Paslanmaz Glob Vana Avantajları 2021

Vana çeşitliliği arasında kullanım kolaylığı ve bazı sektörlerdeki uygunluğu ile dikkat çeken ürünler ağırlıklı olarak tercih edilmektedir. Pek çok farklı sektör için büyük bir kullanım kolaylığı sağlayan vana çeşitlerinden biri de paslanmaz glob vana olarak bilinmektedir. Sahip olduğu özellikler ve üretim aşamasındaki dayanıklılıkları ile sık sık ön plana çıkan bu vana türü, sistemin kontrol edilebilmesi adına büyük bir artı değer sağlamaktadır.

Sunmuş olduğu fırsatlar ile ön plana çıkmayı sürdüren paslanmaz vanalar, akışkanların hassas bir şekilde vana içinde transferini mümkün hale getirmektedir. Özellikle akışkanların transferi sırasında hassasiyet ve sızdırmazlık kavramlarına önem veren bireyler, bu yöntemi tercih ederek sorunsuzca işlemlerini gerçekleştirebilmektedir. Paslanmaz glob vana, sektörel kolaylıkların yanı sıra fiyat performans açısından da büyük artı değerler sağlamayı başarmaktadır.

Kolay bir biçimde bulunabilmesinden dolayı da ön plana çıkan paslanmaz glob vana, akışkanların hızındaki artış veya azalış sistemine hakim olmak isteyenler için adeta büyük bir nimet olarak karşımıza çıkmaktadır. İşleyişi itibariyle maksimum verim vaat eden bu vana türü, bazı özellikleri ile de diğer vana türlerinden ayrılmaktadır. Fakat elbette ki sunmuş olduğu artı değerler kadar bazı dezavantajları da bulunmaktadır.

Paslanmaz Glob Vana Avantajları

Paslanmaz glob vana, oturmalı tip vanalar arasında ön plana çıkmayı başarmaktadır. Çalışma stili ile kolay bir kullanıcı deneyimi vaat eden bu türde, vanalar milin ucuna bağlı bir klapenin akışkan geçiş deliğinin bünyesine oturtulması veya kaldırılması sayesinde süreç tamamlanmaktadır.

Hassas akış kontrolü çerçevesinde bir projede vanayı kullanmak isteyenler için kaçırılmayacak bir fırsat olarak nitelendirilen paslanmaz glob vana, açma kapama işlemleri için de fazlasıyla uygundur. Diğer türler baz alındığı taktirde çok sık bir biçimde açma kapama yapmak adına uygun bir ürün türü olan vana, bu sayede sıklıkla değişkenlere artı değer katabilmektedir.

Sürgülü vanalar baz alındığı taktirde sızdırmazlık yönünden daha olumlu yönleri bulunan vanalar, gaz akışkanlar, temiz veya agresif sıvılar için son derece uygun bir yapıdadır.

Paslanmaz Glob Vana Dezavantajları

Diğer vana türlerine göre paslanmaz glob vana çeşidinin elbette ki eksi yönleri de bulunmaktadır. Yapıları göz önüne alındığı taktirde basınç kayıplarının fazla olduğu paslanmaz vanalarda ölü hacim de yer alır. Ölü hacmi barındırmalarından dolayı da kalıntıların vana içinde bir araya gelmesi son derece muhtemeldir.

Aynı zamanda büyük modellerinde açma kapama millerindeki kuvvetlerin seviyesi sürekli yükselir. Dolayısıyla, her ne kadar sık açma kapama işlemi yapılsa dahi kapama bir yerden sonra zorlaşabilir.

Paslanmaz Glob Vana Kullanım Alanları

Paslanmaz glob vana türü, ağırlıklı olarak buhar tesisatlarında kullanılır. Fakat bunun yanında elbette ki farklı sektörler için de avantaj sağlarlar. Sıcak ve soğuk su tesisatlarından makine imalatına, özel araç imalatından kızgın yağ tesisatına kadar birçok sektör, bu vana türü için uygundur.

Tüm bu sektörler dahilinde en uygun fiyat aralıkları ile glob vana almak istiyorsanız, Adavana’yı ziyaret ederek fiyat listemizi öğrenebilirsiniz.

Call Now ButtonAra
× WhatsApp Destek