Pislik Tutucu

PİSLİK TUTUCU

Ada Vana olarak üretimini yapmış olduğumuz pislik tutucuların yapımında kullanılan malzemeye göre anma çapı ve anma basıncı değişim göstermektedir. Merkezi Isıtma, Petrokimya Tesisleri, Kağıt Fabrikaları, Tütün Fabrikaları, Demir-Çelik Fabrikaları, Kimya Sektörü, Enerji Üretimi gibi pek çok sektörde pislik tutucu kullanılmaktadır. Sizlerde tesisatınızın uzun ömürlü olmasını istiyor ve yüksek performans sağlamak istiyorsanız bizimle irtibata geçebilirsiniz.

Yurtiçi ve yurtdışı stoklarımız sayesinde çok kısa sürede vana taleplerinizi karşılayabilmekteyiz!

Pislik Tutucu Çeşitleri

Ada Vana olarak:

  • Pik,
  • Sfero Çelik,
  • Paslanmaz Çelik,
  • Bronz

ve diğer malzemelerden siparişe özel pislik tutucu üretimi veya ithal ettiğimiz hazır stoklardan pislik tutucu satışı gerçekleştirmekteyiz. Boru hatlarında yabancı maddeleri filtrelemek amacıyla kullanılan pislik tutucuların tesisata bağlantısı Flanşlı, Kaynak Ağızlı ve dişli olarak yapılmaktadır. Boru hatlarında filtreleme özelliğine sahip olan pislik tutucuların bakımı ve temizliğide oldukça kolaydır. Kullanılan tesisatın uzun ömürlülüğünü sağlamaya da yardımcı olur. Pislik tutucuların sıcaklığa dayanıklılığı (-200 °C)- (+700 °C) arasındadır. Anma Çapı ise DN 15 – 300 arasında olup anma basıncı PN 16 – 160 arasındadır.

 

Paslanmaz Pislik Tutucu

Birçok sektörde kirliliğin önüne geçen paslanmaz pislik tutucu, kullanım kolaylığı ve işlevselliği ile sektörel anlamda kullanım sıklığını sürekli olarak genişletmektedir. Kullanım sahası olarak onlarca farklı sektöre artı değer katan ürün, sistem olarak temelde düşünüldüğünde birden fazla etkiye sahiptir. Boru hatlarında yer alan pis ve yabancı maddeleri ayırt edebilme özelliğine sahip olan ürün aynı zamanda diğer ekipmanların da ömrünü uzatır.

Özellikle su hatlarında, yağ hatlarında, pompa girişlerinde ve basınçlı hava hatlarında tercih edilen bir ürün olan pislik tutucu, paslanmaz olması ile de dikkat çeker. Böylelikle boru içinde işlevselliğini sürdürürken yapısal olarak da uzun süreli bir kullanım garantisi sunar.

Y Tipi Pislik Tutucu

Hem kendi kullanılabilirlik alanını genişleten hem de yardımcı diğer ekipmanlara katkı sağlayan y tipi pislik tutucu, fiyat performans açısından da büyük avantaj sağlıyor. Boru hatlarında akışkan transferlerinin çift veya tek yönlü olarak devam ettiği sırada yabancı maddelere filtre olma görevi taşıyan ürün, bu yönü ile sisteme büyük işlevsellik kazandırmaktadır.

Aynı zamanda ürünün sayaç, pompa ve benzeri olarak kullanılan yardımcı ekipmanlar üzerinde de etkisi son derece fazladır. Buna bağlı olarak da bu tip pislik tutucular; deniz suyu, buhar ve sıcak veya soğuk su hatlarında yoğunlukla kullanılır. Kullanım ömrünün uzun olması da pislik tutucuyu beğenilir kılar.

T tipi pislik tutucu

Kendi içinde alternatiflere ayrılarak çeşitlenmeyi başaran pislik tutucular arasında T tipi pislik tutucu da önemli bir yere sahiptir. Pek çok yabancı maddenin boru tesisatları içerisinde dolaşarak iş sürecine zarar verdiği bilinirken, bu ürün tüm bu sıkıntıların üstesinden gelebilmek adına artı değer sağlamaya devam ediyor. Oldukça pratik bir ürün olan pislik tutucular arasında, T tipi yapıya sahip ürünler de oldukça sık tercih edilmektedir.

Bahsi geçen ürün, genel bağlamda pislik olarak adlandırılan yabancı maddeleri filtreleme özelliğine sahiptir. Bu sayede iş sürecinin sorunsuz bir şekilde gerçekleşmesi mümkün hale gelir. Elbette ki ürün aynı zamanda bu işlevselliği ile diğer yardımcı ekipmanların da sağlığını korur.

Flanşlı Pislik Tutucu

Çoğu sektör için boru hatlarındaki yabancı maddelerin ayrıştırılması flanşlı pislik tutucu ürünleri sayesinde mümkün hale gelmektedir. Fazlasıyla pratik bir ürün olarak ön plana çıkan flanşlı pislik tutucular, işlevsellik ve uzun süreli kullanım ile başarılı istatistikler elde eder. Son derece kaliteli ürünler olan pislik tutucuların işlevleri yalnızca dış maddeleri ayrıştırması değildir.

Ürün aynı zamanda diğer yardımcı ekipmanları, boru hatlarını, pompa ve sayaçları da korumaktadır. Böylelikle bütün bir sistemin ömrü uzamakta ve kullanıcı deneyimi olarak oldukça verimli bir iş süreci gerçekleşmektedir. Önemli zararlardan kaçınmak ve bazı maddeleri ayrıştırmak için bu ürün tipi onlarca farklı sektör içinde tercih edilir.

Strainer

Pislik tutucuların sektörler arasında çok büyük bir öneme sahip olduğu bilinirken strainer bu kapsamda artı değer sağlayan ürünlerin başında gelmektedir.

Filtre ve süzgeç olarak da bilinen bu ürün tipinin temel amacı, akışkanların yer aldığı boru hatlarındaki katı maddeleri ayrıştırmak olarak bilinir. Ayrıştırma sonucunda akışkan transferlerinin en sağlıklı hali ile gerçekleşmesini mümkün hale getiren ürün bu kapsamda sık sık ön plana çıkar.

Özellikle gaz akışkanların ön planda olduğu sektörlerde, filtre gibi yardımcı bir ekipman son derece elzemdir. Boru tesisatlarında meydana gelebilecek toplanmaların önüne geçmek adına tercih edilen pislik tutucular günümüzde en çok kalorifer sistemlerinde bulunur. Aynı zamanda arıtma sularında da dikkat çekici bir işlevselliğe sahiptir.

Mesh 40 Pslik tutucu

Sektörler içinde yardımcı ekipmanlar büyük bir öneme sahip durumda iken mesh 40 pislik tutucu da işlevselliği ile ön plana çıkmayı başarmaktadır. Özellikle katı maddelerin akışkan sistemlerinden ayrıştırılması ve böylelikle diğer ürünlere zarar gelmemesi adına bu ürün sık sık tercih edilir. Boru hatları içinde meydana gelebilecek toplanmaların önüne geçen ve duraksamaları engelleyen ürün bu yönü ile son derece kullanışlıdır.

Yabancı maddeleri ekarte etmesi ile iş güvenliğini de sağlamakta olan en önemli ürün haline gelen pislik tutucular kendi içinde de alternatiflere ayrılmıştır. Özellikle kalorifer sistemlerinde akışkanların en sağlıklı şekilde hareket etmesini sağlamak adına sıkça tercih edilmektedir.

100 Mikron Pislik Tutucu

100 mikron pislik tutucu, oldukça sıkı bir arıtma filtresine sahip olduğu küçük pislikleri sahi tutabilecek niteliktedir. Akışkanda bulunan partikülleri ve kum tanelerini kaçırmadan filtreleyebilir. Genellikle daire girişlerinde, kombilerde, tıbbi cihaz girişlerinde ve sulama sistemlerinde pislik tutucu olarak bu model kullanılır. Akışkanın temiz kalması ve sistemin bozulmaması için oldukça etkili bir çözüm aracıdır.

Paslanmaz Pislik Tutucu Flanşlı

Paslanmaz pislik tutucu flanşlı, sistem içerisinde dolaşan akışkanların içerisindeki yabancı maddelerin arıtılması için kullanılır. Barındırdığı filtre yardımıyla süzgeç görevi görerek akışkanları pisliklerinden arındırır.

Pisliklerin sistemi durdurmasını veya bozmasını engeller. Yüksek sıcaklıklarda çalışabildiği ve paslanmaz özelliğe sahip olduğu için uzun ömürlüdür. Su-buhar, LPG, asfalt ve korozif akışkan hatlarında sıkça kullanılır.

Pislik Tutucu 2 1 2

Pislik tutucu 2 1 2, farklı anma ölçülü pislik tutucu modellerinden biridir. Endüstriyel, tesisat ve sulama sistemlerinde kullanılır. Genellikle Y tipindedirler. Tesisatta çift veya tek yönlü olarak çalıştırılabildiği için çok amaçlı olarak kullanılabilir. Yüksek sıcaklıklarda çalışabildikleri için uygun fiyatlarına göre üstün pislik filtreleme ve tutma performansı gösterirler.

Y Tipi Filtre

Y tipi filtre; sıvı, gaz ve buhar akışkanların istenmeyen katı maddelerden arındırılarak boru hatlarından güvenli bir şekilde geçmesini sağlar. Akışkanların temizliğini sağlamanın dışında; pompa hatlarını, sayaçları, regülatörleri ve kontrol vanalarını korumak için de kullanılır. Filtrenin boyutları basınç kaybı ve akış hızı üzerinde etki gösterir; bu yüzden doğru boyuttaki filtreler sisteme entegre edilmelidir.

TEKLİF AL

Pislik Tutucu Kalite Standartları

Tüm ürünlerimiz DIN –ANSI – API normlarına uygundur. Kalite Belgelerimizi İncelemek İçin > Tıklayın!

Pislik Tutucu Özellikleri

Malzemeler : Pik, Sfero Çelik, Paslanmaz Çelik, Bronz , Diğer Malzemeler
Bağlantı : Flanşlı, Kaynak Ağızlı, Dişli
Tahrik Ünitesi : Volan, Dişli Kutulu, Elektrikli, Pnömatik, Hidrolik
Sıcaklığı : (-200 °C)- (+700 °C)
Anma Çapı : DN 15-300
Anma Basıncı : PN 16-160

Pislik Tutucu Boyutları

Pislik Tutucu – Pik Döküm
PN 16 DN 15-300
Pislik Tutucu – Paslanmaz Çelik
PN 16-40 DN 15-250
Pislik Tutucu – Dövme Çelik
PN 16-40 DN 15-250
Pislik Tutucu – Dövme Çelik
PN 63-100 DN 15-200
Pislik Tutucu – Dövme Çelik
PN 160 DN 15-200

Pislik Tutucu Teklif Almak İçin Bize Mesajınızı Yazıp Gönderin

    Call Now ButtonAra
    × WhatsApp Destek