VANA TAMİRİ BAKIM ONARIM – ENDÜSTRİYEL VANA TAMİRİ

VANA TAMİRİ BAKIM ONARIM – ENDÜSTRİYEL VANA TAMİRİ

Ada Vana Tamiri Vana Bakım ve Onarım Endüstriyel Vana Tamiri

Endüstriyel vana projelendirme çözümleri sunduğumuz farklı sektörlerden tüm müşterilerimize satış sonrası servis, bakım ve tamir hizmeti sunuyoruz. Ayrıca kendi projelerimiz dışında ki tüm endüstriyel marka vanaların bakım ve tamir hizmetini uzman ekiplerimiz sertifikasyonlara uygun şekilde gerçekleştirmektedir.

Hedefimiz ve Vizyonumuz

Endüstriyel vana tedariği ve bakım servis hizmetlerinde edindiğimiz tecrübe ve ihtiyaçlara paralel olarak müşterilerimize her zaman son teknoloji kontrol ekipmanlarıyla garantili servis hizmeti sunarız. Ayrıca servis hizmeti veren uzmanlarımızı düzenli eğitim programlarıyla geliştiririz.

Nasıl Çalışırız? 

Endüstriyel vana arızası, bakım veya tamir ihtiyacının tespiti yapıldıktan sonra teklif sözleşmesi hazırlanır. Sözleşmenin onaylanmasından sonraki aşamada belirtilen süre içerisinde vana bakım, arıza veya tamiri gerçekleştirilerek son test, karşılıklı kontrol ve onaylama gerçekleştirilir.

Neden Ada Vana?

 • Sahada Bakım ve Tamir Hizmeti
 • Yedek Parça Desteği (Stok ve İmalattan)
 • Acil Müdahale Destek Ekibi
 • Tamir ve Bakım Hizmetlerinde 1 Yıl Garanti
 • 7/24 Satış Sonrası Servis Hizmeti

Endüstriyel Vana Servis Uygulamaları

 • checkTaşlama ve torlanama
 • checkSızdırmazlık parçaları değişimleri
 • checkLebleme
 • checkCuruf ve diğer atıkların temizlenme işleri
 • checkKaynaklama ve sitelitleme

Servis Verilen Endüstriyel Vana Çeşitleri

 • checkKontrol Vanası bakım ve tamiri
 • checkYüksek Basınç Vanalar bakım ve tamiri
 • checkEmniyet Vanası bakım ve tamiri
 • checkBasınç Tahliye Vanası bakım ve tamiri
 • checkBasınç Düşürücü Vana bakım ve tamiri
 • checkKüresel Vana bakım ve tamiri
 • checkSürgülü Vana bakım ve tamiri
 • checkGlobe Vana bakım ve tamiri
 • checkBıçak Sürgülü Vanası bakım ve tamiri
 • checkPlug Vana bakım ve tamiri
 • checkChoke Vana bakım ve tamiri
 • checkKazan Armatürleri bakım ve tamiri
 • checkCryojenic Vana bakım ve tamiri
 • checkEnerji Santrali Vanaları bakım ve tamiri
 • checkKimyasal Proses Vanaları bakım ve tamiri

VANA TAMİRİ NASIL YAPILIR ?

Çok fazla sayıdaki endüstri ve iş kolunda hayatı kolaylaştıran detaylar arasında yer alan vana kullanımı, günümüzde de sık sık tercih edilmektedir. Elbette ki kullanım bağlamında vana tamir bakım ve onarım işlemleri de uzun süreli kullanımların ardından ihtiyaç olarak karşımıza çıkabiliyor. Birçok farklı sektörün can damarları arasında yer alan vanalar, işlevselliği ve bulundurduğu özellikler sayesinde sık sık ön plana çıkar. Onlarca farklı sektöre can vermesinin yanı sıra, birçok iş kolu için de farklı alternatifleri bulunmaktadır. Bu anlamda da bazı ürünler uzun süreli kullanım ömrüne sahip iken bazı ürünler de daha kısa süreli fakat yüksek performanslı olanaklar sağlamaktadır.

Vana çeşitleri arasında yer alan bütün alternatifler bir yerden sonra tamirat işlemini gerektirebilir. Bu nedenle de vana tamir bakım ve onarım işlemleri son derece önemlidir. Bu işlemi doğru bir yerde yaptırarak ekstra masrafa girmenin ve yeni bir vana alımı için araştırma yapmanın önüne geçilebilir. Birçok sektörün önemli yardımcı ekipmanları arasında kendine yer edinmiş olan vanalar, çeşitli alternatiflere ayrıldığı için maksimum verim almak daha da kolaylaşmıştır. Fakat çevresel etkenlere ve transferi yapılan akışkanın çeşidine göre pek çok etken dahilinde tamirat gerekebilmektedir.

Onarımı yapılan vananın aynı performansta olmasa da buna yakın bir düzeyde katkı sağlaması işten bile değildir. Bu nedenle de vanalar, iş kolları için uzun süreli kullanıcı deneyimi adına onarım imkanı da tanımaktadır. Bu anlamda her vana türünün farklı tamirat sistemleri olduğu gibi bu ürünler arasında gate vana tamiri de önemli bir yer tutmaktadır. Gate vanalar, işlevselliği itibariyle birçok sektör için önemli bir unsur olarak bilinirken, tamiratının yapılması sonucunda aynı performansı sürdürmeye devam eder.

GATE VANA TAMİRİ

Gate vana tamiri, akışkan transferinin yönlerinin sağlanmasını gerçekleştirmek adına ürünün verimli bir biçimde çalışmasını amaçlamaktadır. Vana tipinin bünyesinde yer alan özellikleri sayesinde akışkanların insan kontrolü mekanizmasının oluşmasını sağlayan ürün, kendi içinde de çeşitli alternatiflere ayrılmış durumdadır.

Ürün sayesinde debi kontrolü ve akışkan transferlerinin gözetlenebilir bir şekilde karşımıza çıkması, sektörel bazda onlarca iş koluna artı değer katmaktadır. Bunun yanı sıra ürünün çeşitli etkenlere bağlı olarak bazı problemler yaratması da işten bile değildir. Böyle bir problem karşısında da ürünün kullanıcıları alternatif çözüm önerileri aramakta ve vananın eski performansına kavuşması için araştırma yapmaktadır. Araştırma sonucunda da gate vana tamiri imkanı karşılarına çıkmaktadır. Ürünün eski performansına yakın bir düzeyde işlevsellik kazanması adına yapılacak tamiratlar, son derece uygun fiyatlı olduğu için yeni ürün satın alımı gerçekleştirmek yerine tamirat yöntemi seçilebilir. Büyük kolaylık sağlayan bir ürün olarak bilinen gate vanaların tamir sürecinden sonra aynı performansa yakın bir etkinlik göstermesi, ürünü kullanılabilir kılan en önemli unsurdur. Dolayısıyla da vana tamir bakım ve onarım için tüm vana çeşitleri zaman zaman bazı ihtiyaçlar duymaya devam eder.

GLOBE VANA TAMİRİ

Gate vana tamiri için geçerli olan tüm unsurlar globe tipi vanalar için de geçerli durumdadır. Yapısı itibariyle globe vanalara fazlasıyla benzeyen fakat iç dizaynı ile bu türden ayrılan globe vanalar da, birçok sektörde tercih edilen bir ürün olarak bilinmektedir. Elbette ki globe vana tamiri ile ilgili sorular da sık sık gelmeye devam ediyor. Ürünün ilk alındığı zamanlardaki maksimum performansına göre düşüş yaşamaya başlamasının ardından birçok kullanıcı, vananın tekrardan bu verimliliğe kavuşması adına araştırmalar yapmaktadır. Araştırmalar sonucunda da globe vana tamiri ile bağlantılı olarak bizlere ulaşabilir, alternatif çözüm önerileri ile ekstra masraflardan feragat edebilirsiniz.

Oldukça pratik bir ürün olan ve akışkanlarının kontrolünün insan bünyesine geçişini sağlayan globe vanalar, çok sayıda farklı unsur barındırmaktadır. Bu anlamda da diğer vana türlerinde de tamirat işlemi mümkün olabilmektedir. Emniyet vanası/ventili tamiri gibi imkanlar da Adavana çatısı altında yer almaktadır.

Sektörler açısından düşünüldüğü taktirde sıvı akışkanların ve zaman zaman gaz transferinin mümkün hale gelmesini sağlayan vanalar, alındığı andan itibaren aynı etkinlik ile kullanılmak ister. Bunun yanında ürünlerin sorunsuz bir biçimde çalışması adına da sektöre olan uygunluğu elzemdir. Globe vanalar da bu bağlamda doğru sektörde tercih edilmesine rağmen bazı problemler yaşayabilir. Yaşanan problemler karşısında ürünün verimliliğini kaybetme seviyesini minimum seviyelere indirerek tamir işlemi yapabilmek mümkün hale gelmektedir. Bu anlamda vana tamir bakım ve onarım işlemleri, farklı vana türleri için de geçerli hale gelmektedir.

KÜRESEL VANA TAMİRİ

Globe vana tamiri seçeneğinde olduğu gibi küresel vanalar adına da tamir işlemi gerçekleşmektedir. Küresel vana tamiri için mümkün olan tüm işlevsellikler aynı biçimde kullanıcıya aktarılmaya çalışılır. Tamir sonucunda çok sayıda farklı sektör için oldukça kritik bir ürün olan küresel vanaların sorunsuzca tamamlanması amaçlanır. Vana tamiratı sonrasında ürünün eski performansına kavuşması, kullanıcılara farklı endüstrilerde avantaj sağlamaya devam etmektedir.

Vana tamir bakım ve onarım işlemleri için küresel vanalar da yoğunluklu biçimde tercih edilmektedir. Çünkü işlevsellik gösterdiği sektörlere göre aşınmaları ve yıpranmaları daha kısa bir süre içerisinde geçerli olabilmektedir. Böyle bir problem ile karşılaşıldığı taktirde de küresel vana tamiri için bizlerle iletişim kurarak en pratik çözüm önerilerini alabilirsiniz.

KONTROL VANASI TAMİRİ

Sektörler arasında akışkan kontrolünü sağlamak ve süreci yönetmek adına kontrol vanaları da hayati bir öneme sahiptir. Dolayısıyla yıpranması mümkün olabilen kontrol vanaları adına küresel vana tamiri gibi bir yöntem uygulanabilir. Vana tamir bakım ve onarım imkanlarının kontrol vanalarında da mümkün hale geldiği günümüzde, sektörlerde sorunsuz bir işleyiş adına bu işlem de gerçekleştirilmektedir.

Gıda tesislerinden soğuk ve sıcak depolara kadar onlarca farklı alanda tercih edilen kontrol vanaları, kullanım sıklığına göre eski performansını kaybetmeye başlayabilir. Böyle bir durum ile karşı karşıya kalındığı taktirde de kontrol vanası tamiri için çeşitli araştırmalar yapılır. Fakat Adavana bünyesinde yer alan garantili tamirat hizmetleri sayesinde, müşteriler böyle bir problem ile vakit kaybetmekten kurtulur. Oldukça pratik bir biçimde gerçekleştirilen onarım işlemleri sayesinde ürüne eski verimlilik ile kavuşma imkanı Adavana sayesinde mümkün hale gelir. Müşteri memnuniyetini sağlamak adına var gücü ile çalışmayı sürdüren markamız, tüm vana tiplerine uygun onarım ve bakım işlemleri sağlamaya devam ediyor.

EMNİYET VANASI/VENTİLİ TAMİRİ

Yangın söndürme sistemleri başta olmak üzere birçok güvenlik gerektiren sektörde tercih edilen emniyet vanaları da, sık kullanıma bağlı olarak aşınma problemi yaratabilir. Kontrol vanası tamiri hizmetleri sağlayan markamız, bu anlamda da ön plana çıkmaktadır.

Emniyet vanası/ventili tamiri işlemleri ile ürünlerin sorunsuz bir biçimde kullanımı mümkün hale gelir. Büyük bir pratiklik içerisinde gerçekleştirdiğimiz tamir işlemleri ile beraber müşteri memnuniyetimiz artmaya devam eder. Özellikle risksiz bir kullanım için oldukça önemli bir ekipman olan emniyet vanaları, bu bağlamda bazı sorunlar ile karşı karşıya kalabilmektedir.

Dış dizaynından iç yapısına kadar pek çok farklı nedene bağlı olarak bozulmasının ardından, emniyet vanası/ventili tamiri oldukça kolay bir şekilde gerçekleştirilir.

Vana tamir bakım ve onarım işlemleri ile sektörde adını duyurmuş olan Adavana, kullandığınız vana markası ve çeşidi ne olursa olsun yalnızca bir telefon uzağınızda! Her türden tamir, bakım ve onarım uygulaması için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Adavana

Tedarik ürünlerimiz arasında DIN –ANSI – API normlarında Sürgülü Vanalar , Glob Vanalar Kontrol Vanaları , Motorlu-Pnömatik-Hidrolik -Manuel Kumandalı vb çözümler yer almaktadır.

ATÖLYE / DEPO

phone_iphone0 226 461 50 57

mailinfo@adavana.com.tr

location_onDevletyolu altı mah. incirlik sk. marin çarşı sanayi sitesi b blok no:15/2 /27-28 Altınova / YALOVA

MERKEZ OFİS

phone_iphone0 224 441 44 46

mailinfo@adavana.com.tr

location_on100.Yıl Mah. Hakan Sepetçi Cad. No:3 Arkat Plaza A Blok Kat:1 Daire:9 NİLÜFER/BURSA Nilüfer/ Bursa