Glob Vana

Glob vanaların tahrik ünitesi Manuel, Dişli, Elektrikli, Pnömatik ve Hidrolik Aktüatör’dür. Akışkanın sık akış kontrolünün sağlanması için üretilen globe valflerin sıcaklığı ise (-200 °C) – ( +700 °C)’dir.  Anma Çapı DN 15 – 400 olup Anma Basıncı PN 16 – 500 arasındadır. Sizler de akışkanın akmasını, kısılmasını ve kapanmasını sağlayan globe valflere sahip olabilirsiniz. Geleceğe Ada Vana ile çözümler üreterek güvende olmak için bizimle irtibata geçebilirsiniz.

Yurtiçi ve yurtdışı stoklarımız sayesinde çok kısa sürede vana taleplerinizi karşılayabilmekteyiz!

Glob Vana Nedir?

Glob vana, akışkanların hassas bir şekilde transfer edilmesi adına gerçekleştirilen uygulamalarda kullanıcılara oldukça büyük kolaylıklar sağlamaktadır. Sızdırmazlık performansı beklentisi içerisinde olan kullanıcılar, bu vana türünü tercih ettikleri taktirde aradıkları ürünü tam anlamıyla bulmayı başarır. Çalışma prensipleri bağlamında da diğer vana türlerinden farklı bir sistemi olan vana türü, akışkan hareketi karşısında dik bir biçimde hareket eden disk de barındırır. BU sayede vana gövdesi, içinde yer alan yatağa tam anlamıyla oturur.

Hassas akış transferinin sağlanması konusunda artı değer sağlayan bu vana türü, yüksek sıcaklıklar ile karşı karşıya kalınan durumlarda da tam katkı sağlamasıyla bilinmektedir. Dolayısıyla kullanıcılar globe vana çeşidi ile beraber kimyasallarda, basınçlı havalarda, buharda, LPG’de ve sıcak veya soğuk suda transfer işlemini rahat bir biçimde yapabilmektedir.

Birçok farklı malzeme türünden üretilebilen globe vana, alaşımlı ve çelik döküm ile üretilebildiği gibi dökme demir sayesinde de üretime sunulabilmektedir.

Gate Vana ile Glob Vana Arasındaki Fark

Globe çeşit olan vanalar, farklı endüstri ve sektörlerde kullanım sebebi olabilmektedir. BU bağlamda da aslında gate valvenin de sık sık sektörler içerisinde tercih edildiği bilinir.

Globe ve gate vanalar, temelinde bakıldığı taktirde dış görünüm bağlamında birbirlerine son derece yakın bir yapıda kullanıma sunulmaktadır. Fakat iki vana türünün benzerliği kadar, iç tesisatları da bir o kadar farklıdır. Glob vana türü, iç dizaynı ile globe vanalardan ayrılmaktadır.

Kesme işlemi için Gate valvenin tercih edildiği bilinirken, glob vana daha çok sızdırmazlık içeren akışkan kontrolünü sağlamak adına kullanılmaktadır. Globe vanalar gate vanalara göre açma kapama işlemi düşünüldüğü taktirde daha fazla tork gerektirmektedir. Bununla beraber akış ayarını sağlamak adına da gate vanalara göre daha kullanışlı bir üründür.

Globe vana kullanmayı tercih eden alıcılar, gürültü ve titreşim hasarları baz alındığı taktirde gate vanalara göre daha az hasarlı bir süreci geride bırakabilir.

 

Glob Vana Çeşitleri

Ada Vana olarak Çelik, Paslanmaz Çelik, Bronz, Alüminyum, Plastik ve diğer malzemelerden siparişe özel Glob Vana üretimi veya ithal ettiğimiz hazır stoklardan vana satışı gerçekleştirmekteyiz. Akışkanın geçişinin kontrolünü sağlamak için kullanılan Glob Vana ile güvenliğinizi sağlayabilirsiniz. Akışkanın geçtiği tesisatta kapama, açma ve kısma gibi görevleri yapmaktadır. Glob Vanalar çalışma prensibi gereği yüksek akış direnci doğururlar. Sık açma ve kapamaya uygun valf tipidir. Glob Vanaların bağlantısı:

  • Flanşlı,
  • dişli
  • ve SW/BW

olarak üretilmektedir.

 

Paslanmaz Glob Vana

Gerek sıvı gerekse de gaz akışkanların transferlerinin sorunsuz bir şekilde sağlanması adına paslanmaz glob vana türü ön plana çıkmaya devam ediyor. Ürünün kullanım kolaylığı sunması ve hassas akış kontrolünü sağlaması, paslanmaz vana tipini sektörel bazda fazlaca ön plana çıkarmaktadır. Kullanışlı yapısı ve fiyat uygunluğu gibi unsurlar da kolay bir çalışma şekline sahip olan paslanmaz vanayı tercih edilebilir kılmaktadır.

Aynı zamanda vana tipinin fazlaca açılıp kapanma hareketlerine de uygun bir yapıda olması, uzun süreli kullanımlarda da sorunların üstesinden gelinmesini sağlar. Bu bağlamda makine imalatı, özel araç imalatı ve kızgın yağ tesisatları gibi önemli sektörlerde paslanmaz vanalar sık sık tercih edilir.

Globe Vana Buhar

Birçok farklı sektör için sorunsuz bir süreci beraberinde getiren glob vana buhar karşısındaki dayanıklılığı ile büyük bir beğeni toplamaktadır. Hem buhar hem de diğer unsurlara karşı yüksek ve alçak basınçlar karşısında dayanıklı bir yapıda olmasından dolayı, bu ürün birçok sektöre artı değer katmaktadır. İşleyiş sistemini sorunsuz kılan ve bu sayede de ön plana çıkan ürün sayesinde güvenli bir işleyiş kullanıcıları beklemektedir.

Ürünün satın alınmasının ardından özellikle yoğun buhar varlığının bulunduğu sıcak su tesislerinde bu vana tipini görmek fazlasıyla mümkündür. Bunun yanı sıra farklı tesislerde de kullanılan ürün, iç ve dış dizaynı ile uzun süreli bir kullanım imkanı verir.

Globe Vana CL150

Hassas akış kontrolünün sağlanmasının öncelikli olduğu sektörlerde globe vana cl150 fazlaca tercih edilen bir ürün olarak dikkat çekmeyi başarır. Sızdırmazlık seviyesi açısından da kendisi ile karıştırılan gate vanaya göre daha iyi sonuç veren ürün, bu yönü ile diğer muadilinden ayrılmayı başarır. Vananın yüksek basınç ve yüksek sıcaklıklar karşısında tam performans sunması da ürünü tercih edilebilir kılan unsurlar arasında yer almaktadır.

Özellikle yüksek basınçlı akışın sağlanacağı sektörlerde bahsi geçen vana türü sık sık tercih edilir. Bunun yanı sıra ürünü günümüzde pek çok sektör bu vana türünü tercih etmektedir. Bu sektörlerin başında da basınçlı hava tesisatları, sıcak ve soğuk su tesisatları ve buhar tesisatları gelmektedir.

Globe Vana PN16

Diğer vana tiplerine göre farklı özellikler barndırıyor olmasından dolayı globe vana PN16 ürünü fazlaca ön plana çıkmayı ve sektörlerin birçoğunda tercih edilmeyi başarıyor. Günümüzde yüksek basınç ve sıcaklık kavramlarının dahil olduğu pek çok sektör yer alırken, bu vana tipi benzer ortamlarda işlevselliği ile fark yaratmayı başarıyor. Aynı zamanda hassas akış kontrolünün sağlanmasının elzem olduğu alanlarda da, bu vana sürekli olarak ön plana çıkıyor.

İşlevselliği ile büyük bir beğeni toplamayı başaran ürün, sık açma kapama işlemlerine karşı olan dayanıklılığı ile de dikkat çekiyor. Ürün, günümüzde öncelikli olarak sıcak ve soğuk su tesisatlarında tercih edildiği gibi buhar tesisatlarında sık sık kullanılmaktadır.

API Globe Vana

Vana türleri kapsamında API Globe Vana çeşidi, sızdırmazlık konusundaki başarılı sistemi ile beraber onlarca farklı sektöre hayat vermeye devam etmektedir. Sektörel bazda düşünüldüğü taktirde birçok alanda kullanım kolaylığı sağlayan ürün, sızdırmazlığın yanı sıra hassas akış transferi için de son derece uygundur. Bu bağlamda çalışma prensibi beğeni toplayan ürün, yüzde yüz sızdırmazlık sağlarken kendi içinde de alternatiflere ayrılmaktadır.

Uzun süreli açma kapama işlemlerinin yapıldığı zamanlarda dahi sorunsuz bir kullanım imkanı sağlayan ürün, aynı zamanda basınçlı havadan LPG sistemlerine, asit içermeyen akışkanlardan deniz suyu transferine kadar pek çok farklı iş kolunda tercih edilebilir. Uzun kullanım imkanı da tekrardan bir vana ihtiyacı doğurmaması ile ürünü tercih edilebilir kılar.

Globe Vana Flanşlı

Vana türleri arasında globe vana flanşlı türü ile birlikte özellikle hassas akışkan transferleri başarıyla gerçekleştiriliyor. Son derece pratik olmasıyla kayıtlara geçen ürün, hassas akış transferlerinde kullanılmasının yanı sıra fiyat performans anlamında da memnuniyet sağlıyor. Sızdırmazlık performansı açısından da beğeni toplayan flanşlı vana, akışkan hareketine dik bir biçimde hareketlenen diskin işlevselliği sayesinde yüksek performans gösterir.

Sıcaklığın ve basıncın yüksek olduğu sistemlerde sık sık tercih edilen bir ürün olarak dikkat çeken vana tipi, uzun ömürlü kullanım garantisi vermektedir. Bu bağlamda da kimyasallar, deniz suyu transferi ve benzeri sektörler için ön plana çıkarak kullanım kolaylığı sağlarlar.

Dövme Glob Vana

Açma kapama işlemlerinin çok sık bir biçimde yapıldığı sektörlerde dövme glob vana kullanımı her zaman için artı değer sağlamaya devam etmektedir. Kullanım konusunda tüketicilere sağladığı unsurlar ve işlevsel özellikleri, ürünün birçok farklı sektör için ana ekipman haline gelmesini sağlamıştır.

Ürünün tercih edilmesinin altında yatan en önemli sebeplerden biri de, yüksek sıcaklık içeren sektörlerde yüksek performans gösteren bir ürün olmasıdır. Yüksek basıncın yanı sıra sıcaklık seviyelerinin yüksek olduğu sektörlerde de dövme tip vana birçok vana çeşidine göre daha işlevsel kalır.

Yüksek basınç Globe Vana

Özellikle basınç seviyelerinin yüksek olduğu alanlarda yüksek basınç globe vana tipi ürünler sık sık tercih edilmektedir. Hassas akışın yanı sıra basınç seviyelerinin de yükselmesi, kontrol mekanizmasının insana geçmesi açısından son derece elzemdir. Bu kapsamda sektörün önde gelen vana tiplerinin başında olan bu ürün sık sık ön plana çıkar. İşlevselliği ve kolay kullanımı sayesinde dikkat çeken vana ürünü, birçok farklı sektör için gözde ürünlerin başında gelmektedir.

Yüksek basınçlara ve sıcaklığın yüksek olduğu ortamlara uyumlu yapısı ile dikkat çeken ürün bu özellikleri ile diğer vana türlerinden ayrılır. Dolayısıyla yüksek basınç içeren LPG sistemleri gibi sektörlerde sıklıkla tercih edilirler.

TEKLİF AL

Glob Vana KALİTE STANDARTLARI

Tüm Ürünlerimiz DIN –ANSI – API Normlarına Uygundur.  Kalite Belgelerimizi İncelemek İçin > Tıklayın!

Glob Vana ÖZELLİKLER

Malzemeler : Çelik, Paslanmaz Çelik , Bronz, Diğer Malzemeler
Bağlantı : Flanşlı, Kaynak Ağızlı, Dişli
Tahrik Ünitesi : Volan , Dişli Kutulu, Elektrik, Pnömatik, Hidrolik
Sıcaklığı : (-200 °C) – ( +700 °C)
Anma Çapı : DN 15 – 400  / ½” – 16”
Anma Basıncı : PN 16 – 500  /  CL150-CL2500

150LB / 300LB / 600LB / 800LB / 900LB / 1500LB / 2500LB

Glob Vana BOYUTLAR

Metal Körüklü Glob Vanalar- Paslanmaz Çelik
PN 25-40      CL150-CL2500 DN 15-200
Metal Körüklü Glob Vanalar-  Sfero Dköküm
PN 16-25      CL150-CL2500 DN 15-300
Metal Körüklü Glob Vanalar- Dövme Çelik
PN 16-40      CL150-CL2500 DN 15-50
Metal Körüklü Glob Vanalar- Dökme Çelik
PN 25-40      CL150-CL2500 DN 15-400
Glob Vanalar- Paslanmaz Çelik
PN 16-40      CL150-CL2500 DN 15-50
Glob Vanalar- Paslanmaz Çelik
PN 16-40      CL150-CL2500 DN 32-250
Glob Vanalar- Paslanmaz Çelik
PN 63-160      CL150-CL2500 DN 65-200
Glob Vanalar- Sfero Döküm
PN 16-25      CL150-CL2500 DN 15-300
Glob Vanalar- Dövme Çelik
PN 16-40      CL150-CL2500 DN 15-50
Glob Vanalar- Dövme Çelik
PN 63-160      CL150-CL2500 DN 15-50
Glob Vanalar- Dövme Çelik
PN 250-500      CL150-CL2500 DN 15-65
Glob Vanalar – Çelik Döküm
PN 16-40      CL150-CL2500 DN 15-300
Glob Vanalar – Çelik Döküm
PN 63-160      CL150-CL2500 DN 65-200

Teklif Almak İçin Bize Mesajınızı Yazıp Gönderin

    Call Now ButtonAra
    × WhatsApp Destek