Sızdırmazlık Testi Nedir? Sızdırmazlık Testi Fiyatları 2020

Birçok sektör için akışkanların sorunsuz bir şekilde tamamlanabilmesi adına sızdırmazlık testi sıkça başvurulan bir yöntem olarak bilinmektedir. Özellikle kalite kontrolünün belirlenmesi ve sürecin bu verilere dayalı olarak ilerlemesi adına, sızıntı testleri sık sık yapılır ve böylelikle net veriler elde edilir.

Güvenilir bir iş sürecini sürekli hale getirmek adına gerçekleştirilen bu testler, günümüzde yasal prosedürlere bağlı olarak yapılmaya devam eder. İş güvenliğini ön planda tutmak ve işçilerin sağlığını korumak için konu ile alakalı olarak birçok farklı yönetmelik ortaya çıkmıştır.

Bu yönetmelikler çerçevesinde de en sağlıklı testleri yaptırabilmek ve bunun sonucunda üretimlerin kaldığı yerden sorunsuz bir şekilde devam etmesi mümkün hale gelmiştir.

Sızıntı testlerinde farklı yöntemlerin kullanılması, tekdüze bir sistemi ortadan kaldırmakta ve kullanılan ekipmanlara göre çeşitli test yöntemlerinin tercih edilmesini sağlamıştır. Günümüzde teknolojinin de gelişimi ile birçok farklı yöntem sayesinde iş kolları son derece verimli bir üretim sürecini devamlı hale getirebilmektedir.

Elbette ki bunun yanı sıra iş güvenliğini de sağladıkları için çalışanların da tehlike ile karşı karşıya kalmasının önüne geçerler. Bu durum, alternatif sızdırmazlık testi yöntemlerini karşımıza çıkarmaya devam etmektedir.

Hava ile Sızdırmazlık Testi

Sızdırmazlık Testi Nedir 2020

Özellikle otomotiv sektöründe hava ile sızıntı testi sık sık tercih edilen yöntemlerin başında gelmektedir. Bahsi geçen yöntem ile bir cihazın teknoloji ile entegre olmasıyla beraber net veriler elde edilebilmektedir. Hızlandırılmış bir akışın üst kısmında yer alan mikro sensör, verileri ortaya koyar.

Duyarlılığı belirli bir seviyeye kadar olan iş kollarında bu yöntem sürekli olarak tercih edilmektedir. Bahsi geçen teknoloji, güç aktarma organlarının söz konusu olduğu ortamlarda ön plana çıkar. Kolay ve özel bir kullanıma sahip olmasından dolayı hava ile sızıntı testi fazlasıyla verimli bir sonuç elde edilmesini sağlamaktadır.

İzleyici Gazı ile Sızdırmazlık Testi

Kaçak bir dedektörün test yöntemlerini lokalize etmesi ile beraber ortaya çıkan bu yöntem, helyum ve hidrojenin izleyici gazı biçiminde kullanılması ile sorunsuz bir performans sağlamaya devam etmektedir.

Cihaz; güvenilirlik, hız ve tekrarlanma açısından son derece verimli sonuçlar sunduğu için büyük bir beğeni toplamayı başarır. Uzun süreli dayanıklılığı da, izleyici gazı yöntemi ile gerçekleştirilen sızdırmazlık testi yöntemini dikkat çekici kılar.

Bu yöntemin en sık kullanıldığı alanları şu şekilde listeleyebiliriz;

  • otomotiv endüstrisi
  • elektronik bileşenler
  • ve soğutma elemanları/sistemleri.

Akustik ile Sızdırmazlık Testi

Üçüncü bir yöntem ile de iş kollarında sızıntı testleri gerçekleştirilmektedir. Özellikle yeraltı akaryakıt tanklarının kaçak tespitlerinin yapılması, bu testler sayesinde mümkün hale gelmektedir.

Sızdırmazlık Testi Fiyatları

En uygun fiyat aralıkları ile sızıntı testlerini yapabilmek mümkün olmaktadır. Bu bağlamda bizimle iletişime geçerek sızdırmazlık testi fiyatlarımız hakkında detaylı bilgi alabilir, sürecin nasıl ilerlediğini öğrenebilir ve işin kalitesiyle ilgili detaylara vakıf olabilirsiniz. Her iş koluna uygun yöntemlerimiz arasında özgür bir biçimde tercih yapabilirsiniz.

Call Now ButtonAra
× WhatsApp Destek