Plug Vana (Basınç Düşürücü Vana)

Basınç düşürücü vanalar sayesinde günlük yaşantımızda da sıklıkla rastlamakta olduğumuz yüksek basınçtan dolayı patlamakta olan boruları ve kullanılan tesisat yada cihazları da kontrol altına alabilirsiniz. Basınç Düşürücülerimizin sıcaklığı (-200 °C) – (+700 °C) arasındadır. Anma Çapı DN 15 – DN 200 arasında olup Anma Basıncı PN 16 – PN 250 arasındadır. Sizlerde kolay kullanıma ve kolay kuruluma sahip olan basınç düşürücülerden yararlanarak işletme içi emniyetinizi sağlamak için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Yurtiçi ve yurtdışı stoklarımız sayesinde çok kısa sürede vana taleplerinizi karşılayabilmekteyiz!

 

Plug Vana (Basınç Düşürücü Vana) Çeşitleri

Ada Vana olarak:

  • Pik,
  • Sfero,
  • Çelik,
  • Paslanmaz Çelik,
  • Bronz

veya özel malzemelerden siparişe özel Plug Vana (Basınç Düşürücü) üretimi veya ithal ettiğimiz hazır stoklardan Plug Vana satışı gerçekleştirmekteyiz. Basınç düşürücüler ile basınç dalgalanmalarını engelleyerek işletme içi emniyetinizi sağlayabilirsiniz. Hava tesisatı, su tesisatı ve korozyon yapmayan akışkanlarda ve gazlarda basınç dalgalanmalarını dengelemekte olan basınç düşürücülerimizin bağlantıları Flanşlı  ve Dişlidir. Tahrik Üniteleri ise kendinden kumandalıdır.

PTFE Sleve Plug Vana

Barındırdığı özellikler ile küresel vanaların yerine tercih edilebilen PTFE Sleve plug vana çeşidi, çeyrek dönüşleri ile birçok sektöre artı değer katmaya devam ediyor. Sızdırmazlık seviyesi ile büyük bir beğeni toplamayı başaran bu ürün tipinde yaygın kullanım bulunmamaktadır. Bunun en büyük sebebi de ürünün bakım anlamında oldukça sık aralıklarla bakım ve tamire ihtiyaç duymasıdır. Dolayısıyla sleve tipi vanalar, yoğun bakım gerektirmesinden dolayı küresel vanalara alternatif olarak tercih edilmektedir.

Ancak özenli kullanıldığı taktirde küresel vanalara mükemmel bir alternatif oluşturur. Ürünü işlevsel kılan en büyük özellik, doğalgaz hatlarında fazlasıyla sorunsuz bir biçimde kullanım imkanı sağlamasıdır.

API Plug Vana

Sızdırmazlık sağlayan yapısı ve başarılı kullanım unsurları ile API plug vana birçok sektörde en az küresel vanalar kadar sık bir biçimde tercih edilmektedir. Küresel vanaların işlevlerini kaybettiği sektörlerde ön plana çıkan bu ürün tipi, tek parça dökümü olan gövdesi ile faaliyetlerini sürdürmektedir. Aynı zamanda ürünün flanşlı, dişli veya kaynaklı bir biçimde kullanılabilmesi de çeşitlilik anlamında son derece önemlidir.

Akış ve debi değerleri çerçevesinde üretimi sağlanabilen bu vana tipi, paslanmaz çelikten de üretilmektedir. Böylelikle ürünün iç yapısının işlevselliği kadar dış yapısının dayanıklılığı da ürünü tercih edilebilir kılmakta. Tüm bu etkenler dahilinde de başta doğalgaz hatları olmak üzere birçok alanda plug vanalar tercih edilmektedir.

TEKLİF AL

Plug Vana Kalite Standartları

Tüm ürünlerimiz DIN –ANSI – API normlarına uygundur. Kalite Belgelerimizi İncelemek İçin > Tıklayın!

Plug Vana Özellikleri

Malzemeler : Sfero , Çelik , Paslanmaz Çelik , Monel Hastelloy
Bağlantı : 2 – 7 Yollu, Flanşlı, Kaynak Ağızlı , Dişli
Tahrik Ünitesi : Kollu, Dişli Kutulu, Elektrikli, Pnomatik, Hidrolik
Sızdırmazlık: Metal Metale, PTFE/PFA
Anma Çapı : DN 15 – 600 1/2″ – 24″
Anma Basıncı : PN 10 – 320 / Class 150 – 2500

Plug Vana Boyutları

Standart Dizayn
PN 10-40/Class 150-300 DN 15-500/1/2″ – 20″
3 – 7 Yollu Plug Vana
PN 10-40/Class 150-300 DN 15-500/1/2″ – 20″
Yüksek Basınç Plug Vana
PN 10-100/Class 100-600 DN 15-500/1/2″ – 20″

Plug Vana Teklif Almak İçin Bize Mesajınızı Yazıp Gönderin

    Call Now ButtonAra
    × WhatsApp Destek