Fark Basınç Vanası Montajı 2021

Fark basınç vanası, sistemde akışkanın debisinden dolayı oluşan basınç değişimlerini tespit ederek sistemi dengeli hale getiren vana çeşididir. Fark basınç vanası montajı, vananın sahip olduğu özellikler kadar önemlidir. Montajı doğru gerçekleştirilmezse fark basınç vanası sağlıklı bir şekilde çalışmayacaktır.

Montajı doğru yapılmayan bir vana, akışkan sızdırması yapabilir. Basınç değişimlerini yanlış ölçer ve müdahale gereken anlarda çalışmayarak sistemin basınçtan dolayı tahrip olmasına yol açar. Böylelikle fark basınç vanasının sistemi koruyacağı düşünülürken sisteme zarar vermesine yol açılabilir. Bu sebeplerden dolayı vananın montajı özenle ve dikkatli bir şekilde yapılmalıdır.

Fark Basınç Vanası Montajı Nasıl Yapılır?

Fark Basınç Vanası Montajı

Öncelikle paketi yırtık veya daha önce açılmış ürünlerin montajı yapılmayıp yetkili firmaya geri gönderilmelidir. Eğer böyle bir durum yoksa montaja başlanabilir. Fark basınç vanasının impulse hatları paketten çıkarılıp giriş ve dönüş hatları arasına yerleştirilir.

İmpulsların yerleşiminden emin olunduktan sonra vana ile borular fark basınç vanasının bağlantı yerlerine yerleştirilir. Vana ile boru bağlanırken, vananın flanşlı veya dişli olmasına göre hareket edilmelidir.

Bağlantı noktaları ekipmanlar yardımıyla iyice oturtulup vidaları sıkıldıktan sonra basınç ayarı yapılmalıdır. Ardından vana açılıp sisteme akışkan geçişi sağlanmalı ve sızdırmalara karşı kontrol edilmelidir. Kontrol sırasında bir aksilik yaşanırsa vana demontaj edilerek çıkartılıp boru bağlantılarına göz atılmalıdır. Vana montajı kolay gibi gözükse de işlem uzman bir ekip tarafından gerçekleştirilmelidir.

Ülkemizin lider vana üreticisi Adavana, hem ürün hem de montaj kalitesinde daima bir numara! Siz de fark basınç vana ihtiyacınız için Adavana ile iletişime geçerek uygun fiyat ve hızlı teslimat güvencesinin keyfini yaşayabilir; fark basınç vanası montajı işlemlerini Adavana’nın uzman ekibine emanet ederek kusursuz işçiliği deneyimleyebilirsiniz.

Call Now ButtonAra
× WhatsApp Destek