Stainless Steel Valve 2021

Sahip olduğu özellikler ve sistemleri daha da kolay bir kullanım aracı haline getirmesi nedeniyle vanalar, çok sayıda endüstri için oldukça büyük bir öneme sahip durumdadır. Bu bağlamda Stainless steel valve de birçok sektör için can damarı konumunda yer alan bir çeşit olarak bilinmektedir. Yangın söndürme sistemlerinden sıvı akışkanların olduğu işlere kadar onlarca farklı sektör, vanaların sağladığı katkılar ile daha pratik bir süreçten geçmektedir. Risksiz ve emniyetli bir kullanım deneyimi kadar, dış etkenlerden etkilenmeyen vana çeşitleri de oldukça fazladır.

Debi seviyelerinin manuel bir şekilde kontrol edilemediği durumlardan akışkan yönlerinin değişmesine kadar, belirli sistemlerde sorunlar mutlaka karşımıza çıkabilmektedir. Bu anlamda da yardımcı bir ekipman hem işin kolaylığını arttırırken hem de çalışanlara daha pratik bir süreç imkanı tanır. Dolayısıyla da onlarca farklı sektör, vanaların yardımı ile daha kaliteli olanaklar sağlama imkanı bulur. Stainless steel valve de vana çeşitleri arasında dikkat çeken ve kendi içinde de bazı alternatiflere ayrılan bir model olarak bilinmektedir. Borulama sistemlerine birkaç farklı yol ile bağlanma imkanı bulan bu vana türü, 3 farklı şekilde sistemlere dahil olur.

Dişli bağlantı, flanşlı bağlantı ve kaynaklı bağlantı, Stainless steel valve için sistemlere bağlanmanın üç yoludur. Bu bağlamda da iki farklı yöntem ile bu vanaları inceleyebilmek mümkün hale gelmektedir.

Paslanmaz Dişli Küresel Vana

Stainless Steel Valve 2020

Stainless steel valve çeşitleri arasında yer alan paslanmaz dişli küresel vana, bünyesinde yer alan bir küreden dolayı kullanılmakta olan ismini almıştır. Mekanizmanın küre şeklinde olmasının yanı sıra, bu kürenin bir yönü de deliktir. Debi düşürmeye, akışkanın açılmasına veya kapanmasına olanak tanıyan dişli küresel vana, basıncın düşük seviyelerde seyrettiği boru hatlarında sıklıkla tercih edilir.

Paslanmaz Çelik Kelebek Vana

Paslanmaz çelik kelebek vana, günümüzde ağırlıklı olarak gıda tesislerinde tercih edilmektedir. Çelik boru devrelerinin üst kısımlarında kullanılabilen paslanmaz çelik kelebek vana, hatlara kaynak yapılması sonucunda sistemlere katılabilmektedir. Ağırlıklı olarak argon kaynağının kullanıldığı Stainless steel valve çeşidinde, paslanmaz kelebek vanalar hat içindeki akış sistemlerini daire şeklini alan diskleri sayesinde kontrol edebilmektedir.

Vananın gövde kısmında yer alan diskler, vananın kolunun mile yön vermesini sağlar. Böylelikle de akışın kontrol edilmesi, Stainless steel valve sayesinde mümkün hale gelir.

Stainless Steel Valve Fiyatları

Endüstrilere kattığı artı değerler ile olmazsa olmaz bir konuma gelmeyi başaran Stainless steel valve, fiyat anlamında da farklı değişkenlere sahiptir. Basınç seviyelerine göre üretimi yapılabilen bu ürün, aynı zamanda boyut anlamında da farklı değişkenler çerçevesinde ortaya çıkar. Dolayısıyla da fiyatlar değişebilir.

Fakat yine de bütçenize uygun bir fiyat listesi aradığınız taktirde, Adavana’yı ziyaret ederek sektörün ortalama fiyatlarından daha uygun bir standartta vana satın alma şansınız bulunmaktadır.

Call Now ButtonAra
× WhatsApp Destek