Plug Vana Nedir? 2021

Tüm vana çeşitleri arasında her vana türünün kendine has özellikleri ve artı değerleri bulunurken, plug vana çeşidi de birçok olumlu unsur taşımaya devam etmektedir. Kullanıldığı sektörlere artı değer katan yardımcı ekipmanların başında gelen bu ürün sayesinde, çokça farklı kullanım alanı ortaya çıkmaktadır. Kullanım kolaylığı ve fiyat performans açısından kaliteli ve güvenilir bir ekipman olmasından kaynaklı bir biçimde de ürünün tercih edilebilirliği her geçen gün artmaya devam ediyor.

Özellikle küresel vana çeşidinin işlevselliği kaybettiği ve maksimum verim sunamadığı alanlarda, bu vana türü sık sık tercih edilir. Küresel vanaların performans kaybı yaşadığı sektörlerde ön plana çıkan bu ürün birçok alanda ana çözüm unsuru olarak tercih edildiği için fazlasıyla meşhurdur.

Çeyrek dönüşlü çalışma sistemi ile büyük bir beğeni toplayan plug vana çeşidi, küresel vanalar ile birçok farklı anlamda benzerlikler gösterebilir. Fakat bir o kadar da farklı olarak nitelendirilen yönleri de elbette ki yer almaktadır. Açma kapama işlemini küresel vanalar dahilinde mekanizmanın yaptığı bilinmektedir. Fakat plug tipi vanalarda bu işlemi konik yapıdaki bir plug gerçekleştirir. Ürün en belirleyici ve farklı özelliği olan bu yöntem ile küresel vanalardan ayrılmaktadır. Sızdırmazlık açısından da büyük bir artı değer sağlayan bu vana çeşidi, beklentileri karşılayan yapısı sayesinde birçok sektör içerisinde fazlasıyla büyük bir öneme sahip durumdadır.

Plug Vana Özellikleri Nelerdir?

Plug Vana Nedir 2020

Küresel vanaların işlevselliğine göre bu vana tipinin çalışma torkunun daha yüksek seviyede seyretmesinin ana sebebi, sızdırmazlığı sağlayan yapısıdır. Plug vana çeşidi, kısaca tanımı ile küresel vanaların işlevsellik açısından zarar gördüğü ve performansını düşürdüğü anlarda bir diğer vana çeşidi olarak ortaya çıkan ürün olarak tanımlanabilir.

Tek parça döküm gövdeli bir biçimde üretimi yapılan vanalar, farklı tiplere de sahiptir. Böylelikle ürünü flanşlı, kaynaklı veya dişli bir biçimde kullanabilmek mümkün hale gelir. Aynı zamanda iki yollu ürün tasarımının yanı sıra 3, 4 ve 5 yollu vanalar da sürekli olarak tercih edilebilmektedir. Elbette ki çok geçişli vanalar da bu vana tipi için fazlasıyla ön plana çıkmayı başarır.

Akış ve debi değerlerine göre üretimi sağlanan dar geçişli pluglar ile de kullanılmasının yanı sıra bu vana tipi çelik ve paslanmaz çelik malzemeler tarafından üretilir.

Plug Vana Fiyatları

Plug vana tipi, kullanım kolaylığı ve uygun fiyatları ile birçok sektör içerisinde sık sık tercih edilmektedir. Petrokimya ve gaz taşıma ana hatlarında tercih edilen bu ürün, fiyat performans açısından da son derece memnun edicidir.

Elbette ki bu ürünü tercih etmelerinin en büyük sebebi olarak alıcılar uygun fiyatları gerekçe sürer. Adavana farkıyla sektörel bazda düşünüldüğünde en uygun fiyat aralıkları, her zaman markamız bünyesinde yer almaya devam eder.

Call Now ButtonAra
× WhatsApp Destek