Plug Vana

Plug vana
Malzemeler : Sfero , Çelik , Paslanmaz Çelik , Monel Hastelloy
Bağlantı : 2 – 7 Yollu, Flanşlı, Kaynak Ağızlı , Dişli
Tahrik Ünitesi : Kollu, Dişli Kutulu, Elektrikli, Pnomatik, Hidrolik
Sızdırmazlık : Metal Metale, PTFE/PFA
Anma Çapı : DN 15 – 600 1/2″ – 24″
Anma Basıncı : PN 10 – 320 / Class 150 – 2500
Teklif Al

Basınç düşürücü vanalar sayesinde günlük yaşantımızda da sıklıkla rastlamakta olduğumuz yüksek basınçtan dolayı patlamakta olan boruları ve kullanılan tesisat yada cihazları da kontrol altına alabilirsiniz. Basınç Düşürücülerimizin sıcaklığı (-200 °C) – (+700 °C) arasındadır. Anma Çapı DN 15 – DN 200 arasında olup Anma Basıncı PN 16 – PN 250 arasındadır. Sizlerde kolay kullanıma ve kolay kuruluma sahip olan basınç düşürücülerden yararlanarak işletme içi emniyetinizi sağlamak için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Table of Contents

  Yurtiçi ve yurtdışı stoklarımız sayesinde çok kısa sürede vana taleplerinizi karşılayabilmekteyiz!

  PLUG VANA (BASINÇ DÜŞÜRÜCÜ VANA) ÇEŞİTLERİ

  Ada Vana olarak:

  • Pik,
  • Sfero,
  • Çelik,
  • Paslanmaz Çelik,
  • Bronz

  veya özel malzemelerden siparişe özel Plug Vana (Basınç Düşürücü) üretimi veya ithal ettiğimiz hazır stoklardan Plug Vana satışı gerçekleştirmekteyiz. Basınç düşürücüler ile basınç dalgalanmalarını engelleyerek işletme içi emniyetinizi sağlayabilirsiniz. Hava tesisatı, su tesisatı ve korozyon yapmayan akışkanlarda ve gazlarda basınç dalgalanmalarını dengelemekte olan basınç düşürücülerimizin bağlantıları Flanşlı  ve Dişlidir. Tahrik Üniteleri ise kendinden kumandalıdır.

  PTFE SLEVE PLUG VANA

  Barındırdığı özellikler ile küresel vanaların yerine tercih edilebilen PTFE Sleve plug vana çeşidi, çeyrek dönüşleri ile birçok sektöre artı değer katmaya devam ediyor. Sızdırmazlık seviyesi ile büyük bir beğeni toplamayı başaran bu ürün tipinde yaygın kullanım bulunmamaktadır. Bunun en büyük sebebi de ürünün bakım anlamında oldukça sık aralıklarla bakım ve tamire ihtiyaç duymasıdır. Dolayısıyla sleve tipi vanalar, yoğun bakım gerektirmesinden dolayı küresel vanalara alternatif olarak tercih edilmektedir.

  Ancak özenli kullanıldığı taktirde küresel vanalara mükemmel bir alternatif oluşturur. Ürünü işlevsel kılan en büyük özellik, doğalgaz hatlarında fazlasıyla sorunsuz bir biçimde kullanım imkanı sağlamasıdır.

  API PLUG VANA

  Sızdırmazlık sağlayan yapısı ve başarılı kullanım unsurları ile API plug vana birçok sektörde en az küresel vanalar kadar sık bir biçimde tercih edilmektedir. Küresel vanaların işlevlerini kaybettiği sektörlerde ön plana çıkan bu ürün tipi, tek parça dökümü olan gövdesi ile faaliyetlerini sürdürmektedir. Aynı zamanda ürünün flanşlı, dişli veya kaynaklı bir biçimde kullanılabilmesi de çeşitlilik anlamında son derece önemlidir.

  Akış ve debi değerleri çerçevesinde üretimi sağlanabilen bu vana tipi, paslanmaz çelikten de üretilmektedir. Böylelikle ürünün iç yapısının işlevselliği kadar dış yapısının dayanıklılığı da ürünü tercih edilebilir kılmakta. Tüm bu etkenler dahilinde de başta doğalgaz hatları olmak üzere birçok alanda plug vanalar tercih edilmektedir.

  PLUG VANA ÇALIŞMA PRENSİBİ

  Plug vana çalışma prensibi sıvı akışını kontrol edebilmek için tıkacın vana gövdesi boyunca döndürülmesine dayanır. Plug vanalar açıkken akışın kolay olabilmesi için birçok oyuk geçiş yoluna sahip olabilirler. 90 derecelik hareketlerde bulunan plug, akışkanın tamamen geçebilmesine veya geçişinin tamamen durdurulmasına yarar.

  PLUG VANA NE İŞE YARAR?

  Plug vana partiküllü boru hatlarında akışın sağlanması için kullanılır. Partiküller başka vanalara zarar verirken yağlanmış plug vanalar bunlardan etkilenmez. Böylece akışkanın geçişi sağlıklı bir şekilde kontrol edilebilir. Plug vanalarının bir diğer kolaylığı ise tesisatı tıkayabilecek yapıdaki parçacıkların katılaşarak vanayı tıkamasını önler. Çamur, bulamaç gibi maddelerin taşındığı hatlarda akışın güvenliğini sağlar.

  PLUG VANA KALİTE STANDARTLARI

  Tüm ürünlerimiz DIN –ANSI – API normlarına uygundur. Kalite Belgelerimizi İncelemek İçin  Tıklayın!

  PLUG VANA ÖZELLİKLERİ

  Malzemeler :Sfero , Çelik , Paslanmaz Çelik , Monel Hastelloy
  Bağlantı :2 – 7 Yollu, Flanşlı, Kaynak Ağızlı , Dişli
  Tahrik Ünitesi :Kollu, Dişli Kutulu, Elektrikli, Pnomatik, Hidrolik
  Sızdırmazlık:Metal Metale, PTFE/PFA
  Anma Çapı :DN 15 – 600 1/2″ – 24″
  Anma Basıncı :PN 10 – 320 / Class 150 – 2500

  PLUG VANA BOYUTLARI

  Standart Dizayn
  PN 10-40/Class 150-300DN 15-500/1/2″ – 20″
  3 – 7 Yollu Plug Vana
  PN 10-40/Class 150-300DN 15-500/1/2″ – 20″
  Yüksek Basınç Plug Vana
  PN 10-100/Class 100-600DN 15-500/1/2″ – 20″

  İLETİŞİM FORMU


  Adavana

  Tedarik ürünlerimiz arasında DIN –ANSI – API normlarında Sürgülü Vanalar , Glob Vanalar Kontrol Vanaları , Motorlu-Pnömatik-Hidrolik -Manuel Kumandalı vb çözümler yer almaktadır.

  ATÖLYE / DEPO

  phone_iphone0 226 461 50 57

  mailinfo@adavana.com.tr

  location_onDevletyolu altı mah. incirlik sk. marin çarşı sanayi sitesi b blok no:15/2 /27-28 Altınova / YALOVA

  MERKEZ OFİS

  phone_iphone0 224 441 44 46

  mailinfo@adavana.com.tr

  location_on100.Yıl Mah. Hakan Sepetçi Cad. No:3 Arkat Plaza A Blok Kat:1 Daire:9 NİLÜFER/BURSA Nilüfer/ Bursa