Kompansatör

Kompansatör
Tipler : Kauçuk , Metal Körüklü , Dıştan Basınçlı ,Dilatasyon , Deprem Kompansatörü
Bağlantı : Flanşlı ,Kaynak Ağızlı
Ölçüm Aralığı : 0-+ 427°C
Anma Çapı : DN32-DN3000
Teklif Al

Ada Vana olarak Kauçuk, Metal Körüklü, Dıştan Basınçlı, Dilatasyon, Deprem Kompansatörleri üretmekteyiz. Üretimini yapmış olduğumuz kompansatörlerin bağlantıları Flanşlı ve Kaynak Ağızlıdır. Kompansatörlerin çeşitlerine göre kullanım alanları değişmektedir. Kompansatörler; genellikle boru hatlarında genleşme parçaları ve titreşim absorbelerine karşı çözüm amaçlı kullanılan maliyeti uygun cihazlar olarak bilinmektedir.

Table of Contents

  Kauçuk, Metal Körüklü, Dıştan Basınçlı, Dilatasyon, Deprem Kompansatörler tiplerine sahip olan boru hatlarında yaşanacak olan ısı genleşmesini kompanze etmektedir. Boru hatlarının basınç ve ısı gibi işletme şartlarına bağlı olarak bağlantı tesisatları Flanşlı ve Kaynak Ağızlı olarak yapılmaktadır.

  Boru hatlarındaki akışkanın pratik ve ekonomik çözümünü sağlayan ölçüm aralığı 0-95°C   iken anma Çapı ise DN32-3000 arasındadır. Isıl genleşmelerden dolayı boru hatlarında ortaya çıkan sorunları çözümünde alternatif olarak kullanılmakta olan kompansatörler dizayn şekilleri bakımından Eksenel Kompansatörleri, Yanal Kompansatörler ve Açısal Kompansatörler olarak üç şekilde gruba ayrılmaktadır. Sizlerde pek çok sektörde kullanılan kaliteli ve güvenilir kompansatörlere sahip olmak için bizimle irtibata geçebilirsiniz.

  Kompansatör Nedir?

  Kompansatör boru temelli sistemlerde tesisatın büzülmesini, genleşmesini yani hacim değiştirmesini engellemek, yaşanacak değişiklikleri absorbe etmek amacıyla kullanılan bir tesisat ürünüdür. Sıcaklık veya basınç farkından meydana gelen değişimleri düzenlemek amacıyla kullanıldığı için, Kompansatörler yüksek sıcaklıklarda ve basınçlarda rahatlıkla kullanılabilirler, ekstrem şartlardan etkilenmezler. Kompansatörler aynı zamanda ses yalıtımı da sağlarlar.

  Boru hatlarının dengelenmesinde en önemi ürünler arasında olan kompansatörler özellikle deprem odaklı, titreşim ve darbe sonrası için çözüm odaklı olarak kullanılmaktadır. Tüm bu dışarıdan gelen darbelerin yanında içten darbelere karşı da dayanıklı olmalarıyla birlikte hattın maruz kaldığı titreşim, sıcaklık gibi etmenlere karşı da direnç ve tolerans sağlar.

  Kompansatör Nerelerde Kullanılır?

  Kompansatörler boru hattının olduğu neredeyse her sistemde hiç düşünülmeden kullanılabilir. Bu süreçte kompansatörlerin kullanımına en uygun olacak yerler depreme dayanıklı olması gereken sistemler, sıcaklığın yüksek olduğu tesisatlar, genleşmenin beklendiği her ama her boru içeren alanlar olarak özetlenebilir. Sistemin aralıksız ve genleşmeye karşı çalışmasını sağlamak amacıyla kullanılan kompansatörler günümüzde çok farklı alanlarda çok farklı malzemelerle kullanılmaktadır.

  Kompansatör Çalışma Prensibi

  Ürünün tam olarak ne anlama geldiği, nerelerde kullanıldığı gibi başlıkları geri bıraktıktan sonra kompansatörlerin çalışma prensibi hakkında konuşmaya geçebiliriz. Doğanın kanunları arasında sıcaklığı artan maddelerin genleştikleri vardır. Bu süreçte genleşme her zaman ne zararımıza olabilir ne de yararımıza. Genleşmenin ve titreşimin olumsuz yönde etkilenebileceği durumlarda kompansatör kullanımı ile bu olumsuzluk kolaylıkla giderilebilir.

  Kompansatör Çeşitleri

  Kompansatörler kullanılacaklar sisteme göre, sistemin sıcaklığına, titreşimine ve korunmaya olan ihtiyacına göre değişik çeşitlerde kullanılmalıdır. Bu çeşitlendirmeler sizin uğraşmanıza gerek kalmadan önce Adavana tarafından özenle yapılmıştır. Kompansatörü kullanacağınız tesisatın güvenliği için farklı özelliklerine göre üretilmiş ürünleri listeledik.

  • Kauçuk Kompansatörleri
  • Metal Körüklü Kompansatörleri
  • Dıştan Basınçlı Kompansatörleri
  • Dilatasyon Kompansatörleri
  • Deprem Kompansatörleri

  Esnek kullanımlarıyla çalışma hayatını kolaylaştıran kompansatörler arasından ihtiyacınız olanı bulmak pek kolay değildir. Bu süreçte Adavana olarak sizlere elimizden geldiği kadar destek olmaya çalışacağız. Adavana ile iletişime girerek işinizi kolaylaştıracak, kullandığınız tesisata en uygun kompansatörü kolaylıkla seçebilirsiniz.

  Kompansatör Fiyatları

  Diğer ürünlerimizde olduğu gibi kompansatörlerde de fiyatlar üretilen malzemelerden ve ürün çeşidinden dolayı değişiklik göstermektedir. Adavana olarak ürettiğimiz ürünleri siz değerli müşterilerimizin kullanmak istediği şekilde özel olarak ürettiğimiz için fiyatlar ancak üretilecek ürün tamamen belli olduğunda ortaya çıkmaktadır.

  Bunlarla birlikte tesisatın güvenliğini sağlamak ve hareket bağlantısını sağlamak için kullanılabilecek en ucuz, en uygun sistem ürünlerini saymak istersek en başta kompansatörleri saymak en mantıklısı olacaktır. Yapacağı katkı düşünüldüğünde tesisatlarda kullanılan en iyi fiyat performans ürünlerinden birisine sahip olmak üzeresiniz diyebiliriz.

  Tipler:Kauçuk , Metal Körüklü  , Dıştan Basınçlı ,Dilatasyon , Deprem Kompansatörü
  Bağlantı :Flanşlı ,Kaynak Ağızlı
  Ölçüm Aralığı :0-+ 427°C
  Anma Çapı :DN32-DN3000
   
  Kauçuk Kompansatör
  0-95°C  DN32-3000 
  Metal Körüklü Kompansatör
  (-90)-(+427 °C)  DN32-3000 
  PTFE Kompensatörler
  (-90)-(+427 °C)  DN32-300 
  Dilatasyon  Kompansatörü
  (-90)-(+427 °C)  DN32-3000 
  Deprem   Kompansatörü  
  (-90)-(+427 °C)  DN32-3000 
  Özel İmalatlar
  SorunuzSorunuz

  İLETİŞİM FORMU


  Adavana

  Tedarik ürünlerimiz arasında DIN –ANSI – API normlarında Sürgülü Vanalar , Glob Vanalar Kontrol Vanaları , Motorlu-Pnömatik-Hidrolik -Manuel Kumandalı vb çözümler yer almaktadır.

  ATÖLYE / DEPO

  phone_iphone0 226 461 50 57

  mailinfo@adavana.com.tr

  location_onDevletyolu altı mah. incirlik sk. marin çarşı sanayi sitesi b blok no:15/2 /27-28 Altınova / YALOVA

  MERKEZ OFİS

  phone_iphone0 224 441 44 46

  mailinfo@adavana.com.tr

  location_on100.Yıl Mah. Hakan Sepetçi Cad. No:3 Arkat Plaza A Blok Kat:1 Daire:9 NİLÜFER/BURSA Nilüfer/ Bursa