Basınç Transmitteri

Basınç Transmitteri
Malzemeler : Paslanmaz Çelik ( AISI 316L)
Bağlantı : Alttan
Tip : Normal, Ex – Proof
Çıkış Tipi : 4-20 mA, 0-10V
Ölçüm Aralığı : 0-2000 Bar
Teklif Al

Ada Vana olarak  Paslanmaz Çelik ( AISI 316L) malzemeden üretmiş olduğumuz Basınç Transmitterleri ile basınçlı hava sistemlerinin daha performanslı çalışmasını sağlayabilirsiniz. Hidrolik ve basınçlı hava sistemlerinizin hassas, hızlı ve kontrol açısından daha esnek olması için işletmelerinizde rahatlıkla kullanabilirsiniz.

Table of Contents

  Kolay kullanıma ve kolay kuruluma sahip olan Basınç Transmitterlerinin bağlantısı altan yapılmaktadır. Tipi Normal ve Ex-Proof olan ürünümüzün çıkış tipi 4 – 20Ma İLE 0 – 10V ‘dir. Ölçüm ağırlısı ise 0 ila 2000 Bar arasındadır. Ölçülen Basınç Transmitterleri ile basıncın büyüklüğü veya değişimini standart elektriksel değere çevirmesini de sağlamaktadır.  Böylece herhangi bir prosesteki değişimin algılanması ve mevcut prosese yön vermesine yardımcı olan Basınç Transmitterleri ile güvenli akışkan ölçümü sağlanmaktadır. Sizlerde uygun fiyatlardaki Basınç Transmitterlerine sahip olmak istiyorsanız bizimle irtibata geçebilirsiniz.

  Basınç Transmitteri Nedir?

  Sistemlerde karşımıza çıkacak sonuçların kontrol edilebilir olmasını kolaylaştıran Basınç Transmitteri her sektörde kullanımıyla kullanıcı dostudur. Basınç transmitteri ölçülen basınç değerini ve basınç değerinin değişimini elektriksel bir değere çevirerek anlaşılır hale getirir. Basınç transmitterleri filtre kirlenmelerini ölçümerinde, basınçlı tankların ölçümlerinde yüksek sıcaklıklarda ve yüksek basınçlarda kolaylıkla kullanılabilir.

  Basınç transmitterini özetlemek gerekirse bu sistem elemanı en basit anlamıyla gaz ve sıvıların basıncını ölçen bir sensör görevi görür. Karşınıza sadece basınç değeri çıkartmak yerine basıncın artışını ve azalışını, değişimini ve değişiminin büyülüğü konusunda kullanıcıyı belirgin olarak uyarır. Elektriksel değerler olarak karşınıza çıkarttığı bu büyüklükler sayesinde sistemin sağlıklı olup olmadığını kolayca anlayabilirsiniz. Basınç transmitteri sistemin düzenli, stabil olması konusunda sizlerin işini oldukça kolaylaştıracaktır.

  Basınç Transmitteri Nerelerde Kullanılır?

  Transmitterin ne olduğu konusunda biraz fikir sahibi olduysanız neredeyse her sistemde, tesisatta kullanılması gereken bir sistem elemanı olduğu konusunda bizlerle hem fikir olmuşsunuzdur. Basınç transmitterleri sahip olduklarını potansiyeli çok farklı alanlarda sergilemektedirler. En çok tercih edilen basınç elemanları arasında olmalarının yanında çok yönlülükleriyle de büyük ilgi toplarlar.

  • Sıvı tesisatlarında,
  • Gaz tesisatlarında,
  • Saanayide,
  • Düzenli ölçüm gereken tüm sistemlerde,
  • Kimya,
  • Gıda,
  • İlaç,
  • Teknolojik aletlerde kullanılır.

  Listede görebileceğiniz gibi basınç transmitterleri birçok farklı alanda benzer işi yapması amacıyla kullanılmaktadır. Eğer basınç değişimi konusunda bilgi sahibi olmak, sistemin güvenliğine katkıda bulunmak istiyorsanız ilk olarak tanışmanız gereken ürünler arasında kesinlikle basınç transmitterleri gelmektedir.

  Basınç Transmitterinin Çalışma Prensibi

  Ürünü diğer sensörlerden, basınç ölçerlerden ayıran çok ama çok önemli bir prensip vardır. Basınç transmitterlerinin çalışma prensibi diğer ölçüm cihazlarının aksine sadece mutlak veya sadece görece ölçüm yapmamasıdır. Bu iki önemli ölçüm türünü de tek başına yapabilen transmitter sayesinde sisteminizdeki gazların ve sıvıların hem göreli olarak hem de mutlak olarak sahip oldukları basınç değerlerini kolayca öğrenebilirsiniz.

  Bu süre zarfında sadece mutlak değerleri gözlemlemek değil, basınç değerlerinin değişimlerini kolaylıkla takip edebilirsiniz. Tesisatın basıncının nasıl bir artış, azalış gösterdiğini anlamanın en kolay yöntemlerinden birisi olarak kullanılabilir ve analiz, güvenlik gibi alanlarda kullanılması en önemli ürünlerden birisidir.  

  Basınç Transmitteri Çeşitleri

  Adavana tarafından üretilen basınç transmitterlerinin çeşitleri yine Adavana ve tüketici özelinde değişmektedir. Diğer malzemelerimizin aksine çok farklı materyaller kullanmak yerine büyük ölçüde tek tip ürettiğimiz ama özel olarak değişikliklere gidebileceğimiz basınç transmitterleri çeşitlerini sizlerle paylaşmak isteriz.

  • Paslanmak Basınç Transmitteri
  • Parmak Tip Basınç Transmitteri
  • Ex-Proof Basınç Transmitteri

  Kullanılacak sisteme ve sizin tercihinize göre değişebilecek çeşitleri sizlerle paylaşmaya çalıştık. Bir üründe karar vermeden önce Adavana yetkililerini arayarak ürün hakkında ve çeşitleri hakkında bilgi alabilirsiniz böylece sizin için en doğru ürüne en kısa sürede kolaylıkla erişebilirsiniz.

  Basınç Transmitteri Fiyatları

  Fiyatlar diğer ürünlerimizde de olduğu gibi kullanmak istediğiniz alan için hangi çeşidi tercih ettiğinizle, hangi materyallerle alakalı olduğuyla doğrudan alakalıdır. Bu süreçte sizlerle kesin bir fiyat paylaşmamız doğru olmayacaktır çünkü Adavana olarak isteğinize uygun, özel üretim transmitterler üretiyoruz ve kullanımınıza sunuyoruz.

  Bu nedenle fiyat üretilen malzemeye göre değişmektedir. Adavana’yı arayarak hem basınç transmitteri fiyatlarını öğrenebilir hem de konu hakkında aklınıza takılan her soruya yanıt bulabilirsiniz. Sizlerle iletişimde olacak ekip arkadaşlarımızın profesyonelliğinden ve bilgisinden şüpheniz olmasın.

  Malzemeler :Paslanmaz Çelik ( AISI 316L)
  Bağlantı :Alttan
  Tip :Normal, Ex – Proof
  Çıkış Tipi :4-20 mA, 0-10V
  Ölçüm Aralığı :0-2000 Bar
   
  Basınç Transmitteri
  0-2000 Bar4-20 mA, 0-10V
  Fark Basınç Transmitteri – Düşük Basınç Ve Fark Basınç İçin
  (-1)-(1000 m Bar)4-20 mA

  İLETİŞİM FORMU


  Adavana

  Tedarik ürünlerimiz arasında DIN –ANSI – API normlarında Sürgülü Vanalar , Glob Vanalar Kontrol Vanaları , Motorlu-Pnömatik-Hidrolik -Manuel Kumandalı vb çözümler yer almaktadır.

  ATÖLYE / DEPO

  phone_iphone0 226 461 50 57

  mailinfo@adavana.com.tr

  location_onDevletyolu altı mah. incirlik sk. marin çarşı sanayi sitesi b blok no:15/2 /27-28 Altınova / YALOVA

  MERKEZ OFİS

  phone_iphone0 224 441 44 46

  mailinfo@adavana.com.tr

  location_on100.Yıl Mah. Hakan Sepetçi Cad. No:3 Arkat Plaza A Blok Kat:1 Daire:9 NİLÜFER/BURSA Nilüfer/ Bursa