Paslanmaz Gate Vana Fiyatları 2021

Kullanım alanlarına göre onlarca farklı sektör içerisinde yer alabilen vana çeşitleri, büyük kolaylıklar sağladığı gibi pratik kullanımları ile de dikkat çekmektedir. Akışkanların basınç seviyelerini belirleme, azaltma ve yükseltme gibi konularda olduğu gibi, seviyeyi kontrol etme anlamında da kullanıcılara büyük kolaylıklar sağlarlar. Bu bağlamda da paslanmaz gate vana çok sayıda sektörde büyük kolaylıklar sağlayan bir vana çeşidi olarak ön plana çıkar. Popülaritesi ile birçoklarının tercihi haline dönüşen gate vanalar, diğer çeşitlerden tür kapsamında ayrılabilmektedir.

Artı ve eksi yönleri ile diğer vana çeşitlerinden ayrılan paslanmaz gate vana, akışkan geçişini sağlama konusunda iki sızdırmazlık halkasından faydalanmaktadır. Geçiş yönüne dik bir biçimde kayan disk veya süngü ile kapatma veya açma işlemini yaparak faaliyetlerini sürdürürler.

Paslanmaz Gate Vanaların Artı Yönleri

paslanmaz gate vana

Sunduğu seçenekler ile büyük beğeni toplayan gate vanalar, diğer türlere göre artı ve eksi yönler de barındırmaktadır.

Tam açık bir halde kullanılan vana, akış adına direncin oldukça düşük seviyelerde seyretmesini sağlar. Bu bağlamda da geçişin daha düzgün yapılabilmesi, paslanmaz gate vana ile mümkün olmaktadır.

Her iki yönden de akış sağlamak adına bu vana türü tercih edilebilir. Vananın herhangi bir konumda monte edilebilir özelliğinin bulunması gibi, milin yere dik bir konumda monte edilmesi önerilenler arasında yer almaktadır. Bununla beraber büyük anma ölçülerinde de kısa vana boyu geçerli olmaktadır.

Fiyat performans olarak oldukça avantajlı olan paslanmaz gate vana, ucuz düzeylerde bulunabilmektedir.

Yüksek basınçlar için tercih edilebilecek bir vana türü olan gate vanalar, yangın emniyetli olmasından dolayı da güvenli kullanım imkanı vermektedir. Bununla beraber düşük sıcaklık şartlarında çalışması da, ürünün yapısı sayesinde mümkün bir hale gelmektedir.

Paslanmaz Gate Vanaların Eksi Yönleri

Tam sızdırmazlık ile gerçekleştirilecek tesisatlar için çok da uygun olmadan paslanmaz gate vana, uzun strok da barındırır. Bu nedenle açma kapama süreleri, diğer vana çeşitlerine göre daha yüksek bir zaman dilimine bağlı olur.

Ölü hacim içeren paslanmaz vanalar, içinde kalıntı da biriktirebilir. Dolayısıyla bahsi geçen vana türünün bakımının diğerlerine göre daha dikkatli ve fazla yapılması gerekebilir.

Esneme kabiliyeti olmamasından dolayı sürgü soğuk bir biçimde yuvaya oturabilmektedir.

Paslanmaz Gate Vana Fiyatları

Enerji üretimi, gemi inşaatları, gıda tesisleri ve kağıt fabrikaları başta olmak üzere pek çok farklı alanda kullanılabilen paslanmaz gate vana, fiyat performans olarak en çok tercih edilenlerin başında gelir. Bu anlamda kullanıcılar da fiyat araştırmaları yapabilmektedir.

Adavana’yı tercih ederek paslanmaz vanaları bütçenize uygun olarak bulabilir, uzun zamanlı kullanım seçeneği sayesinde de kolayca tercih edebilirsiniz. Paslanmaz vanaların kolay bulunabilmesi ve diğer ürünlere göre daha uygun fiyatlarda olması, bahsi geçen vanayı sektörde fazlaca ön plana çıkarmaktadır.

Call Now ButtonAra
× WhatsApp Destek