Küresel Vana

Küresel Vana

Küresel Vanaların bağlantısı Flanşlı, Kaynak Ağızlı ve Dişli olarak üretilmektedir. Tahrik Ünitesi ise Kollu, Dişli Kutulu, Elektrikli, Pnömatik ve Hidrolik’tir. Küresel vana oldukça avantajlı bir üründür. Basınç kayıplarının az olmasını, kolay açılıp kapanmasını sağlar. Ayrıca hafif ve az yer kapladığı gibi tam sızdırmazlık sağlayan bir üründür.

Anma Çapı DN 8 – 300 arasında olup Anma Basıncı PN 10 – 83’tür.Üretilen malzemeye göre anma basınç değeri ve anma çapı değişim göstermektedir. Ayrıntılı bilgi için bizimle iletişime geçebilirsiniz. Ada Vana ile tesisatlarınız da maksimum basınç güvenliği sağlayabilirsiniz.

Yurtiçi ve yurtdışı stoklarımız sayesinde endüstriyel vana taleplerinizi hızlıca  karşılayabilmekteyiz.

Küresel Vana Nedir?

Küresel vanalar adlarını içlerinde yer almakta olan delikli ve döner kürelerden dolayı almıştır. Açma ve kapama işlemlerinin çok sık bir şekilde yapıldığı sektörler için oldukça pratik olan bu vana türü sızdırmazlık özelliği ve pek çok farklı unsuru ile dikkat çekmeyi başarır. Bunun yanı sıra elbette ki ürünün sahip olduğu avantajlı ve dezavantajlı senaryolar da ortaya çıkar.

Fakat bu ürün genel olarak sahip olduğu özellikler nedeniyle birçok farklı sektör içerisinde sık sık kullanılmaya devam eder. Bu nedenle avantajlı unsurları, sektörel anlamda sunmuş olduğu katkılar ile olumsuz unsurlardan daha fazladır.

Küresel Vana Fiyatları

Küresel vanalar, sektörel bazda incelendiği taktirde onlarca farklı alanda kullanılmaktadır. Elbette ki bu kadar sık tercih edilen bir vana çeşidinin fiyatlandırması hakkında da soru işaretleri oluşabilmektedir. İncelendiği taktirde, ürünün piyasada diğer vana çeşitleri arasında çok daha uygun fiyat aralıklarında satışa sunulduğu görülmektedir.

Bu anlamda küresel vanalar, hem kullanım ömrü hem de uygun fiyat seçenekleri nedeniyle birçok sektör içerisinde ön plana çıkan bir yapıya sahip durumdadır.

 

Küresel Vana Çeşitleri

Ada Vana olarak:

  • Çelik,
  • Paslanmaz Çelik,
  • Bronz,
  • Alüminyum,
  • Plastik

ve diğer malzemelerden siparişe özel Küresel Vana üretimi veya ithal ettiğimiz hazır stoklardan vana satışı gerçekleştirmekteyiz. Küresel vanalarda esas eleman, ortasında delik bulunan bir küredir. Bu kürenin 90 derece dönüşünde tam açık pozisyondan tam kapalı pozisyona geçilir. Küresel vanalar çok açılıp kapanan veya çabuk açılıp kapanması istenen yerlerde öncelikle kullanılırlar.

Pek çok iş kolu için en çok ihtiyaç duyulan vana tiplerinden biri olan küresel vana, kendi içerisinde çeşitli ürün sınıflarına ayrılır. Başlıca ürün sınıfları ise aşağıdaki gibidir.

1 Küresel Vana

Farklı inçler çerçevesinde üretilmeyi sürdüren 1 küresel vana(veya diğer ismiyle 1 inç küresel vana) sayesinde sektörler rahatça işleyişi sağlamaya devam etmektedir. Aynı zamanda bu ürünlerin fiyat performans açısından da müşterilere sunduğu kolaylıklar, tercih edilme sıklığı konusunda büyük avantajlar sağlamaktadır.

2 Küresel Vana

Sektörler arasında küresel vana çeşitleri oldukça yoğun şekilde tercih edildiği gibi bu ürünlerin uygun şartlarda da kullanımının sağlanması elzemdir. Çünkü birçok sektör içerisinde kullanılan bu vanalar uygun ortam ve dış etkenler çerçevesinde kullanılmadığı taktirde ömrünü azaltır. Bu nedenle 2 küresel vana kullanım seçenekleri de çok büyük bir öneme sahiptir.

4 inç Küresel Vana 

Fiyat performans anlamında kendi içindeki alternatifleri arasında 4 inç küresel vanalar fazlasıyla dikkat çekicidir. Sahip olduğu iç yapıdaki özellikler ve kontrol edilebilirlik, bu ürünü ön plana çıkaran en önemli unsurdur.

4 İnç Küresel Vana Fiyatları

Çoğu sektörün olmazsa olmazı konumunda bulunan bu vana çeşidi, fiyat performans olarak çok başarılıdır. Diğer küresel vana çeşitleri arasında en uygunlardan biri olan 4 inç küresel vana fiyatları; vananın imal edildiği malzemeye, vananın kalitesine, markasına ve diğer özelliklerine göre belirlenir.

¾ Küresel Vana ( 3 4 Küresel Vana)

Sağladığı kolaylıklar ve pratik unsurları ile en popüler vana çeşitleri arasında yer alan ¾ küresel vana, kimi kaynaklarda 3 4 küresel vana olarak da adlandırılmaktadır. Hem fiyat performans hem de verimlilik yönünden her zaman ön planda olan 3 4 küresel vana, Adavana kalitesiyle beğeninize sunuluyor.

Floating Küresel Vana

Endüstrilerde sık sık tercih edilen bir yardımcı ekipman haline gelen floating küresel vana, kullanım kolaylığı ile büyük bir beğeni toplamayı başarıyor. Kullanıcılarına farklı sektörler bazında katkı sağlayan ürün özellikle düşük basınçlı çalışma sistemlerine sahip alanlarda sık sık tercih edilir. Bunun yanı sıra ürünün ekonomik tasarımı ve sürekli bakım gerektirmeyen yapısı da floating vanayı tercih edilebilir kılmakta.

Vana tipini satın alarak oldukça kolay bir şekilde kullanabilen sektörler, aktüatör montajı ile beraber de ürünü işlevsel hale getirebilir. Günümüzde bu vana tipi LPG ve petrokimya sektörlerinde yoğun bir şekilde tercih edilirken petrol ve benzeri akışkanların kullanıldığı sektörlere de katkı sağlıyor.

Paslanmaz Küresel Vana

Çift yönlü akışkan transferlerinin sorunsuz bir biçimde gerçekleşmesini sağlayan paslanmaz küresel vana, küresel vanalar arasında fazlasıyla kullanışlıdır. Özellikle sıcak ve soğuk su tesisatları için çevresel faktörler düşünüldüğü zaman, ürünün tercih edilme oranı ciddi bir artış göstermeye devam eder. Bununla beraber ürünü kullanan sektörler, uzun bir süre boyunca sorunsuz ve maksimum verim alma konusunda da avantaj sağlamaktadır.

Küresel vana çeşidi olarak piyasaya sürülen paslanmaz vanalar iki yönlü akışkan transferini sağlamasının yanı sıra aktüatör destekli olarak da kullanılabilmektedir. Bu durum, yardımcı ekipman bağlamında ekstra masraf çıkmasının önüne geçer. Gaz akışkanlar için de son derece uygun şartlar barındıran ürün, rahat bir kullanıma sahiptir.

Flanşlı Küresel Vana

Birçok sektöre sağladığı artı değerler ile ön plana çıkmayı başaran flanşlı küresel vana tam anlamıyla bir fiyat performans ürünüdür. Kolay bulunabilmesi ve uygun fiyatları ile dikkat çeken vana tipi, akışkanların rahat bir biçimde geçişini sağlaması ile ön plana çıkar. Bu bağlamda iki yollu vanalarda basınç düşümlerinin(kayıplarının) de düşük seviyelerde kalması ürünü değerli kılar.

Gaz akışkanlar için fazlasıyla uygun bir yapıya sahip olmaları ürünün çok sık tercih edilmesinin en önemli sebeplerinden biridir. Sıcak ve soğuk su tesisatlarında sıvı akışkanların geçişini sağlar. Aynı zamanda gaz akışkanlar için de petrol taşıma ana hatları ve gaz dağıtım tesislerinde de bu vana tipi ön plana çıkmaya devam etmektedir.

Baskı Yaylı Küresel Vana

Kullanım kolaylığı ve akışkanların serbestçe geçişini sağlaması ile baskı yaylı küresel vana ürünü fazlasıyla ön plana çıkmaktadır. Akışkan geçiş delik ekseninde dengeli bir kürenin döndürülmesi ile işlevlerini yerine getiren ürün, tam açık ya da tam kapalı bir biçimde çalıştırılmalıdır. Bu bağlamda tam açık veya tam kapalı sistemler olduğundan dolayı hassas akış kontrolü için uygun bir ürün olarak gösterilmezler.

Rahat bir kullanım sağlamalarının yanı sıra aktüatör destekli bir şekilde de çalışabilen bu vanalar, özel araç imalatı ve kağıt imalatı sektörlerinde çok sık kullanılır. Bunun yanı sıra gaz dağıtım tesisatları da bu ürünün kullanımı için uygun şartlara sahiptir.

Ball Vana

Çalışma standartları ile birçok sektöre can damarı olmaya devam eden ball vana, işlevselliği ile de sık sık ön plana çıkmayı sürdürüyor. Hatlardan geçen akışkanların diğer vana tiplerine göre daha rahat ve serbest geçişini sağlayan ürün, uygun fiyatlı olarak bulunabilmesinden dolayı da beğeni topluyor.

Ağırlıkları fazla olan bu ürün tipi, çift yollu vanalarda basınç kaybını(düşümünü) çok alt seviyelerde tutmaktadır. Bu bağlamda iki yönlü kesme imkanını sağlaması sayesinde pek çok sektörde kendisine yer bulur. Vana tipi günümüzde en çok petrol taşıma hatları ve sıcak su tesisatlarında tercih edilir.

API Küresel Vana

Günümüzde pek çok vana tipi arasında muadillerini geride bırakmayı başaran API küresel vana, pek çok sektöre sunmuş olduğu artı değerler ile ön plana çıkıyor. Oldukça pratik bir yardımcı ekipman olarak dikkat çeken üründe kullanıcıların memnuniyet seviyesi yüksektir. Bu vana tipi, tam açık ve tam kapalı konumlarda sorunsuzca çalışabilmektedir.

Makine imalatı ve petrol taşıma ana hatlarında vazgeçilmez bir yardımcı ekipman olan ürün, hassas akış kontrolü için uygun değildir. Ağırlıklarının fazla olması ve ani açma kapama darbelerinde hassasiyet bulundurmaması da ürünün diğer dezavantajları arasındadır.

Pnomatik küresel Vana

Akışkan transferlerinin en rahat biçimde gerçekleştiği vana tipleri arasında yer alan pnomatik küresel vana ürünü, iki yönlü akış için uygun bir alternatiftir. Günümüzde aktüatör destekli olarak kullanılabilmesinden dolayı öne çıkan ürün, rahat bir kullanım imkanı sağlamaktadır. Rahat kullanım nedeninin yanı sıra kullanıcılar fiyat performans açısından da ürünü sıklıkla tercih etmektedir.

Sıcak ve soğuk su tesisatları için vazgeçilmez bir yardımcı ekipman olan vana türü, aynı zamanda özel araç imalatı, kağıt imalatı ve gaz dağıtım tesisatlarında da sık sık karşımıza çıkar. Ancak ani açma kapama hamleleri için bu vana tipi çok uygun değildir.

1 1/4 Küresel Vana

1 1/4 küresel vana akışkanların geçişini kontrol etmek için en ideal vana çeşitlerinden biridir. Kapatma kolları sayesinde kolay kullanılırlar. Vana kolunu 0-90 derece arasında istenilen akışkan düzeyine göre ayarlanabilir.
Hasara karşı dayanıklı oldukları için uzun ömürlüdürler ve tam güvenlik performansı sağlarlar. Bu sebeplerden dolayı sık tercih edilen vana türlerinden biridir.

Küresel Vana Fiyatları 2020

Küresel vana fiyatları 2020, vananın imal edildiği maddeye ve vananın özelliklerine göre farklılık gösterir. Piyasada güncel küresel vana fiyatları incelendiğinde çok geniş bir fiyat skalası ile karşılaşılır. Tesisatın pek çok bölgesinde kullanılan küresel vanalar, çok önemli olmalarına rağmen yüksek fiyatlara sahip değildir. Uygun fiyatlara uzun ömürlü bir küresel vana sahibi olabilirsiniz.

1 1/4 Küresel Vana

1 1/4 küresel vana akışkanların geçişini kontrol etmek için en ideal vana çeşitlerinden biridir. Kapatma kolları sayesinde kolay kullanılırlar. Vana kolunu 0-90 derece arasında istenilen akışkan düzeyine göre ayarlanabilir.
Hasara karşı dayanıklı oldukları için uzun ömürlüdürler ve tam güvenlik performansı sağlarlar. Bu sebeplerden dolayı sık tercih edilen vana türlerinden biridir.

TEKLİF AL

Küresel Vana Kalite Standartları

Tüm ürünlerimiz DIN –ANSI – API normlarına uygundur. Kalite Belgelerimizi İncelemek İçin > Tıklayın!

Küresel Vana Özellikler

Malzemeler : Çelik , Paslanmaz Çelik , Bronz, Diğer Malzemeler
Bağlantı : Flanşlı, Kaynak Ağızlı , Dişli
Tahrik Ünitesi : Kol, Dişli Kutulu, Elektrik Aktuatörlü, Pnömatik Aktuatörlü, Hidrolik Aktuatörlü  
Sıcaklığı : (-60 °C )–(+270 °C)
Anma Çapı : DN 8 – 300  / ½” – 24”
Anma Basıncı : PN 10 – 63  /  CL150-CL2500 / 150LB / 300LB / 600LB / 800LB / 900LB / 1500LB / 2500LB

Küresel Vana Boyutlar

Küresel Vana- Kaynak Ağızlı – Çelik
PN 25-40       CL150-CL2500 DN 25-150
Küresel Vana – Dövme Çelik – Çelik
PN 16-40        CL150-CL2500 DN 15-100
Küresel Vana – Sfero Döküm
PN 10-16        CL150-CL2500 DN 25-150
Küresel Vana – Çelik
PN 25-40       CL150-CL2500 DN 10-250
Küresel Vana – Çelik
PN 25-40       CL150-CL2500 DN 15-250
Küresel Vana – Dökme Çelik
PN 10-16        CL150-CL2500 DN 15-300
Küresel Vana – Dökme Çelik
PN 25-40       CL150-CL2500 DN 15-300
Küresel Vana – Dökme Çelik
PN 40-63      CL150-CL2500 DN   8-100
Küresel Vana – Karbon  Çelik
PN 16-40      CL150-CL2500 DN 20-200

Küresel Vana Teklifi Almak İçin Bize Mesajınızı Yazıp Gönderin

    Call Now ButtonAra
    × WhatsApp Destek