife gate vana türü sürekli olarak kullanılmaktadır. Kalın sıvıların sıvıyı kesmek adına kullanılacak kısmında tercih edilen bu vana türü, böylelikle katı ürünlerin dahi sorunsuzca transferinin gerçekleşmesini sağlar.

Bıçak kapı vanaları olarak da bilinen bu vana türü, ilk zamanlarda kağıt hamuru ve kağıt endüstrisinde kullanılmam amacıyla dizayn edilmiştir. Bıçak kullanımının alansal olarak genişlemeye başlaması ile beraber de, bu ürünün kullanım seçenekleri sürekli olarak artmaya başlamıştır. BU nedenle günümüzde katı ürünlerin kullanıldığı alanlarda ve ağır çamur içeren unsurlarda knife gate vana sürekli kullanılmaktadır.

Knife Gate Vana Avantajları

Bahsi geçen vana türü, kullanıcılarına çok büyük avantajlar sağlamaya devam etmektedir. Bu anlamda açma kapama hizmetlerinin lazım olduğu endüstrilerde kullanılmaya başlanan ürün, ardından basınç düşüşünün az olduğu bölgelerde de sorunsuzca hizmet sağlamaya başlamıştır. Fiyat anlamında uygun aralıklara bulunabilen vana türü, yangın emniyetli olmasından dolayı da kolay bir kullanıcı deneyimini beraberinde getirir.

Oldukça yoğun biçimde tercih edilen bu ürünün en uygun fiyat aralıkları ise Adavana sayesinde karşınıza çıkmaya devam ediyor.

Call Now ButtonAra
× WhatsApp Destek