Kaplin - Flanş Adoptörü

Kaplin – Flanş Adaptörü
Malzemeler : Sfero Döküm (GGG40)
Bağlantı : Dişli ,Flanşlı
Sızdırmazlık : EPDM , NBR
Anma Basıncı : PN 10-16
Anma Çapı : DN 40-600
Teklif Al

Ada Vana olarak sfero döküm malzemesinden Kaplin – Flanşlı Adaptör üretmekteyiz. Yangın tesisatı, endüstriyel borulama ve yağsız hava hatlarında sıklıkla kullanılmaktadır. Kaplin – Flanşlı Adaptörün bağlantısı dişli ve flanşlıdır.

Table of Contents

  Boru hattı üzerinde branşman alınması ve geçiş yapılması gerekli durumlarda, Pompa ve hidrofor gibi flanşlı bağlantı gerektiren ekipmanların yivli bağlantı ile boru hattına bağlanmasında ve boru hattının sonlandırılması gereken uygulamalarda kaynak muadili pratik uygulama alternatifleridir.

  Kaplin – Flanşlı Adaptörlerin Anma Basıncı PN 10 – 16 arasında olup Anma Çapı DN 40 – 600’dür.Yivli sabit ve esnek kaplin bağlantısına sahip olan envanter ile boru hatlarındaki basıncı kolaylıkla kontrol altına alabilirsiniz. Sizlerde Ada Vananın ayrıcalıklar yaratan dünyasına katılmak istiyorsanız bizimle irtibata geçebilirsiniz.

  Kaplin – Flanş Adaptörü Nedir?

  Kaplinler güvenilir güç ve hareket aktarımının en yaygın kullanılan türlerindendir. Kaplin - Flanşlı Adaptör sayesinde hareketi bir başka sistem, tesisat elamanına güç ve zaman kaybı yaşamadan aktarabilirsiniz. Sadece güç ve hareket aktarımında değil aynı zamanda hatalı hizalamanın doğuracağı sonuçları ortadan kaldırmak için de Kaplin - Flanşlı adaptör kullanılan birçok sektör vardır.

  Özellikle yangın sistemlerinde karşımıza çıkan Flanşlı Adaptörler, ek basınç durumunda sistemin hasar görmesini de esneme payları sayesinde engellerler. Aktarma yapmak istediğiniz bir tesisat elamanınız varsa hiç düşünmeden Kaplin-Flanş adaptörüne güvenebilir ve kolayca hareket aktarımı işlemini ortadan kaldırabilirsiniz. Sorunsuz bir aktarım için en önemli ürünler arasındadır.

  Kaplin – Flanş Adaptörü Nerelerde Kullanılır?

  Flanş adaptörleri hareket aktarımlarının sağlanması amacıyla birçok farklı alanda hizmet verebilecek kalitede bir tesisat ürünüdür fakat doğru kullanım için hangi alanda kullanılacağı üretim öncesi belirlenmeli veya satın alım sırasında üzerine basılarak söylenmelidir. Adavana olarak özel üretim kaplin adaptörlerini en uygun şekilde sizler için üretmeye çalışıyoruz.

  • Sıvı tesisatlarında,
  • Gaz tesisatlarında,
  • Gıda,
  • Yangın tesisatlarında,
  • Yağsız hava hatlarında,
  • İlaç alanlarında kullanılır.

  Listemizde de gördüğünüz gibi kaplin flanş adaptörleri çok farklı alanlarda kendisine düşen işi kolaylıkla yerine getirebilmektedir bu süreçte en çok kullanıldığı alanların üzerininden tekrar geçmek gerekirse, özellikle yangın ve yağsız hava tesisatlarında kaplin-flançlı adaptörleri kullanılmaktadır. Sizin de listemizdeki gibi bir alanda adaptöre ihtiyacınız varsa en doğru adrestesiniz demektir.

  Kaplin – Flanşlı Adaptörün Çalışma Prensibi

  Ürünün ne olduğuna, nerelerde kullanıldığına değindikten sonra bahsetmek istediğimiz bir diğer alan çalışma prensibi olacaktır. Kaplin Flanşlı adaptörler hareket eden, dönen sistem ürünlerini, şaftları, boruları birbirlerine bağlayan hareket iletici, bağlam cihazlarıdır. Sadece hareketi değil güç aktarımı da yatıkları için tork iletimi gibi konularda da Kaplin yani Flanş Adaptörü kullanılmaktadır. Hareketin iletilmesinin, aktarılmasının yanında kaplinler başka faydalara erişmek için de kullanılmaktadır.

  Kaplinler sistemin güvenliğini sağlamak için, şanzımana gelen şok dalgalarını engellemek ve azalmak için, milletin taşınmasını, aktarılmasını kolaylaştırılmak için kullanılmaktadır. Benzer beklentiler için de Flanş adaptörleri kullanılabilir ve Adavana tarafından önerilmektedir. Önerilere en kısa yoldan ulaşmak için bizlerle iletişime geçebilirsiniz.

  Kaplin – Flanş Adaptörü Çeşitleri

  Kaplin – Flanş adaptörlerinin farklı bağlantı türleri ve malzemelerle üretilmiş çok sayıda türü olsa da temelde iki farklı çeşidi vardır ve benzer amaçlarla farklı alanlarda kullanılırlar. Rijit adaptörler neredeyse kusursuz hizalanmış sistemlerde aradaki bağlantıyı sağlamak için özenle kullanılabilirler. Bu süreçte zaten hatasız olan sistemin güvenliğini zirveye çıkartırlar.

  • Rijit Kaplin – Flanş Adaptörü
  • Esnek Kaplin – Flanş Adaptörü

  Esnek kaplinler ise mükemmellikten uzak, hareket eden ve Kaplin’in tepkisine ihtiyaç duyan tesisatlarda sıklıkla tercih edilirler. Flanş kaplinler diğer türlerin yanında çok daha ucuz ve çok daha kullanılabilir oldukları için sıklıkla seçilmişlerdir. Doğru seçimi yapmanın en kolay yolu Adavana’yı arayacak profesyonellerimizle konuşmaktır.

  Kaplin – Flanş Adaptörü Fiyatları

  Neredeyse diğer tüm ürünlerimizde olduğu gibi Kaplin Flanşlı adaptörlerde de fiyatlar üretilen malzemelerden ve kaplin çeşidinden dolayı değişiklik göstermektedir. Adavana olarak ürettiğimiz ürünleri siz değerli müşterilerimizin kullanmak istediği şekilde özel olarak ürettiğimiz için fiyatlar ancak üretilecek ürün tamamen belli olduğunda ortaya çıkmaktadır.

  Bunlarla birlikte tesisatın güvenliğini sağlamak ve hareket bağlantısını sağlamak için kullanılabilecek en ucuz, en uygun sistem ürünlerini saymak istersek en başta Kaplin Flanşlı adaptörleri saymak en mantıklısı olacaktır. Yapacağı katkı düşünüldüğünde tesisatlarda kullanılan en iyi fiyat performans ürünlerinden birisine sahip olmak üzeresiniz diyebiliriz.

  Malzemeler :Sfero Döküm (GGG40)
  Bağlantı :Dişli ,Flanşlı
  Sızdırmazlık :EPDM , NBR
  Anma Basıncı :PN 10-16
  Anma Çapı :DN 40-600
   
  Kaplinler – Flanş Adaptörleri
  DN40-600PN10-16

  İLETİŞİM FORMU


  Adavana

  Tedarik ürünlerimiz arasında DIN –ANSI – API normlarında Sürgülü Vanalar , Glob Vanalar Kontrol Vanaları , Motorlu-Pnömatik-Hidrolik -Manuel Kumandalı vb çözümler yer almaktadır.

  ATÖLYE / DEPO

  phone_iphone0 226 461 50 57

  mailinfo@adavana.com.tr

  location_onDevletyolu altı mah. incirlik sk. marin çarşı sanayi sitesi b blok no:15/2 /27-28 Altınova / YALOVA

  MERKEZ OFİS

  phone_iphone0 224 441 44 46

  mailinfo@adavana.com.tr

  location_on100.Yıl Mah. Hakan Sepetçi Cad. No:3 Arkat Plaza A Blok Kat:1 Daire:9 NİLÜFER/BURSA Nilüfer/ Bursa