Kontrol Vanası

Kontrol Vanası

Ada Vana olarak üretimini yaptığımız kontrol vanaları ile bir çok uygulama alanında kontrol, denetleme ve emniyet sağlamak amacıyla kullanılmaktadır. Kontrol vanaları bir çok temel uygulama alanına yönelik kontrol sağlanabilir. Bu alanlar; Basınç Kontrol, Debi Kontrol,Seviye Kontrol, Pompa İstasyonu, Şebeke ve Tesisat kontrollüdür.Sizlerde bir çok alanda denetim ve emniyet sağlayan kontrol vanalarına uygun fiyatlara sahip olmak istiyorsanız bizimle irtibata geçebilir. Ada Vananın geleceği etkileyen çözüm önerilerinden faydalanabilirsiniz.

Yurtiçi ve yurtdışı stoklarımız sayesinde çok kısa sürede vana taleplerinizi karşılayabilmekteyiz!

 

Kontrol Vanası Çeşitleri

Ada Vana olarak Oransal ve on-off tiplerinde siparişe özel Kontrol Vanaları üretimi veya ithal ettiğimiz hazır stoklardan Kontrol Vana satışı gerçekleştirmekteyiz. Sıcaklık, basınç ve basınç farkı kontrolünü sağlamak kontrol vanaları kullanılmaktadır. Kontrol Vanalarının bağlantıları:

  • dişli,
  • flanşlı,
  • ve kaynak ağızlı

olarak imal edilmektedir. Basınç ve basınç farklı denetiminde kullanılan kontrol vanalarının anma çapı DN 15 – 600 arasındadır. Anma Basıncı ise (-300)-(+550°C) arasındadır.

 

Oransal kontrol Vanası

Buhar, sıcak ve soğuk gibi akışkanlar başta olmak üzere, pek çok akışkanın transferi için oransal kontrol vanası önemli faaliyetler göstermeye devam etmektedir. Benzer tipte akışkanların sistem içerisinde herhangi bir hasara uğramadan süreci ilerletebilmesi adına katkı sağlayan bu vana tipi, kontrol vanaları arasında işlevselliği ile ön plana çıkmayı başarır. Sızdırmazlık yüzdesi tüm vana tiplerine göre çok daha yüksek seviyelerde seyreden ürün, fiyat performans açısından da son derece verimlidir.

Aşındırma sorunu yaratabilen ve agresif olarak nitelendirilen akışkanların transferleri de bu vana sayesinde sorunsuz şekilde gerçekleşmektedir. Bu anlamda ürün, sıcak ve soğuk su tesislerinde de sık sık kullanılır.

Control Vana

Özellikle basınç değerlerinin elzem olduğu sektörlerde sürecin en sağlıklı şekilde işlemesi için control vana sık sık tercih edilen bir yardımcı ekipman olarak bilinmektedir. Sağladığı artı değerler ile ön plana çıkmayı başaran bu ürün tipinde, basınç farkı ve sıcaklık değerleri sorunsuz bir biçimde insan kontrolüne bağlı şekilde ilerler. Dış etkenlerin süreci etkilemesinin önüne geçen üründe, özel iç yapılı bir sistem yer almaktadır.

Basıncı dönüştüren, sabitleyen veya ani basıncı tahliye etme yetisine sahip olan bu vana tipinde öncelikli amaç uygulama alanlarının kontrolünü sağlamaktır. Bu bağlamda ürün, özellikle doğalgaz tesisatlarında sürecin sorunsuz bir şekilde ilerlemesi adına önemli bir ekipman görevi görmektedir.

Buhar Kontrol Vanası

İşletme ve sistemlerde buhar kontrol vanası son derece önemli bir yardımcı ekipman olarak dikkat çekmeye devam ediyor. Sistemlerde ihtiyaç duyulan ısının ağırlıklı olarak buhar yolu ile telafi edildiği günümüzde, kızgın su ve kızgın yağlar da sık sık tercih edilebilir. Bunun yanı sıra buhar kullanımı ile beraber buharın büyük tesislere ölçeklenmesi açısından da bir kontrol mekanizmasının olması şarttır.

Boru hatlarında doymuş buhar kullanımı için gereken sağlamlığın ortaya çıkması adına kontrol vanaları büyük bir öneme sahiptir. Buhar toplanması ile ortaya önemli iş kazalarının çıkmaması adına bu ürün tipi sık sık tercih edilir. Çok sayıda sektörde, buharın kontrolünü sağlayan vanalar ön plana çıkar.

TEKLİF AL

Kontrol Vanası Kalite Standartları

Tüm ürünlerimiz DIN –ANSI – API normlarına uygundur. Kalite Belgelerimizi İncelemek İçin > Tıklayın!

Kontrol Vanası Özellikleri

Tipler : Oransal , On – Off,
Bağlantı : Dişli ,Flanşlı ,Kaynak Ağızlı, Dişli
Tahrik Ünitesi : Pnömatik , Elektrikli Tahrik Ünitesi
Anma Çapı : DN15-DN600
Anma Basıncı : (-300)-(+550°C)

Kontrol Vanası Boyutları

Kontrol Vanaları
(-300)-(+550 °C)   DN15-600

Kontrol Vanası Teklif Almak İçin Bize Mesajınızı Yazıp Gönderin

    Call Now ButtonAra
    × WhatsApp Destek