Pompa Koruma Çek Vanaları 2021

Çek vanalar, başta yangın söndürme sistemleri olmak üzere onlarca farklı endüstride kullanıcılarına büyük avantajlar getirmeye devam eden bir vana çeşididir. Bu anlamda tek yönlü akışkanların kontrolünün sağlanması adına pompa koruma çek vanaları da sık sık tercih edilir. Oldukça kolay bir kullanıma sahip olan çek vanalar sayesinde, güvenlik sistemlerinin geçerliliği artmaya başlarken güvenlik zafiyetleri en alt seviyelere inmeye başlamıştır. Barındırdığı özellikler itibariyle ürün sektörün en çok talep gören vana çeşitleri arasında konumlanmayı başarmıştır.

Düşük seviyelerdeki sıcaklıklardan yüksek sıcaklıklara kadar farklı değişkenler çerçevesinde kullanılabilme özelliği barındıran bu vana türü, inç olarak da değişebilmektedir. Kullanım alanına ve kullanım sıklığına göre 1 inçten 16 inçe kadar farklı boyutlarda üretimi sağlanmaktadır. Pompa koruma çek vanaları, sistemsel sorunların önüne geçmek adına büyük kolaylıklar sağlamaktadır. Akışkanın ayarlanan düzeyden daha hızlı veya daha yavaş aktığı zamanlarda, bahsi geçen bu vana türü büyük bir göreve sahiptir.

Kullanım kolaylığının yanı sıra çeşitli alternatifler de barındıran bu vana türü, flanşlı bir şekilde de üretilmeye devam edilmektedir. Basınç farkı da barındırmasıyla bilinen pompa koruma check valve, seçim anlamında tercihi fabrikaya ve kullanıcılara bırakabilir.

Pompa Koruma Çek Vanaları Özellikleri

Pompa Koruma Çek Vanaları 2020

Pompa koruma çek vanaları, bir sistemde kullanıldığı gibi ana görevi bağlamında geri akışı durdurmak ve sistemi korumak üzerine kuruludur. Hidrolik dizayn açısından en iyi vana türü olarak gösterilen bu ürün, en düşük basınç kaybına sahip olmasından dolayı da ön plana çıkmayı başarır.

Sahip olduğu dizayn itibariyle yedek parça arayışı ve bakım gibi kavramlara uzak olan pompa koruma çek vanaları, ana malzeme ile uzun süreli kullanım imkanını karşımıza çıkarır.

Kapanma mesafesi bağlamında da en kısa süreye sahip olmasından kaynaklı bir biçimde, pompaların güvenliğini sağlayan vanalar arasında ön plana çıkarlar. Çok sayıda farklı türde kullanılabilen bu vana türü, gerektiği taktirde yatay, gerektiği zamanda ise dikey olarak kullanım şansına sahiptir.

Su koçu darbelerini de def etmeyi başaran pompa koruma çek vanaları, bu anlamda büyük bir beğeni toplamayı başarır.

Pompa Koruma Çek Vanaları Nerelerde Kullanılır?

Tek akışkan yönünü kontrol altına alarak aksi yöndeki bir akışın önüne geçmeyi başaran bu vana türü, özellikle yangın söndürme sistemleri içinde son derece önemli bir konuma sahip durumdadır.

Çek vananın asli görevini yerine getiremediği durumlarda pahalı olarak nitelendirilebilecek ekipmanların zarar görebileceği uygulamalar da, pompa koruma çek vanaları için çalışma alanlarından biridir.

Halihazırda kullanılmakta olan bir vananın ekipman koruma faaliyetini yerine getiremediği taktirde de bu vana türü sık sık tercih edilir.

Bu bağlamda kaliteli ve uzun süreli ana parça kullanımını mümkün kılan pompa koruma özelliğine sahip çek vanalar, Adavana’da en uygun fiyatlarla değerli müşterilerimize sunulur.

Call Now ButtonAra
× WhatsApp Destek